Get our free mobile app

Thursday, Jan. 11

Class A South

Southern 52, Toms River East 19

132
Attila Vigilante (Southern Regional) over Logan Bucci (Toms River East) (MD 18-4)
138
Bryce Manera (Southern Regional) over Richie Kulessa (Toms River East) (TF 16-0 4:53)
144
Wyatt Stout (Southern Regional) over Trevor Grosso (Toms River East) (Fall 1:25)
150
Noah Fontana (Southern Regional) over Ty Krupski (Toms River East) (Fall 1:22)
157
Matt Henrich (Southern Regional) over Scott Snyder (Toms River East) (Fall 0:38)
165
Tyler Chase (Southern Regional) over Unknown (For.)
175
Mitch Bivona (Southern Regional) over Dylan Pentz (Toms River East) (Fall 0:37)
190
Terrence Thomas (Toms River East) over Bradford Birch (Southern Regional) (Dec 8-6)
215
Collin French (Southern Regional) over Thomas Irons (Toms River East) (Fall 0:49)
285
James Lynch (Toms River East) over Caleb Counts (Southern Regional) (Fall 3:01)
106
Richard DeLorenzo II (Toms River East) over Unknown (For.)
113
Cash McVey (Southern Regional) over Kevin Sickler (Toms River East) (MD 13-4)
120
Jacob Chambers (Southern Regional) over Tyler Singer (Toms River East) (Dec 5-4)
126
Jaton Wellington (Toms River East) over Cullen Hood (Southern Regional) (MD 18-4)

 

 

Class B South

Point Boro 70, Pinelands 0

165
Jake Clayton (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
175
James Bradley (Point Pleasant Boro) over Layton Goggins (Pinelands Regional) (Dec 6-3)
190
Aiden Willson (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
215
Tanner Hynes (Point Pleasant Boro) over Jason Allen (Pinelands Regional) (Dec 7-1)
285
George Walsh (Point Pleasant Boro) over Diego Santos (Pinelands Regional) (Fall 2:45)
106
Michael DeAngelo (Point Pleasant Boro) over Daniel Platti (Pinelands Regional) (SV-1 3-1)
113
West Matta (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
120
Chase Eckert (Point Pleasant Boro) over Joseph Wainen (Pinelands Regional) (MD 17-8)
126
Max Pagan (Point Pleasant Boro) over Michael Platti (Pinelands Regional) (Dec 7-4)
132
Jack Barger (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
138
Tyler Alberts (Point Pleasant Boro) over Brody Rawa (Pinelands Regional) (Fall 1:56)
144
Brayden Clark (Point Pleasant Boro) over Owen Taylor (Pinelands Regional) (Fall 3:49)
150
Braden Pratt (Point Pleasant Boro) over Peyton Simoncini (Pinelands Regional) (Fall 5:34)
157
Garrett Weiland (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)

 

Nondivisional

Howell 49, Jackson Memorial 15

150
Dylan Maghan (Howell) over Jimil Elbayar (Jackson Memorial Hs) (MD 11-3)
157
Cael Huxford (Jackson Memorial Hs) over Dominic Centimole (Howell) (Fall 0:43)
165
JJ Machnik (Howell) over Ryan Wolf (Jackson Memorial Hs) (Dec 5-2)
175
Tanner Hodgins (Howell) over William Kovacs (Jackson Memorial Hs) (TF 20-4 0:00)
190
Jessup Adams (Jackson Memorial Hs) over Stephen McGuire (Howell) (Fall 4:37)
215
Dane Colfer (Howell) over Jason Angeles (Jackson Memorial Hs) (Fall 5:45)
285
Michael Saweris (Howell) over Joseph Piazza (Jackson Memorial Hs) (Fall 4:40)
106
Luke Johnston (Howell) over Michael Krieck (Jackson Memorial Hs) (Fall 1:29)
113
Joseph Weikel (Jackson Memorial Hs) over Shane Maghan (Howell) (Dec 12-5)
120
Brayden Casella (Howell) over Ahmed Raheel (Jackson Memorial Hs) (TF 16-0 0:00)
126
Manuel Lourido (Howell) over Chase Lentze (Jackson Memorial Hs) (Dec 6-0)
132
Connor Acker (Howell) over Rocco Gaudious (Jackson Memorial Hs) (Dec 7-5)
138
Xavier Ortega (Howell) over Jonathan Espinosa (Jackson Memorial Hs) (TF 16-1 0:00)
144
Tyler Going (Howell) over Christopher Collins (Jackson Memorial Hs) (Dec 5-2)

 

Brick Memorial 40, Jackson Liberty 28

 

Asbury Park 51, Lakewood 30

106
Diego Castillo (Lakewood) over Unknown (For.)
113
Amando Herrera (Asbury Park) over Alexis Toxtle (Lakewood) (Fall 1:03)
120
Dylan Melendez (Lakewood) over Ever Villanueva Tomas (Asbury Park) (Fall 1:16)
126
Matelson Louisius (Asbury Park) over Edwin Silva (Lakewood) (Fall 3:31)
132
Brandon Ramos (Asbury Park) over Efrain Garcia (Lakewood) (Fall 3:10)
138
Alex Ortiz (Lakewood) over Alex Gomez (Asbury Park) (Fall 1:55)
144
Ahmon Gray (Asbury Park) over Luis Choc (Lakewood) (Fall 1:36)
150
Eric Vargas (Lakewood) over Burdley Lavarin (Asbury Park) (Fall 4:58)
157
Dacarri Diaz (Asbury Park) over Jose Vidal (Lakewood) (Dec 3-2)
165
Jessie Cifuentes (Asbury Park) over Pedro Carreno (Lakewood) (Fall 4:38)
175
Ricardo Mezquititla-Garcia (Asbury Park) over Luis Garcia (Lakewood) (Fall 3:40)
190
Prince Gue (Asbury Park) over Alexander Salazar (Lakewood) (Fall 1:18)
215
Iquann Crawford (Asbury Park) over Andres Perez (Lakewood) (Fall 1:12)
285
David Dominguez (Lakewood) over Jorge Castellon (Asbury Park) (Fall 1:35)

 

Nonconference

Hillsborough 49, Middletown South 24

Hillsborough was deducted one team point for unsportsmanlike conduct

126
Corey Iannucci (Hillsborough) over Zachary Veniskey (Middletown South) (Fall 3:19)
132
Hudson Bernabeo (Middletown South) over Zachary Iannucci (Hillsborough) (Dec 8-1)
138
Owen Miller (Hillsborough) over Ben Smolensky (Middletown South) (Fall 2:45)
144
Declan Connolly (Middletown South) over Brett Lockburner (Hillsborough) (Dec 8-6)
150
Alec Holland (Middletown South) over Tyler Margelis (Hillsborough) (Fall 1:09)
157
Ryan Willi (Middletown South) over Kevin Hoefele (Hillsborough) (Fall 4:40)
165
Matthew Miller (Hillsborough) over Dan Smith (Middletown South) (Fall 1:01)
175
Anthony Franzoso (Hillsborough) over Liam Brett (Middletown South) (MD 11-3)
190
Shawn Goode (Middletown South) over Michael Bynes (Hillsborough) (Fall 3:43)
215
Matthew Jones (Hillsborough) over James Sanzio (Middletown South) (Fall 1:49)
285
Nicholas Duarte (Hillsborough) over Thomas Gelpke (Middletown South) (Fall 2:18)
106
Logan McDermid (Hillsborough) over Joseph Veniskey (Middletown South) (Fall 3:22)
113
Thomas Kester (Hillsborough) over Ciaran O`Reilly (Middletown South) (MD 8-0)
120
Anthony Mayo (Hillsborough) over Ryan Romano (Middletown South) (Fall 5:40)

 

 

More From Shore Sports Network