Get our free mobile app

Tuesday, Jan. 23

Class A North

No. 8 Middletown North 52, Manalapan 19

132
Jacob Portman (Middletown North) over Gage Grant (Manalapan) (Dec 6-4)
138
Vincent Kain (Manalapan) over Shane Myiow (Middletown North) (TF 16-1 5:30)
144
Justin Fearon (Middletown North) over Anthony Mucciolo (Manalapan) (Dec 5-0)
150
Matt Giudice (Manalapan) over Connor McCarthy (Middletown North) (Dec 4-0)
157
Louis Mustillo (Middletown North) over Rene Manso (Manalapan) (Fall 1:02)
165
Matthew Castelli (Middletown North) over Unknown (For.)
175
Daniel Benbrook (Middletown North) over Ardit Gola (Manalapan) (MD 19-7)
190
Vito Ameno (Middletown North) over Donny Tibbet (Manalapan) (Fall 3:45)
215
Constantine Kilaras (Manalapan) over Jake Schettino (Middletown North) (Fall 0:16)
285
Michael Dwyer (Middletown North) over Carmelo Amato (Manalapan) (Fall 2:38)
106
Thomas Blewett (Middletown North) over Aidan Spezio (Manalapan) (Fall 1:28)
113
Brady Klinsky (Middletown North) over Benjamin Gvili (Manalapan) (Fall 1:16)
120
Andrew Mucciolo (Manalapan) over Tyler Oden (Middletown North) (TF 15-0 4:38)
126
Anthony Astorino (Middletown North) over Chase Zardavets (Manalapan) (Fall 3:32)

 

Nondivisional

No. 12 Raritan 48, Toms River North 27

113
Nicholas Sheldrick (Raritan) over Unknown (For.)
120
Charles Geoghan (Raritan) over Jacob Nash (Toms River North) (MD 13-2)
126
Owen Brackett (Raritan) over Lucas Elias (Toms River North) (Dec 8-2)
132
Justin Cauldwell (Toms River North) over Aidan Davis (Raritan) (Dec 9-8)
138
Joe Dolci (Toms River North) over Matthew Askander (Raritan) (Fall 1:15)
144
Zach Reilley (Raritan) over Dominic Capra (Toms River North) (TF 16-1 1:14)
150
Alexander Delaurier (Raritan) over John Yannariello (Toms River North) (Fall 1:08)
157
Logan Acevedo (Raritan) over Matt Stankowitz (Toms River North) (Fall 3:17)
165
Jeriel Sanchez (Toms River North) over Logan Dennehy (Raritan) (Fall 1:10)
175
James Mauti (Toms River North) over Anthony Gin (Raritan) (SV-1 (Fall) 5:56)
190
Ryan Settle (Raritan) over Anthony Mastrangelli (Toms River North) (Fall 2:38)
215
Cole Ganska (Toms River North) over Gregory Aronne (Raritan) (Fall 0:29)
285
Jonathan Gazerwitz (Raritan) over Ben Cloos (Toms River North) (Fall 0:47)
106
Jaidan Torres (Raritan) over Unknown (For.)

 

Marlboro 51, Lakewood 21

126
Vincent Di Liberto (Marlboro) over Edwin Silva (Lakewood) (SV-1 6-4)
132
Matt Falcone (Marlboro) over Alex Ortiz (Lakewood) (Dec 6-3)
138
Tamir Margolin (Marlboro) over Luis Choc (Lakewood) (Fall 0:32)
144
Andrew Silvia (Marlboro) over Ruben Cerda (Lakewood) (Fall 1:31)
150
Eric Vargas (Lakewood) over Zahyr Evans (Marlboro) (Fall 5:35)
157
Artur Avanesyan (Marlboro) over Jose Vidal (Lakewood) (Dec 9-5)
165
Alexander Jang (Marlboro) over Pedro Carreno (Lakewood) (Fall 1:00)
175
Devin Leonardo (Marlboro) over Francisco Gomez (Lakewood) (Fall 2:44)
190
Dimitri Kiknavelidze (Marlboro) over George Miranda-Garcia (Lakewood) (Fall 3:44)
215
Andres Perez (Lakewood) over Tom Fox (Marlboro) (Dec 6-2)
285
David Dominguez (Lakewood) over Unknown (For.)
106
Diego Castillo (Lakewood) over Nicholas Guzzone (Marlboro) (Fall 4:41)
113
Miguel Romero (Marlboro) over Alexis Toxtle (Lakewood) (Fall 3:59)
120
Daniel Palagano (Marlboro) over Dylan Melendez (Lakewood) (Fall 0:26)

 

Point Beach 63, Pinelands 11

215
Christian Torres (Point Pleasant Beach Hs) over Chase Martin (Pinelands Regional) (Fall 0:23)
285
Marcos Kaiafas (Point Pleasant Beach Hs) over Tyler Glass (Pinelands Regional) (Fall 4:46)
106
Brandon Stizza (Point Pleasant Beach Hs) over Unknown (For.)
113
Daniel Platti (Pinelands Regional) over Hudson DePaul (Point Pleasant Beach Hs) (TF 19-4 5:30)
120
Chris Napolitano (Point Pleasant Beach Hs) over Joseph Wainen (Pinelands Regional) (Dec 9-8)
126
Luke DeBenedett (Point Pleasant Beach Hs) over Michael Platti (Pinelands Regional) (Fall 3:29)
132
Josiah Hart (Pinelands Regional) over Jack Swider (Point Pleasant Beach Hs) (Fall 3:14)
138
Jude Bowers (Point Pleasant Beach Hs) over Mason Griffiths (Pinelands Regional) (Fall 1:24)
144
Antonio Acevedo (Point Pleasant Beach Hs) over Brody Rawa (Pinelands Regional) (Fall 5:53)
150
Mattix Sickel (Point Pleasant Beach Hs) over Owen Taylor (Pinelands Regional) (Fall 0:40)
157
Sam Yedman (Point Pleasant Beach Hs) over Sawyer Radecsky (Pinelands Regional) (Fall 0:46)
165
Connor Loughran (Point Pleasant Beach Hs) over Jacob Greenberg (Pinelands Regional) (Fall 5:48)
175
Ryan Scannell (Point Pleasant Beach Hs) over Layton Goggins (Pinelands Regional) (Fall 1:49)
190
Double Forfeit

 

Nonconference

No. 3 St. John Vianney 63, Holy Cross 18

106
Julian Zargo (Saint John Vianney) over John D`Ambrosio (Holy Cross) (Fall 3:59)
113
Zachary Zaltsman (Saint John Vianney) over Unknown (For.)
120
Matthew Gould (Saint John Vianney) over Lucca Mullarkey (Holy Cross) (Fall 2:34)
126
Kevin Trout (Holy Cross) over Ryan Kearney (Saint John Vianney) (Fall 3:06)
132
Patrick O`Keefe (Saint John Vianney) over Brady Speers (Holy Cross) (Fall 1:15)
138
Jake Zaltsman (Saint John Vianney) over Christian shio (Holy Cross) (TF 20-5 1:55)
144
Desmond Lenaghan (Saint John Vianney) over Landon smith (Holy Cross) (Fall 0:43)
150
Abraham Adu-Amoako (Saint John Vianney) over Levi Jander (Holy Cross) (MD 17-5)
157
Ryan Gavrish (Saint John Vianney) over Gabe Aydijan (Holy Cross) (Fall 2:16)
165
John Saraiva (Saint John Vianney) over Unknown (For.)
175
josh wilkins (Holy Cross) over Daniel Breen (Saint John Vianney) (Fall 5:28)
190
Thomas Foley (Saint John Vianney) over Ben Brazill (Holy Cross) (Fall 1:02)
215
Luca Minardo (Saint John Vianney) over Nick Wurzberger (Holy Cross) (Fall 0:24)
285
Cornelius Pearce (Holy Cross) over Jake Mandarino (Saint John Vianney) (Fall 4:41)

 

No. 6 Howell 55, Watchung Hills 18

138
Xavier Ortega (Howell) over Nick Valenti (Watchung Hills Regional) (Fall 1:48)
144
Giovanni Scafidi (Howell) over Unknown (For.)
150
JJ Machnik (Howell) over Ryan Higgins (Watchung Hills Regional) (Fall 0:22)
157
Dylan Maghan (Howell) over Grant Miller (Watchung Hills Regional) (Fall 2:48)
165
Artun Kirgezmis (Watchung Hills Regional) over Devin Perez (Howell) (Dec 9-7)
175
Tanner Hodgins (Howell) over Patrick Coleman (Watchung Hills Regional) (Fall 3:27)
190
Stephen McGuire (Howell) over Alejandro Dilone (Watchung Hills Regional) (Dec 8-3)
215
Dane Colfer (Howell) over Joseph Richardson (Watchung Hills Regional) (Fall 1:14)
285
Preston Piasecki (Howell) over Unknown (For.)
106
Luke Johnston (Howell) over Jacob Richardson (Watchung Hills Regional) (MD 12-4)
113
Shane Maghan (Howell) over Tristan Alarcon (Watchung Hills Regional) (Fall 4:26)
120
Cameron Kolakowski (Watchung Hills Regional) over Lucas Varrial (Howell) (Fall 1:15)
126
Michael Samayoa (Watchung Hills Regional) over Johnny Wallace (Howell) (Fall 3:57)
132
Max Shaferman (Watchung Hills Regional) over Aidan Grant (Howell) (Dec 5-2)

 

Freehold 54, South River 24

South River deducted one team point for unsportsmanlike conduct at 113

106
Double Forfeit
113
Josiah Sweeney (Freehold Borough) over Thomas Nielson (South River) (Fall 5:08)
120
Sam Sheridan (Freehold Borough) over Unknown (For.)
126
Xander Bartuk (Freehold Borough) over Unknown (For.)
132
Sean Murphy (Freehold Borough) over Owen Latraverse (South River) (Fall 1:54)
138
Riley Tate (Freehold Borough) over Nuno Eirado (South River) (Fall 1:39)
144
Nicholas Gural (Freehold Borough) over Unknown (For.)
150
Dylan Zargo (South River) over Matthew Haynes (Freehold Borough) (Fall 4:31)
157
Martin Perez (South River) over Jeremy Jimenez (Freehold Borough) (Fall 4:51)
165
Colten Turner (Freehold Borough) over Evan Ortiz-Vega (South River) (Fall 1:07)
175
William Luna (South River) over Alex Meija (Freehold Borough) (Fall 3:37)
190
Filipe Granadiero (South River) over Matteo Poole (Freehold Borough) (Fall 0:45)
215
Carter Stokes (Freehold Borough) over Edgar Martinez (South River) (Fall 0:22)
285
Uriel Ramirez (Freehold Borough) over Unknown (For.)

 

 

More From Shore Sports Network