Get our free mobile app

Friday, Dec. 15

Class A Central

Red Bank Catholic 34, Raritan 27

106
Double Forfeit
113
Michael Dibiase (Red Bank Catholic Hs) over Unknown (For.)
120
Nicholas Sheldrick (Raritan) over Arthur Torrone (Red Bank Catholic) (Fall 1:52)
126
Noah Michaels (Red Bank Catholic) over Charles Geoghan (Raritan) (Fall 0:44)
132
Aidan Davis (Raritan) over Michael Milke (Red Bank Catholic) (MD 10-2)
138
Luken Ramos (Red Bank Catholic) over Matthew Askander (Raritan) (MD 11-3)
144
Zach Reilley (Raritan) over Marco Conroy (Red Bank Catholic) (MD 14-5)
150
Alexander Delaurier (Raritan) over Robert Connelley (Red Bank Catholic) (MD 9-0)
157
Logan Acevedo (Raritan) over Anthony Degaetano (Red Bank Catholic) (Dec 1-0)
165
Frank Romeo (Red Bank Catholic) over Nicholas O`Beirne (Raritan) (Fall 4:36)
175
Logan Dennehy (Raritan) over Vincent Muscillo (Red Bank Catholic) (Dec 8-1)
190
Jamie Gutridge (Red Bank Catholic) over Ryan Settle (Raritan) (Fall 3:12)
215
Jonathan Gazerwitz (Raritan) over Mamoun Chater (Red Bank Catholic) (Dec 6-5)
285
Lorenzo Portella (Red Bank Catholic) over Unknown (For.)

 

Class A South

Toms River East 51, Toms River North 27

106
Richard DeLorenzo II (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
113
Kevin Sickler (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
120
Tyler Singer (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
126
Jaton Wellington (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
132
Logan Bucci (Toms River East H.S.) over Yael Martinez (Toms River North) (Fall 0:42)
138
Richie Kulessa (Toms River East H.S.) over Justin Cauldwell (Toms River North) (Dec 12-7)
144
Joe Dolci (Toms River North) over Trevor Grosso (Toms River East H.S.) (Fall 2:47)
150
Matt Stankowitz (Toms River North) over Abdel Kenawy (Toms River East H.S.) (Dec 8-5)
157
Dominic Capra (Toms River North) over Scott Snyder (Toms River East H.S.) (Fall 1:05)
165
Alberto Serrano (Toms River North) over Shane Vance (Toms River East H.S.) (Fall 0:15)
175
James Mauti (Toms River North) over Dylan Pentz (Toms River East H.S.) (Fall 2:30)
190
Terrence Thomas (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
215
Thomas Irons (Toms River East H.S.) over Unknown (For.)
285
James Lynch (Toms River East H.S.) over Cole Ganska (Toms River North) (Fall 1:42)

 

Class B North

Colts Neck 52, Manasquan 15

165
Brody Kaplan (Colts Neck) over Max Salerno (Manasquan) (Inj. [time])
175
Brian Lee (Manasquan) over Dean Natale (Colts Neck) (Dec 6-1)
190
Noah Mammeri (Manasquan) over Anthony Moriano (Colts Neck) (Fall 0:00)
215
Amir Shakhnavazov (Colts Neck) over Adrian Garcia (Manasquan) (Fall 0:00)
285
Matthew Liggio (Colts Neck) over Shaun Etienne (Manasquan) (Fall 0:00)
106
Ethan Michaels (Colts Neck) over Shane Kerstetter (Manasquan) (TF 17-2 0:00)
113
William Stapleton (Colts Neck) over Jack Maloney (Manasquan) (Fall 0:00)
120
Colin Barone (Colts Neck) over Nico Princiotta (Manasquan) (Dec 9-4)
126
Michael Borao (Colts Neck) over Donovan Havard (Manasquan) (TF 15-0 0:00)
132
Charlie Hunt (Manasquan) over Christian Cleary (Colts Neck) (Dec 1-0)
138
Michael O`Connor (Manasquan) over Matthew Anderson (Colts Neck) (MD 14-4)
144
Mykhailo Shvets (Colts Neck) over Michael McNulty (Manasquan) (Dec 13-7)
150
Tyler Russ (Colts Neck) over Brayan Gonzalez-Rodriguez (Manasquan) (Fall 0:00)
157
Nicholas Fischer (Colts Neck) over Connor Brewer (Manasquan) (Fall 1:58)

 

Class B South

Lacey 60, Barnegat 18

190
Jake Mott (Lacey Township) over David DeNichilo (Barnegat) (Fall 0:30)
215
Raymere Mahadeo (Barnegat) over Jesse Laird (Lacey Township) (Fall 5:36)
285
Brody Sager (Lacey Township) over Ricardo Villanueva (Barnegat) (Fall 0:43)
106
Luke Miller (Lacey Township) over Unknown (For.)
113
Brendan Schuler (Lacey Township) over Nicholas Speer (Barnegat) (Fall 1:09)
120
Aidan Flynn (Lacey Township) over Ishmail Lynch (Barnegat) (Fall 1:31)
126
Ralphael Garcia (Lacey Township) over John Giblock (Barnegat) (Dec 9-3)
132
Gregory Mamola (Barnegat) over John Downs (Lacey Township) (Fall 4:31)
138
Kyle Leonard (Lacey Township) over Trey DeMeo (Barnegat) (Fall 5:02)
144
Connor Lockwood (Barnegat) over Konstantine Calabrese (Lacey Township) (Fall 5:47)
150
Matt Gauthier (Lacey Township) over Dylan Hickey (Barnegat) (Fall 2:30)
157
Aidan White (Lacey Township) over Bryan Agular (Barnegat) (Dec 4-2)
165
Evan Ren (Lacey Township) over Edward Walter (Barnegat) (Fall 3:27)
175
Joey Davis (Lacey Township) over Myquan Rush (Barnegat) (Fall 2:39)

 

Nondivisional

Holmdel 69, Asbury Park 6

175
Alexander Todisco (Holmdel) over Prince Gue (Asbury Park) (Fall 1:32)
190
Alexander Reyes (Holmdel) over Elliott Delgado (Asbury Park) (Fall 1:10)
215
Iquann Crawford (Asbury Park) over Hamsa Elmesei (Holmdel) (Fall 1:35)
285
John Gann (Holmdel) over Miguel Solano (Asbury Park) (Fall 1:49)
106
Double Forfeit
113
Dylan Placca (Holmdel) over Amando Herrera (Asbury Park) (MD 11-0)
120
Nicholas Paulino (Holmdel) over Unknown (For.)
126
William Greiner (Holmdel) over Matelson Louisius (Asbury Park) (TF 18-3 4:37)
132
Airan Fernandez (Holmdel) over Ever Villanueva Tomas (Asbury Park) (Fall 2:17)
138
Shahood Khan (Holmdel) over Brandon Ramos (Asbury Park) (Fall 5:43)
144
James Vanderham (Holmdel) over Isaias Villa Hernandez (Asbury Park) (Fall 1:33)
150
Alexander Todisco (Holmdel) over Burdley Lavarin (Asbury Park) (Fall 3:56)
157
Jack Cleary (Holmdel) over Dacarri Diaz (Asbury Park) (Fall 1:36)
165
Asher Martinez (Holmdel) over Jamesly Cagilus (Asbury Park) (Fall 1:49)

 

 

More From Shore Sports Network