Get our free mobile app

Tuesday, Feb. 1

Class A North

No. 2 CBA 47, Marlboro 23

113
Luke Pennisi (Christian Brothers Academy) over Unknown (For.)
120
Brandon Bayer (Marlboro) over Anthony Dimitri (Christian Brothers Academy) (MD 16-7)
126
Garrett Totten (Christian Brothers Academy) over Mitchell Oystacher (Marlboro) (TF 18-1 0:00)
132
AJ Falcone (Christian Brothers Academy) over Andrew Silvia (Marlboro) (Fall 1:46)
138
Alexander Palagano (Marlboro) over Justin young (Christian Brothers Academy) (Dec 6-5)
144
Julian George (Christian Brothers Academy) over Amari Benjamin (Marlboro) (Fall 2:49)
150
Tyler Barrett (Christian Brothers Academy) over Shiva Subramanian (Marlboro) (Fall 0:49)
157
Zander Silva (Christian Brothers Academy) over Aiden Dubinski (Marlboro) (Fall 0:26)
165
Nick Stump (Christian Brothers Academy) over Alexander Groesbeck (Marlboro) (Fall 1:42)
175
Devin Leonardo (Marlboro) over Nicolas Moyoli (Christian Brothers Academy) (Dec 4-3)
190
Mike Malucelli (Marlboro) over Peter Grippo (Christian Brothers Academy) (MD 13-1)
215
Robert Canterino (Christian Brothers Academy) over Andrew Litt (Marlboro) (Fall 1:04)
285
Christian Steensen (Marlboro) over Joe Meehan (Christian Brothers Academy) (Fall 1:21)
106
Sean Bayer (Marlboro) over Alex Provines (Christian Brothers Academy) (Dec 2-0)

 

No. 3 Middletown South 68, Freehold Township 3

120
Kaden King (Middletown South) over Alexander Grant (Freehold Township) (Dec 8-3)
126
Alec Holland (Middletown South) over Christian Borromeo (Freehold Township) (Fall 1:48)
132
Jack Zaleski (Middletown South) over Robert Loff (Freehold Township) (TF 24-9 5:07)
138
Garrett O`Hara (Middletown South) over Unknown (For.)
144
David Hussey (Middletown South) over Liam Flanigan (Freehold Township) (Fall 1:57)
150
Jason Desanctis (Middletown South) over Alexsander Daniels (Freehold Township) (Fall 0:57)
157
Alex Quintano (Middletown South) over Sebastian Andujar (Freehold Township) (MD 15-2)
165
Jack Nelson (Middletown South) over Jason Wolfson (Freehold Township) (Fall 0:54)
175
Jack Reiter (Middletown South) over Aidan Harrington (Freehold Township) (TF 15-0 3:26)
190
Jack Willi (Middletown South) over Nicholas Benjamino (Freehold Township) (Dec 7-2)
215
Matthew Cody (Middletown South) over Adam Deinhardt (Freehold Township) (Fall 0:52)
285
Thomas Whyte (Middletown South) over Ethan Kaufman (Freehold Township) (Fall 1:57)
106
Zachary Veniskey (Middletown South) over Michael Hynes (Freehold Township) (Fall 1:24)
113
Ryan Dubnik (Freehold Township) over Ryan Madden (Middletown South) (Dec 10-7)

 

Class B North

Red Bank 43, Matawan 31

126
Ryan Liou (Matawan Reg) over Lucas Fels (Red Bank Regional) (Fall 1:22)
132
Phil Stolfa (Red Bank Regional) over Unknown (For.)
138
Ansel Bryan (Red Bank Regional) over Michael Juarez-Lopez (Matawan Reg) (Fall 1:18)
144
Michael Meehan (Red Bank Regional) over Mark Wicinski (Matawan Reg) (MD 8-0)
150
Jack Murphy (Red Bank Regional) over Unknown (For.)
157
Colin Palumbo (Matawan Reg) over Jonathan Cohen (Red Bank Regional) (Fall 1:23)
165
Gavin Lisko (Red Bank Regional) over William Cox (Matawan Reg) (Fall 1:59)
175
Jonathan Velsor (Matawan Reg) over Omir Fraser (Red Bank Regional) (Dec 3-2)
190
Lance Santos (Matawan Reg) over Patrick Cody (Red Bank Regional) (Fall 1:53)
215
Joshua Nesheiwat (Red Bank Regional) over Ahmed Hassan (Matawan Reg) (Dec 4-3)
285
Dre`Shan Colon (Red Bank Regional) over Unknown (For.)
106
Richard Gomez (Matawan Reg) over Kevin Ruland (Red Bank Regional) (MD 12-3)
113
Lawrence Liss (Matawan Reg) over Unknown (For.)
120
Dom Sena (Red Bank Regional) over Unknown (For.)

 

Nondivisional

No. 7 Raritan 48, Long Branch 15

106
Aidan Davis (Raritan) over Joshua Renna (Long Branch) (SV-1 3-1)
113
James Renna (Long Branch) over Matt Erven (Raritan) (Dec 6-1)
120
Ryan Mansueto (Raritan) over Domenic Demarzo (Long Branch) (Fall 5:41)
126
Ignacio Guzman (Long Branch) over Jake McCully (Raritan) (Fall 0:42)
132
Logan Acevedo (Raritan) over Nick Miller (Long Branch) (MD 8-0)
138
Braden Kmak (Raritan) over Logan Smith (Long Branch) (Fall 1:40)
144
Zach Reilley (Raritan) over Mathews Bonato (Long Branch) (TF 18-3 2:17)
150
Angel Bonnano (Long Branch) over Connor Newell (Raritan) (Fall 2:46)
157
Quinn Peters (Raritan) over Cristian Cunalata (Long Branch) (Fall 2:55)
165
Jack Devaney (Raritan) over Tyler Taylor (Long Branch) (Dec 7-4)
175
Robert Mulligan (Raritan) over Roberto Neves (Long Branch) (Dec 3-0)
190
Kieran Falzon (Raritan) over Deiondre Mcculers (Long Branch) (Dec 5-3)
215
Nicholas Burns (Raritan) over Luke Tracey (Long Branch) (Fall 2:59)
285
Sean Lane (Raritan) over Mark Godgil (Long Branch) (Dec 3-0)

 

No. 9 Lacey 63, Toms River East 9

106
Brendan Schuler (Lacey) over Logan Bucci (Toms River East H.S.) (Fall 1:35)
113
John Downs (Lacey) over Matthew Zanetti (Toms River East H.S.) (Fall 1:17)
120
Jaton Wellington (Toms River East H.S.) over Jordan Lavelle (Lacey) (Fall 2:26)
126
Aidan Ott (Lacey) over Zackary Gorlin (Toms River East H.S.) (Fall 3:17)
132
Matt Gauthier (Lacey) over Richie Kulessa (Toms River East H.S.) (Fall 2:29)
138
Andre Ferrauiolo (Lacey) over Michael Pond (Toms River East H.S.) (Dec 7-1)
144
Nicholas Delorenzo (Toms River East H.S.) over Mason Heck (Lacey) (Dec 6-2)
150
Evan Ren (Lacey) over Lester Cook (Toms River East H.S.) (Fall 3:45)
157
Kevin Fazio (Lacey) over Tyler Corblies (Toms River East H.S.) (Fall 2:28)
165
James Circle (Lacey) over Joe McCullough (Toms River East H.S.) (Dec 7-4)
175
Luciano Ferranti (Lacey) over Hector Milian (Toms River East H.S.) (Fall 1:07)
190
Matt Coon (Lacey) over James Lynch (Toms River East H.S.) (Fall 2:45)
215
John Dodaro (Lacey) over Gage Grosso (Toms River East H.S.) (Fall 3:14)
285
Mike Seeley (Lacey) over William Van Wyck (Toms River East H.S.) (Dec 1-0)

 

Wall 43, Point Boro 24

106
Michael DiBiase (Wall) over Joseph DeAngelo (Point Pleasant Boro) (Dec 4-2)
113
Jared Drewes (Point Pleasant Boro) over Joseph Matri (Wall) (Dec 6-4)
120
Frankie Burgio (Point Pleasant Boro) over cooper Owens (Wall) (Fall 3:08)
126
Thomas VIolanzis (Wall) over Chris Rutyna (Point Pleasant Boro) (Fall 3:19)
132
Nicholas Vetrano (Wall) over Ryan Aurin (Point Pleasant Boro) (Fall 1:02)
138
Dominick Interrante (Wall) over Sam Scaturro (Point Pleasant Boro) (Fall 3:53)
144
Donovan DiStefano (Wall) over Ryan Acquisto (Point Pleasant Boro) (MD 15-5)
150
Jack Thompson (Point Pleasant Boro) over Davon Esdaile (Wall) (Dec 5-1)
157
Jacob Messano (Point Pleasant Boro) over Jeyden Solano (Wall) (Fall 4:47)
165
Will Kinsella (Wall) over Tyler Criscuolo (Point Pleasant Boro) (Dec 4-2)
175
Dylan Racioppi (Wall) over Tanner Hynes (Point Pleasant Boro) (Fall 2:52)
190
Louis Pilla (Wall) over Brett Leschinski (Point Pleasant Boro) (Dec 4-2)
215
Brian Fuentes (Wall) over Jin Shin (Point Pleasant Boro) (Fall 2:50)
285
Luke Wilson (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)

 

Middletown North 45, Pinelands 31

106
Brady Klinsky (Middletown North) over Joseph Wainen (Pinelands Regional) (Fall 0:31)
113
Jacob Portman (Middletown North) over Michael Platti (Pinelands Regional) (Fall 1:59)
120
Josiah Hart (Pinelands Regional) over Justin Haddad (Middletown North) (Dec 7-4)
126
Mason Livio (Pinelands Regional) over Justin Fearon (Middletown North) (TF 17-2 0:00)
132
Colin Oden (Middletown North) over Unknown (For.)
138
Connor Brown (Middletown North) over Jake Greenberg (Pinelands Regional) (Fall 0:34)
144
Matthew Castelli (Middletown North) over Gio Rosetti (Pinelands Regional) (Dec 3-1)
150
Louis Mustillo (Middletown North) over Nathan Ruf (Pinelands Regional) (Fall 0:30)
157
Shaun Sullivan (Middletown North) over Shayne Gordon (Pinelands Regional) (Fall 2:14)
165
Nick Sheridan (Pinelands Regional) over Mike Castelli (Middletown North) (TF 16-0 0:00)
175
Gavin Wagner (Pinelands Regional) over Josh Yantin (Middletown North) (Fall 2:24)
190
Lucas Ainbinder (Middletown North) over Mekhi Hall (Pinelands Regional) (Fall 1:23)
215
Anthony Aguanno (Pinelands Regional) over Michael Dwyer (Middletown North) (Fall 1:30)
285
Mateo Mena (Pinelands Regional) over Kiernan Foley (Middletown North) (Fall 0:15)

 

Nonconference

Point Beach 54, Spotswood 27

165
Radek Kacmarsky (Point Pleasant Beach) over Unknown (For.)
175
Nick Andre (Spotswood) over Dawson MacPherson (Point Pleasant Beach) (Fall 1:43)
190
Thomas Schulter (Point Pleasant Beach) over William Schwemmer (Spotswood) (Fall 3:56)
215
Connor West (Spotswood) over Ryley Thomas (Point Pleasant Beach) (Fall 3:14)
285
Quarwee Walker (Spotswood) over Jamie Setrakian (Point Pleasant Beach) (Fall 0:25)
106
Gavin McLoughlin (Point Pleasant Beach) over Unknown (For.)
113
Luke DeBenedett (Point Pleasant Beach) over Unknown (For.)
120
PJ Niethe (Point Pleasant Beach) over Colton Schmitz (Spotswood) (Fall 0:38)
126
Jude Bowers (Point Pleasant Beach) over Unknown (For.)
132
Madden Obado (Spotswood) over Owen Debenedett (Point Pleasant Beach) (MD 9-0)
138
Teddy Jarahian (Point Pleasant Beach) over Melissa Wehrle (Spotswood) (Fall 1:19)
144
Jonah Bowers (Point Pleasant Beach) over Sean Ignotis (Spotswood) (Fall 0:53)
150
Joe Beley (Point Pleasant Beach) over Korben Gibb (Spotswood) (Fall 0:24)
157
Matt Varga (Spotswood) over Connor Loughran (Point Pleasant Beach) (TF 15-0 0:00)

 

7 Jersey Shore Restaurants That Could Be New Jersey's Most Famous