NJSIAA Region 7 Tournament

Complete brackets for consolation results

Finals

106: 1-Georgio Mazzeo (Paulsboro) d. 2-Vinnie Scollo (Jackson Memorial) 7-5 UTB

113: 1-Hunter Gutierrez (Lacey) p. 2-Chase Mullarkey (Holy Cross) 3:37

120: 1-Joe Manchio (Seneca) d. 6-Cody Walsh (Camden Catholic) 9-1

126: 1-Colin Wickramaratna (Cherokee) d. 2-Andrew Clark (Collingswood) 4-3

132: 1-Lucas Revano (Camden Catholic) md. 2-Luke Moynihan (Lacey) 22-10

138: 1-Anthony Croce (Camden Catholic) d. 2-Cristiaan Dailey (Donovan Catholic) 4-3

145: 1-Luke Gauthier (Lacey) p. 3-Brandon Mooney (Camden Catholic) 0:29

152: 1-Cole Corrigan (Toms River South) d. 2-George Worthy (Paulsboro) 11-6

160: 1-Corey Fischer (West Deptford) d. 2-Daequan Jackson-Swoope (Rancocas Valley) 5-2

170: 1-Ethan Craft (Rancocas Valley) d. 3-Brandon Green (Paulsboro) 5-3 OT

182: 1-Santino Morina (Paulsboro) d. 3-Aaron Carter (Collingswood) 4-2

195: 2-Alex Cawley (Pemberton) d. 1-Billy Plianthos (Collingswood) 3-2

220: 1-Sal DiSalvo (Donovan Catholic) p. 7-Keanu Williams (Paul VI) 1:53

Hwt: 2-Lamar Price (Sterling) d. 1-Antonio Mercado (Camden/Woodrow Wilson) 4-2

 

Third place

106: 3-Connor Mullarkey (Holy Cross) d. 5-Andrew Aromando (Cherokee) 5-4

113: 3-Dante Monaco (Camden Catholic) p. 5-Cael Rankin (Donovan Catholic) 2:50

120: 2-Michael Conklin (Toms River East) d. Gabriel Dollard (Rancocas Valley) 9-4

126: 4-Jacob Perez (Paulsboro) d. 3-Matt Higgins (Shawnee) 6-2

132: 3-Rick Eli (Paulsboro) p. 4-Jiya Gannone (Rancocas Valley) 3:11

138: 3-Nick Boggiano (Toms River North) by medical forfeit over 5-Riley Cheong (Toms River South)

145: 2-Gabe Onorato (Paulsboro) md. 4-Ryan Burke (Cherokee) 13-4

152: 4-Joseph Wilson (Pemberton) p. 3-Ryan Teague (Cinnaminson) 1:31

160: 3-Conor Panzarella (Donovan Catholic) p. 4-John Donegan (Paul VI) 4:34

170: 2-Chris Bolletino (Haddonfield) d. 5-Juan Nakano (Toms River North) 8-6

182: 2-Drew Bowker (Rancocas Valley) d. 5-Briheem Tyson (Pennsauken) 7-1

195: 6-Anthony Morina (Paulsboro) d. 5-Anthony Franden (Eastern) 9-8

220: 4-Jared Davenport (Lenape) md. 3-Robert Livshits (Cherokee) 11-1

Hwt: 4-Matt Meloni (Collingswood) p. 10-Matthew Pinsky (Haddonfield) 2:16

 

Semifinals

106

1-Georgio Mazzeo (Paulsboro) d. 5-Andrew Aromando (Cherokee) 3-0

2-Vinnie Scollo (Jackson Memorial) d. 3-Connor Mullarkey (Holy Cross) 6-2

 

113

1-Hunter Gutierrez (Lacey) p. 5-Cael Rankin (Donovan Catholic) 0:54

2-Chase Mullarkey (Holy Cross) d. 3-Dante Monaco (Camden Catholic) 5-2

 

120

1-Joe Manchio (Seneca) md. 4-Gabriel Dollard (Rancocas Valley) 9-0

6-Cody Walsh (Camden Catholic) d. 2-Michael Conklin (Toms River East) 9-7

 

126

1-Colin Wickramaratna (Cherokee) d. Jacob Perez (Paulsboro) 4-1

2-Andrew Clark (Collingswood) d. 3-Matt Higgins (Shawnee) 3-0

 

132

1-Lucas Revano (Camden Catholic) tf. 4-Jiya Gannone (Rancocas Valley) 4:40 (17-2)

2-Luke Moynihan (Lacey) d. 3-Rick Eli (Paulsboro) 7-6

 

138

1-Anthony Croce (Camden Catholic) d. 5-Riley Cheong (Toms River South) 4-0

2-Cristiaan Dailey (Donovan Catholic) d. 3-Nick Boggiano (Toms River North) 4-3

 

145

1-Luke Gauthier (Lacey) tf. 4-Ryan Burke (Cherokee) 4:30 (15-0)

3-Brandon Mooney (Camden Catholic) d. 2-Gabe Onorato (Paulsboro) 3-1

 

152

1-Cole Corrigan (Toms River South) by injury default over 4-Joseph Wilson (Pemberton)

2-George Worthy (Paulsboro) p. 3-Ryan Teague (Cinnaminson) 4:51

 

160

1-Corey Fischer (West Deptford) md. 4-John Donegan (Paul VI) 11-2

2-Daequan Jackson-Swoope (Rancocas Valley) d. Conor Panzarella (Donovan Catholic) 6-3

 

170

1-Ethan Craft (Rancocas Valley) d. 4-Juan Nakano (Toms River North) 7-0

3-Brandon Green (Paulsboro) by injury default over 2-Chris Bolletino (Haddonfield)

 

182

1-Santino Morina (Paulsboro) d. 5-Briheem Tyson (Pennsauken) 3-0

3-Aaron Carter (Collingswood) d. 2-Drew Bowker (Rancocas Valley) 3-2 2OT

 

195

1-Billy Plianthos (Collingswood) d. 4-Jayson Peralta (Cherry Hill West) 6-1

2-Alex Cawley (Pemberton) p. 3-Jeremy Nutt (Camden Catholic) 5:30

 

220

1-Sal DiSalvo (Donovan Catholic) d. 4-Jared Davenport (Lenape) 3-1 SV

7-Keanu Williams (Paul VI) d. 3-Robert Livshits (Cherokee) 3-1 SV

 

Hwt

1-Antonio Mercado (Camden/Woodrow Wilson) d. 5-Max Sullivan (Cherry Hill West) 7-3

2-Lamar Price (Sterling) d. 3-Davonte Vivian (Palmyra) 4-1

 

Follow Shore Sports Network on Twitter @ShoreSportsNet and on Instagram. Like  Shore Sports Network on Facebook and subscribe to our YouTube channel for all the latest video highlights. 

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.