Get our free mobile app

Mustang Classic, at Brick Memorial - Brackets

Brick Memorial, Donovan Catholic, Jackson Liberty, Middletown North, Ocean, Red Bank Catholic, A.L. Johnson, Caldwell, Camden Catholic, High Point, Kingsway, Mount Olive, Mountain View (Va.), Paulsboro, Washington Township, West Deptford

Lowerweights Outstanding Wrestler: Brady Klinsky, Middletown North

Upperweights Outstanding Wrestler: Kage Jones, Camden Catholic

 

Finals

106: 2-Carmine Sipper (Caldwell) d. 9-Chase Martino (Camden Catholic), 2-0

113: 1-Brady Klinsky (Middletown North) p. 6-Colton Hagerty (Washington Township), 3:35

120: 2-Kurt Wehner (Donovan Catholic) d. 1-Tyeler Hagensen (Mount Olive), 4-2

126: 1-Sammy Spaulding (Camden Catholic) p. 3-Tucker Pazinko (Jackson Liberty), 1:09

132: 5-Justin Bullock (Mount Olive) p. 3-Owen Entrekin (West Deptford), 3:56

138: 1-Geoff Whelan (Mountain View) tf. 3-Justin Fearon (Middletown North), 4:25 (15-0)

144: 1-Tyler Traves (Mountain View) p. 3-Michael Volek (Ocean), 0:53

150: 1-Austin Craft (Camden Catholic) d. 2-James Farina (Ocean), 6-3

157: 2-Kage Jones (Camden Catholic) d. 1-Roman Onorato (Paulsboro), 6-3 (2OT)

165: 1-Gabriel Cortes (Mountain View) d. 2-Benjamin Dryden (Kingsway), 4-0

175: 2-Jaden Simpson (Camden Catholic) p. 1-Trey Tallmadge (Brick Memorial), 5:30

190: 1-Harvey Ludington (Brick Memorial) d. 3-Tyler Bienus (Mount Olive), 7-3

215: 1-Ben Szuba (Brick Memorial) d. 3-Tyler Cumming (Mount Olive), 8-4

285: 1-Lorenzo Portella (Red Bank Catholic) d. 2-Sam Rock III (Donovan Catholic), 5-1

 

Semifinals

106

9-Chase Martino (Camden Catholic) p. 5-Peyton Van Hoven (Mountain View), 2:46

2-Carmine Sipper (Caldwell) d. 6-Thomas Blewett (Middletown North), 3-0

 

113

1-Brady Klinsky (Middletown North) d. 4-Anthony Urso (Jackson Liberty), 8-4

6-Colton Hagerty (Washington Township) p. 2-Michael DiBiase (Red Bank Catholic), 3:16

 

120

1-Tyeler Hagensen (Mount Olive) d. 4-Armani McCann (Jackson Liberty)

2-Kurt Wehner (Donovan Catholic) p. 3-Christian Hoopes (Washington Township), 5:22

 

126

1-Sammy Spaulding (Camden Catholic) p. 4-Noah Michaels (Red Bank Catholic), 2:23

3-Tucker Pazinko (Jackson Liberty) d. 10-Brandon Beres (Mount Olive), 5-4

 

132

5-Justin Bullock (Mount Olive) d. 1-Ramon Alfonso Arroyo (Kingsway), 3-2

3-Owen Entrekin (West Deptford) d. Shane Myiow (Middletown North), 8-6

 

138

1-Geoff Whelan (Mountain View) p. 4-Marco Cocca (Caldwell), 1:00

3-Justin Fearon (Middletown North) d. 2-Nick Clayton (Mount Olive), 2-0

 

144

1-Tyler Traves (Mountain View) p. 4-Chase Helder (Kingsway), 0:42

3-Michael Volek (Ocean) d. 2-Michael Craft (Camden Catholic), 9-8

 

150

1-Austin Craft (Camden Catholic) d. 4-Joseph Ortega (Johnson), 6-2

2-James Farina (Ocean) d. 3-Chase Bish (Paulsboro), 6-4

 

157

1-Roman Onorato (Paulsboro) p. 4-Mason Pirnik (Brick Memorial), 1:24

2-Kage Jones (Camden Catholic) d. 3-Matthew Castelli (Middletown North), 8-1

 

165

1-Gabriel Cortes (Mountain View) d. 4-Frank Romeo (Red Bank Catholic), 7-3

2-Benjamin Dryden (Kingsway) d. 3-Lorenzo Caamano (Caldwell), 6-2

 

175

1-Trey Tallmadge (Brick Memorial) p. 4-Nicholas Mignone (Caldwell), 3:32

2-Jaden Simpson (Colts Neck) d. 3-Nico Gonzalez (Mount Olive), 3-0

 

195

1-Harvey Ludington (Brick Memorial) p. Daniel Farina (Ocean), 0:22

3-Tyler Bienus (Mount Olive) p. 2-Corey Bell (Mountain View), 0:51

 

215

1-Ben Szuba (Brick Memorial) tf. 5-Michael Mignone (Caldwell), 3:18 (17-0)

3-Tyler Cumming (Mount Olive) d. 2-Andrew Tighe (West Deptford), 9-2

 

285

1-Lorenzo Portella (Red Bank Catholic) p. 4-John Pearson (Mountain View), 1:58

2-Sam Rock III (Donovan Catholic) p. 3-Jared Hazel (Paulsboro), 3:49

 

 

Quarterfinals

106

8-Chase Martino (Camden Catholic) d. 1-Jason Meola (Kingsway), 6-0

5-Peyton Van Hoven (Mountain View) md. 4-Ryan McConaghy (West Deptford), 20-9

6-Thomas Blewett (Middletown North) d. 3-Dylan Hetzel (Washington Township), 2-0

2-Carmine Sipper (Caldwell) d. 7-Matt Ortega (Johnson), 7-0

 

113

1-Brady Klinsky (Middletown North) d. 9-Zachary Belverio (Johnson), 7-3

4-Anthony Urso (Jackson Liberty) d. 5-Hayden Holmes (Paulsboro), 7-0

6-Colton Hagerty (Washington Township) d. 3-Dom Digiacomo (Camden Catholic), 2-0

2-Michael DiBiase (Red Bank Catholic) d. 7-Gavin Martin (Brick Memorial), 3-1

 

120

1-Tyler Hagensen (Mount Olive) p. 8-Carter Drouin (High Point), 5:20

4-Armani McCann (Jackson Liberty) p. 5-Aundre Hill (Paulsboro), 5:58

3-Christian Hoopes (Washington Township) tf. 6-Dominic Holler (Caldwell), 3:57 (17-2)

2-Kurt Wehner (Donovan Catholic) p. 10-Brayden Curio (Washington Township), 0:42

 

126

1-Sammy Spaulding (Camden Catholic) 8-Colton Jaust (High Point), 3:40

4-Noah Michaels (Red Bank Catholic) md. 5-Jacob Portman (Middletown North), 15-2

3-Tucker Pazinko (Jackson Liberty) tf. 6-Anthony Conway-Popeskic (West Deptford), 4:00 (15-0)

10-Brandon Beres (Mount Olive) md. 2-Nick Sanders (Mountain View), 12-2

 

132

1-Ramon Alfonso Arroyo (Kingsway) d. Ryan Henderson (Brick Memorial), 7-2

5-Justin Bullock (Mount Olive) p. 4-Michael Milke (Red Bank Catholic), 1:27

3-Owen Entrekin (West Deptford) d. 6-Jake Volek (Ocean), 8-2

Shane Myiow (Middletown North) p. Ashton Ford (Kingsway), 2:14

 

138

1Geoff Whelan (Mountain View) md. 9-Dominic Volek (Ocean), 12-4

4-Marco Cocca (Caldwell) d. 5-Sean Daniels (Paulsboro), 4-2 SV

3-Justin Fearon (Middletown North) p. 6-Colin Smyth (Mount Olive), 3:25

2-Nick Clayton (High Point) d. 10-Anthony Russo (Donovan Catholic), 5-3

 

144

1-Tyle Traves (Mountain View) p. 9-Sean Kirwin (Kingsway), 0:45

4-Chae Helder (Kingsway) d. 5-Chaz Melton (Washington Township), 8-3

3-Michael Volek (Ocean) p. 11-Jack Torre (Brick Memorial), 3:24

2-Michael Craft (Camden Catholic) d. 7-Tommy Prince (Brick Memorial), 4-0

 

150

1-Austin Craft (Camden Catholic) p. 9-Ben Lattimer (Caldwell), 1:40

4-Joseph Ortega (Johnson) md. 5-Tommy DiPietro (Kingsway), 11-2

3-Chase Bish (Paulsboro) d. 6-Tanner Perez (Mount Olive), 5-3

2-James Farina (Ocean) md. 7-Rob Connelley (Red Bank Catholic), 15-6

 

157

1-Roman Onorato (Paulsboro) p. 8-Jake Simone (Caldwell), 4:55

4-Mason Pirnik (Brick Memorial) d. 5-Jordan Ayyash (Jackson Liberty), 6-4

3-Matthew Castelli (Middletown North) p. 11-Juan Vega-Dominguez (Mountain View), 2:25

2-Kage Jones (Camden Catholic) tf. 7-Nick Graziano (West Deptford), 16-1

 

165

1-Gabriel Cortes (Mountain View) p. Erdne Garyaev (Jackson Liberty), 1:30

4-Frank Romeo (Red Bank Catholic) md. 5-Terry Terch (Camden Catholic), 12-3

3-Lorenzo Caamano (Caldwell) p. 6-Josh Calixte (Ocean), 4:23

2-Benjamin Dryden (Kingsway) tf. 7-Jacob Gledhill (Washington Township), 2:23 (18-3)

 

175

1-Trey Tallmadge (Brick Memorial) d. 8-Cole DeNick (Kingsway), 4-0

4-Nicholas Mignone (Caldwell) d. 5-Daniel Benbrook (Middletown North), 7-5

3-Nico Gonzalez (Mount Olive) p. Luke Metz (Paulsboro), 1:58

Jaden Simpson (Camden Catholic) tf. Jamal Corbin (Mountain View), 3:14 (15-0)

 

190

1-Harvey Ludington (Brick Memorial) p. Ksawery Niewiadomy (Jackson Liberty), 1:54

Daniel Farina (Ocean) p. 4-Austin Willetts (Paulsboro), 1:40

3-Tyler Bienus (Mount Olive) p. 6-Andrew Fonseca (Caldwell), 1:20

2-Corey Bell (Mountain View) p. 7-Gabriel Palaganas (Washington Township), 0:35

 

215

1-Ben Szuba (Brick Memorial) p. Frank Damminger (Paulsboro), 0:25

5-Michael Mignone (Caldwell) md. 4-Mason Mericle (High Point), 14-1

3-Tyler Cumming (Mount Olive) d. 6-Sean Whelan (Mountain View), 3-2

2-Andrew Tighe (West Deptford) p. Reuven Israeli (Ocean), 0:20

 

285

1-Lorenzo Portella (Red Bank Catholic) p. 8-Gavin Mericle (High Point), 3:56

4-John Pearson (Mountain View) d. 5-Mitchell Lando (Washington Township), 2-1

3-Jared Hazel (Paulsboro) p. 6-Michael Dwyer (Middletown North), 1:23

2-Sam Rock III (Donovan Catholic) p. 7-Lars Stenger (Camden Catholic), 0:48

 

Pre-Quarterfinals

106

1-Jason Meola (Kingsway) 11-9 won in the ultimate tiebreaker over Santino DiMatteo (Brick Memorial) 0-1 (UTB 5-4)

9-Chase Martino (Camden Catholic) 1-0 won by fall over 8-Antonio Chila (Paulsboro H.S.) 0-1 (Fall 3:33)

5-Peyton Van Hoven (Mountian View) 1-0 won by fall over Shane Kostakos (Mount Olive) 0-1 (Fall 1:13)

4-Ryan McConaghy (West Deptford) 14-11 won by fall over William Huchko (Jackson Liberty) 4-11 (Fall 3:33)

3-Dylan Hetzel (Washington Township) 28-11 won by fall over Joseph Vezzosi (Donovan Catholic) 0-1 (Fall 1:27)

6-Thomas Blewett (Middletown North) 0-0 received a bye () (Bye)

7-Matty Ortega (AL Johnson) 0-0 received a bye () (Bye)

2-Carmine Sipper (Caldwell) 33-5 won by fall over Michael Apicelli (Ocean Township) 0-1 (Fall 1:00)

 

113

1-Brady Klinsky (Middletown North) 38-3 won by fall over Jack Bacigalupo (Mount Olive) 4-14 (Fall 1:30)

9-Zachary Belverio (AL Johnson) 27-11 won by decision over 8-Talen Terinoni (West Deptford) 19-8 (Dec 7-4)

5-Hayden Holmes (Paulsboro H.S.) 35-8 won by decision over 12-Ryan Preziosi (Kingsway) 0-1 (Dec 4-1)

4-Anthony Urso (Jackson Liberty) 23-10 won by fall over Samuel Estrada (Washington Township) 4-2 (Fall 0:38)

3-Dom Digiacomo (Camden Catholic) 26-12 won by fall over Henry Mulligan (Donovan Catholic) 7-19 (Fall 0:42)

6-Colton Hagerty (Washington Township) 38-4 won by decision over 11-Carson Citro (High Point Regional) 15-10 (Dec 8-1)

7-Gavin Martin (Brick Memorial) 24-11 won by major decision over 10-Roman Villecco (Kingsway) 5-8 (MD 9-1)

2-Michael Dibiase (Red Bank Catholic Hs) 36-7 won by tech fall over Luis Damas (Mountian View) 0-1 (TF-1.5 2:22 (15-0))

 

120

1-Tyeler Hagensen (Mount Olive) 26-5 won by fall over Tyler Capra (Kingsway) 7-13 (Fall 3:05)

9-Carter Drouin (High Point Regional) 1-0 won by fall over 8-Anthony Catando (West Deptford) 16-20 (Fall 3:33)

5-Aundre Hill (Paulsboro H.S.) 22-7 received a bye () (Bye)

4-Armani McCann (Jackson Liberty) 24-11 won by fall over Jackson Fearon (Middletown North) 0-1 (Fall 1:38)

3-Christian Hoopes (Washington Township) 34-7 won by fall over Braulio Lobo (Mountian View) 0-1 (Fall 1:24)

6-Dominic Holler (Caldwell) 26-12 received a bye () (Bye)

7-Brayden Curcio (West Deptford) 1-0 won by fall over 10-Arthur Torrone (Red Bank Catholic Hs) 5-8 (Fall 3:37)

2-Kurt Wehner (Donovan Catholic) 37-6 won by fall over Tyler Oden (Middletown North) 4-5 (Fall 1:20)

 

126

1-Sammy Spaulding (Camden Catholic) 32-5 won by fall over Mark Simmons (Washington Township) 0-1 (Fall 0:43)

8-Colton Jaust (High Point Regional) 16-15 won by fall over 9-Anthony Astorino (Middletown North) 11-11 (Fall 0:39)

5-Jacob Portman (Middletown North) 30-11 received a bye () (Bye)

4-Noah Michaels (Red Bank Catholic Hs) 31-11 received a bye () (Bye)

3-Tucker Pazinko (Jackson Liberty) 29-11 won by fall over Aidan Rogers (AL Johnson) 9-19 (Fall 1:26)

6-Anthony Conway-Popeskic (West Deptford) 18-14 won by decision over 11-Kson Young (Brick Memorial) 3-8 (Dec 11-5)

10-Brandon Beres (Mount Olive) 10-8 won by fall over 7-Solomon Soriente (Caldwell) 18-18 (Fall 5:40)

2-Nick Sanders (Mountian View) 46-6 won by fall over Andrew Ward (Kingsway) 0-8 (Fall 2:54)

 

132

1-Ramon Alfonso Arroyo (Kingsway) 21-14 won by major decision over Rocco Conforti (Caldwell) 7-17 (MD 13-5)

Ryan Henderson (Brick Memorial) 10-12 received a bye () (Bye)

5-Justin Bullock (Mount Olive) 0-0 received a bye () (Bye)

4-Michael Milke (Red Bank Catholic Hs) 13-12 won by decision over Joseph Lefurge (Jackson Liberty) 8-14 (Dec 10-4)

3-Owen Entrekin (West Deptford) 24-13 won by major decision over Aiden Hardy (Washington Township) 4-7 (MD 11-0)

6-Jake Volek (Ocean Township) 0-0 received a bye () (Bye)

Ashton Ford (Kingsway) 0-0 received a bye () (Bye)

Shane Myiow (Middletown North) 5-4 won by fall over 2-Carter Cofone (Mount Olive) 0-1 (Fall 3:20)

 

138

1-Geoff Whelan (Mountian View) 39-6 won by fall over Logan Cromen (Brick Memorial) 1-7 (Fall 3:56)

9-Dominic Volek (Ocean Township) 1-0 won by fall over 8-Luke Humphrey (Camden Catholic) 0-1 (Fall 1:24)

5-Sean Daniels (Paulsboro H.S.) 15-12 received a bye () (Bye)

4-Marco Cocca (Caldwell) 19-17 received a bye () (Bye)

3-Justin Fearon (Middletown North) 27-9 won by fall over Peter LaBianca (Jackson Liberty) 9-19 (Fall 1:38)

6-Colin Smyth (Mount Olive) 0-0 received a bye () (Bye)

10-Anthony Russo (Donovan Catholic) 1-0 won by fall over 7-Luken Ramos (Red Bank Catholic Hs) 4-4 (Fall 1:57)

2-Nick Clayton (High Point Regional) 29-14 won by decision over Michael Horn (Washington Township) 0-1 (Dec 6-2)

 

144

1-Tyler Traves (Mountian View) 47-4 won by fall over Matthew LaBianca (Jackson Liberty) 9-16 (Fall 0:52)

9-Sean Kirwin (Kingsway) 15-9 won by tech fall over 8-Nate Benner (West Deptford) 10-7 (TF-1.5 1:32 (17-0))

5-Chaz Melton (Washington Township) 20-15 received a bye () (Bye)

4-Chase Helder (Kingsway) 16-10 won by decision over Michael Tidona (High Point Regional) 4-5 (Dec 9-5)

3-Michael Volek (Ocean Township) 32-8 won by fall over Ihor Paraschak (AL Johnson) 0-1 (Fall 1:37)

11-Jack Torre (Brick Memorial) 10-1 won by decision over 6-Riley Gutierrez (Donovan Catholic) 21-12 (Dec 1-0)

7-Thomas Prince (Brick Memorial) 10-8 won by decision over 10-Stephen Hayek (Mount Olive) 6-7 (Dec 1-0)

2-Michael Craft (Camden Catholic) 34-8 won by major decision over Connor Brown (Middletown North) 5-17 (MD 8-0)

 

150

1-Austin Craft (Camden Catholic) 27-5 won by fall over Jacob Velez (High Point Regional) 0-1 (Fall 1:03)

9-Ben Lattimer (Caldwell) 2-0 won by decision over 8-Ayden Tighe (West Deptford) 7-22 (Dec 3-2)

5-Tommy DiPietro (Kingsway) 23-16 won by fall over Malcolm Beale (Ocean Township) 0-1 (Fall 2:55)

4-Joseph Ortega (AL Johnson) 38-7 won by fall over Frank Bongiovanni (Brick Memorial) 0-2 (Fall 1:10)

3-Chase Bish (Paulsboro H.S.) 38-7 won by fall over Jesse Huelbig (High Point Regional) 5-13 (Fall 5:12)

6-Tanner Perez (Mount Olive) 25-11 won by decision over 11-Dustin Kohn (Mountian View) 0-1 (Dec 3-0)

7-Rob Connelley (Red Bank Catholic Hs) 23-10 won by fall over 10-James Lorman (West Deptford) 7-11 (Fall 0:13)

2-James Farina (Ocean Township) 35-6 won by major decision over Michael DeRosa (Caldwell) 9-11 (MD 15-4)

 

157

1-Roman Onorato (Paulsboro H.S.) 39-8 won by fall over Raphael DaRocha (AL Johnson) 0-1 (Fall 1:47)

8-Jake Simone (Caldwell) 20-17 won by decision over 9-Brody Kountouris (Donovan Catholic) 14-16 (Dec 11-10)

5-Jordan Ayyash (Jackson Liberty) 26-12 won by tech fall over 12-Raymond McFall (Washington Township) 14-9 (TF-1.5 3:20 (16-1))

4-Mason Pirnik (Brick Memorial) 18-14 won by fall over 13-Louis Mustillo (Middletown North) 17-13 (Fall 5:40)

3-Matthew Castelli (Middletown North) 29-9 won by fall over Scott Coppola (Mount Olive) 0-1 (Fall 5:58)

11-Juan Vega-Dominguez (Mountian View) 10-2 won by decision over 6-Sawyer Cabanas (Paulsboro H.S.) 21-11 (Dec 9-3)

7-Nick Graziano (West Deptford) 24-15 won by decision over 10-Anthony DeGaetano (Red Bank Catholic Hs) 10-15 (Dec 5-0)

2-Kage Jones (Camden Catholic) 31-5 won by fall over Giovoughni Dureny (High Point Regional) 1-1 (Fall 2:10)

 

165

1-Gabriel Cortes (Mountian View) 38-8 won by fall over Malachi Saint-Vil (Brick Memorial) 1-1 (Fall 3:15)

Erdne Garyaev (Jackson Liberty) 0-1 received a bye () (Bye)

5-Terry Terch (Camden Catholic) 19-11 won by fall over Garrett Coerts (High Point Regional) 0-1 (Fall 3:39)

4-Frank Romeo (Red Bank Catholic Hs) 32-9 won by decision over Raymond Guenther (AL Johnson) 12-24 (Dec 7-0)

3-Lorenzo Caamano (Caldwell) 31-5 won by fall over Kristian Dobbek (Mount Olive) 11-14 (Fall 4:00)

6-Josh Calixte (Ocean Township) 23-11 won by fall over Mason Ciccariello (Jackson Liberty) 0-2 (Fall 5:18)

7-Jacob Gledhill (Washington Township) 12-11 won by decision over James Derocini (West Deptford) 4-6 (Dec 6-3)

2-Benjamin Dryden (Kingsway) 30-8 won by tech fall over Brian Garcia (Donovan Catholic) 0-1 (TF-1.5 4:29 (19-4))

 

175

1-Trey Tallmadge (Brick Memorial) 19-12 won by fall over Jack Kithcart (High Point Regional) 5-16 (Fall 3:18)

8-Cole DeNick (Kingsway) 0-0 received a bye () (Bye)

5-Daniel Benbrook (Middletown North) 17-15 won by fall over John Brown (AL Johnson) 0-1 (Fall 1:33)

4-Nicholas Mignone (Caldwell) 24-8 won by fall over Nicholas Allen (Ocean Township) 0-1 (Fall 1:31)

3-Nico Gonzalez (Mount Olive) 25-9 won by decision over Joseph Leone (Kingsway) 9-16 (Dec 10-7)

Luke Metz (Paulsboro H.S.) 12-15 won by fall over 6-Chris Andujar (West Deptford) 0-1 (Fall 2:58)

7-Jamal Corbin (Mountian View) 8-3 won by decision over Joseph DeMaria (Caldwell) 6-8 (Dec 3-1)

2-Jaden Simpson (Camden Catholic) 31-6 won by fall over Piotr Bochenski (Washington Township) 0-1 (Fall 4:04)

 

190

1-Harvey Ludington (Brick Memorial) 42-2 won by fall over Diondre Foendoe (Donovan Catholic) 0-1 (Fall 0:05)

8-Ksawery Niewiadomy (Jackson Liberty) 1-0 won by fall over 9-Tristan Owen (Camden Catholic) 2-7 (Fall 4:33)

Daniel Farina (Ocean Township) 6-4 won by fall over 5-Marcus Carter (West Deptford) 30-11 (Fall 1:58)

4-Austin Willetts (Paulsboro H.S.) 15-20 won by fall over Joseph Minogue (AL Johnson) 0-1 (Fall 1:18)

3-Tyler Bienus (Mount Olive) 36-10 won by fall over Ryland Angel (Kingsway) 0-1 (Fall 1:19)

6-Andrew Fonseca (Caldwell) 22-14 won by decision over Donald Weiss (High Point Regional) 0-5 (Dec 7-4)

7-Gabriel Palaganas (Washington Township) 0-0 received a bye () (Bye)

2-Corey Bell (Mountian View) 37-1 won by fall over TJ Strom (Ocean Township) 0-1 (Fall 1:17)

 

215

1-Ben Szuba (Brick Memorial) 26-11 won by tech fall over Nelson Vidro (Camden Catholic) 0-1 (TF-1.5 3:30 (16-0))

Frank Damminger (Paulsboro H.S.) 0-0 received a bye () (Bye)

5-Michael Mignone (Caldwell) 16-2 received a bye () (Bye)

4-Mason Mericle (High Point Regional) 19-16 received a bye () (Bye)

3-Tyler Cumming (Mount Olive) 15-16 won by fall over Andrew Osborn (Washington Township) 11-13 (Fall 1:27)

6-Sean Whelan (Mountian View) 24-8 received a bye () (Bye)

Reuven Israeli (Ocean Township) 0-0 received a bye () (Bye)

2-Andrew Tighe (West Deptford) 26-19 won by fall over Eric Lopez (Paulsboro H.S.) 1-2 (Fall 1:55)

 

285

1-Lorenzo Portella (Red Bank Catholic Hs) 29-3 won by fall over Mason Bailey (Paulsboro H.S.) 0-12 (Fall 3:47)

8-Gavin Mericle (High Point Regional) 5-4 won by decision over 9-Julian Casale (Caldwell) 0-1 (Dec 4-1)

5-Mitchell Lando (Washington Township) 11-11 received a bye () (Bye)

4-John Pearson (Mountian View) 16-5 won by fall over Jeremiah Medina (Mount Olive) 0-1 (Fall 1:04)

3-Jared Hazel (Paulsboro H.S.) 13-15 won by fall over Van Galbraith (West Deptford) 0-1 (Fall 1:37)

6-Michael Dwyer (Middletown North) 6-15 received a bye () (Bye)

7-Lars Stegner (Camden Catholic) 1-0 won by decision over 10-Brett Benecke (Jackson Liberty) 0-1 (Dec 5-1)

2-Samuel Rock III (Donovan Catholic) 25-12 won by fall over Steven Gobraiel (Brick Memorial) 1-2 (Fall 1:56)

 

More From Shore Sports Network