Get our free mobile app

Thursday, Dec. 14

Class A North

CBA 68, Middletown North 12

 
132
Robert Duffy (Christian Brothers Academy) over Jacob Portman (Middletown North) (Fall 3:23)
 
132
William Sakoutis (Christian Brothers Academy) over Shane Myiow (Middletown North) (TF 26-11 5:51)
  
 
138
AJ Falcone (Christian Brothers Academy) over Justin Fearon (Middletown North) (TF 16-1 6:00)
  
 
144
Alex Nini (Christian Brothers Academy) over Connor Brown (Middletown North) (Fall 2:25)
  
 
150
Tyler Venet (Christian Brothers Academy) over Nico Cordova (Middletown North) (Fall 1:00)
  
 
157
Jonathan Luehmann (Christian Brothers Academy) over Louis Mustillo (Middletown North) (Fall 3:29)
  
 
165
Brendan Boyer (Christian Brothers Academy) over Connor McCarthy (Middletown North) (Fall 3:35)
  
 
175
Nicolas Moyoli (Christian Brothers Academy) over Liam Willson (Middletown North) (Fall 4:32)
  
 
190
Daniel Benbrook (Middletown North) over Parker Hughes (Christian Brothers Academy) (Fall 4:32)
  
 
215
John Grippo (Christian Brothers Academy) over Jack LaRocca (Middletown North) (Fall 4:11)
  
 
285
Michael Dwyer (Middletown North) over Unknown (For.)
  
 
106
Killian Coluccio (Christian Brothers Academy) over Thomas Blewett (Middletown North) (Fall 5:05)
  
 
113
Paul Kenny (Christian Brothers Academy) over Brady Klinsky (Middletown North) (Fall 2:34)
  
 
120
Teag Saito (Christian Brothers Academy) over Tyler Oden (Middletown North) (MD 11-2)

 

Howell 56, Marlboro 15

 
106
Dane Colfer (Howell) over Unknown (For.)
 
285
Michael Saweris (Howell) over Nicholas Illari (Marlboro) (Fall 1:27)
  
 
106
Luke Johnston (Howell) over Michael Collina (Marlboro) (Fall 2:20)
  
 
113
Brayden Casella (Howell) over Nicholas Guzzone (Marlboro) (Fall 2:19)
  
 
120
Manuel Lourido (Howell) over Edward Hall (Marlboro) (MD 10-0)
  
 
126
Daniel Palagano (Marlboro) over Connor Acker (Howell) (Fall 1:29)
  
 
132
Matt Falcone (Marlboro) over Alex Kuruzian (Howell) (Dec 8-1)
  
 
138
Tamir Margolin (Marlboro) over Anthony Pesina (Howell) (Fall 2:51)
  
 
144
Giovanni Scafidi (Howell) over Andrew Silvia (Marlboro) (TF 19-4 3:23)
  
 
150
Tyler Going (Howell) over Artur Avanesyan (Marlboro) (MD 10-0)
  
 
157
JJ Machnik (Howell) over Alexander Jang (Marlboro) (Fall 1:02)
  
 
165
Tanner Hodgins (Howell) over Devin Leonardo (Marlboro) (Fall 3:10)
  
 
175
Devin Perez (Howell) over Brandon Volov (Marlboro) (Dec 7-3)
  
 
190
Stephen McGuire (Howell) over Arman Ananikyan (Marlboro) (MD 10-2)

 

Middletown South 53, Manalapan 21

 
157
Ryan Willi (Middletown South) over Rene Manso (Manalapan) (Fall 4:45)
 
165
Matthew Caccamo (Middletown South) over Ardit Gola (Manalapan) (TF 25-10 5:30)
  
 
175
Dan Smith (Middletown South) over Jack Niro (Manalapan) (Fall 5:30)
  
 
190
Constantine Kilaras (Manalapan) over Liam Brett (Middletown South) (MD 12-1)
  
 
215
Shawn Goode (Middletown South) over Andrew Carver (Manalapan) (Fall 1:14)
  
 
285
James Sanzio (Middletown South) over Reggie Bennett (Manalapan) (Fall 3:20)
  
 
106
Joseph Veniskey (Middletown South) over Unknown (For.)
  
 
113
Ciaran O`Reilly (Middletown South) over Aidan Spezio (Manalapan) (Fall 0:34)
  
 
120
Ryan Romano (Middletown South) over Benjamin Gvili (Manalapan) (Fall 1:04)
  
 
126
Andrew Mucciolo (Manalapan) over Zachary Veniskey (Middletown South) (TF 17-1 5:00)
  
 
132
Gage Grant (Manalapan) over Hudson Bernabeo (Middletown South) (Dec 5-2)
  
 
138
Vincent Kain (Manalapan) over Ben Smolensky (Middletown South) (Fall 1:27)
  
 
144
Anthony Mucciolo (Manalapan) over Declan Connolly (Middletown South) (Dec 7-2)
  
 
150
Alec Holland (Middletown South) over Matt Giudice (Manalapan) (Fall 2:24)

 

 

Freehold Borough 42, Freehold Township 34

 
120
Sean Murphy (Freehold Borough) over Isaac Katz (Freehold Township) (Fall 1:15)
 
132
Ryan Dubnik (Freehold Township) over Xander Bartuk (Freehold Borough) (Fall 2:45)
 
 
 
138
Alexander Grant (Freehold Township) over Riley Tate (Freehold Borough) (MD 15-5)
 
 
 
144
Luke Meehan (Freehold Township) over John Murphy (Freehold Borough) (Fall 5:29)
 
 
 
150
Jack McCormick (Freehold Township) over Tim Surgent (Freehold Borough) (TF 17-2 5:45)
 
 
 
157
Joshua Toledo (Freehold Borough) over Noah Bracho (Freehold Township) (Fall 0:57)
 
 
 
165
Tyler Muranelli (Freehold Township) over Colten Turner (Freehold Borough) (MD 8-0)
 
 
 
175
Florencio Alvarado (Freehold Township) over Luis Chiquitero (Freehold Borough) (Dec 10-3)
 
 
 
190
Peter Gozsa (Freehold Township) over Josh Gomez (Freehold Borough) (Fall 3:44)
 
 
 
215
Carter Stokes (Freehold Borough) over Jack Mills (Freehold Township) (Fall 1:15)
 
 
 
285
Onesimo Nieto (Freehold Borough) over Haniel Flores (Freehold Township) (Fall 2:38)
 
 
 
106
Josiah Sweeney (Freehold Borough) over Jaxon Ziser (Freehold Township) (Fall 0:24)
 
 
 
113
Jose Torres (Freehold Borough) over Michael Anthony (Freehold Township) (Fall 0:26)
 
 
 
120
Sam Sheridan (Freehold Borough) over Thomas Patten (Freehold Township) (Fall 0:11)

 

 

Class A Central

Rumson-Fair Haven 58, Wall 19

 
106
Henry Marshall (Rumson-Fair Haven) over Bryson Jarosz (Wall) (Fall 5:34)
 
113
Eamon Fry (Rumson-Fair Haven) over Omar Carrillo-Solano (Wall) (TF 15-0 4:11)
  
 
120
Joaquin Duque (Rumson-Fair Haven) over Charles Mahoney (Wall) (Fall 0:00)
  
 
126
Ben Waitzel (Wall) over Elijah Bayne (Rumson-Fair Haven) (Fall 3:52)
  
 
132
Julian Duque (Rumson-Fair Haven) over Sonny Pechillo (Wall) (TF 16-0 5:52)
  
 
138
Parker Quinn (Wall) over Hunter Curley (Rumson-Fair Haven) (Fall 5:26)
  
 
144
Sonny Amato (Rumson-Fair Haven) over Joseph Matri (Wall) (Fall 1:45)
  
 
150
Donovan DiStefano (Wall) over Walker Skove (Rumson-Fair Haven) (MD 15-4)
  
 
157
Jeremy Marsella (Wall) over Ryder Izzo (Rumson-Fair Haven) (Dec 7-3)
  
 
165
Christian Cady (Rumson-Fair Haven) over Brian Fuentes (Wall) (Fall 3:18)
  
 
175
Luke Dougherty (Rumson-Fair Haven) over Nicholas Wonsala (Wall) (Fall 1:05)
  
 
190
Conor Delaney (Rumson-Fair Haven) over Unknown (For.)
  
 
215
Hudson Skove (Rumson-Fair Haven) over Unknown (For.)
  
 
285
Matt Smith (Rumson-Fair Haven) over Matteo Masotti (Wall) (Fall 1:15)

 

Class A South

Southern 73, Brick 6

 
132
Scottie Sari (Southern Regional) over Joseph Leskowski (Brick Township) (TF 17-2 4:30)
 
138
Bryce Manera (Southern Regional) over Andrew Sherry (Brick Township) (Fall 3:57)
  
 
144
Wyatt Stout (Southern Regional) over Dane Morris (Brick Township) (Fall 0:49)
  
 
150
David Marzetti (Brick Township) over Unknown (For.)
  
 
157
Matt Henrich (Southern Regional) over Braden Rostek (Brick Township) (Fall 0:36)
  
 
165
Hayden Hochstrasser (Southern Regional) over Travis Trempy (Brick Township) (TF 17-2 3:46)
  
 
175
Mitch Bivona (Southern Regional) over Aidan Leonard (Brick Township) (TF 18-2 5:55)
  
 
190
Bradford Birch (Southern Regional) over Francesco Bevacqua (Brick Township) (MD 10-0)
  
 
215
Collin French (Southern Regional) over William Walsh (Brick Township) (Fall 0:44)
  
 
285
Anthony Bonacasta (Southern Regional) over Seamus Shave (Brick Township) (Fall 3:26)
  
 
106
Anthony Mason (Southern Regional) over Alex Kebeck (Brick Township) (Fall 0:44)
  
 
113
Cash McVey (Southern Regional) over Lucas D`Elia (Brick Township) (Fall 3:43)
  
 
120
Connor Iadarola (Southern Regional) over Unknown (For.)
  
 
126
Attila Vigilante (Southern Regional) over Patrick Shave (Brick Township) (Fall 1:11)

 

Brick Memorial 51, Central 10

 
106
Santino DiMatteo (Brick Memorial) over Unknown (For.)
 
113
Gavin Martin (Brick Memorial) over Mason Lugo (Central Regional) (MD 10-1)
  
 
120
Michael Napolitano (Brick Memorial) over Ben Laskowski (Central Regional) (Fall 3:25)
  
 
126
Kson Young (Brick Memorial) over Matix Baxter (Central Regional) (Dec 15-12)
  
 
132
Ryan Henderson (Brick Memorial) over Michael Hawkes (Central Regional) (Dec 10-8)
  
 
138
Nicolas Straniero (Central Regional) over Tyler Barbieri (Brick Memorial) (MD 17-5)
  
 
144
Jack Torre (Brick Memorial) over Nicholas Condello (Central Regional) (Dec 7-4)
  
 
150
Thomas Prince (Brick Memorial) over Christian Ardiles (Central Regional) (Dec 2-0)
  
 
157
Mason Pirnik (Brick Memorial) over Alexander Setaro (Central Regional) (Fall 0:55)
  
 
165
Malachi Saint-Vil (Brick Memorial) over Ayden Delaney (Central Regional) (Dec 7-4)
  
 
175
Ethan Kuch (Central Regional) over Unknown (For.)
  
 
190
Harvey Ludington (Brick Memorial) over Unknown (For.)
  
 
215
Ben Szuba (Brick Memorial) over Rhys Santarsiero (Central Regional) (TF 15-0 0:00)
  
 
285
Steven Gobraiel (Brick Memorial) over Mason Medina (Central Regional) (Dec 9-4)

 

Jackson Memorial 50, Toms River South 21

 
106
Michael Krieck (Jackson Memorial) over Ronan Lindemann (Toms River South) (TF 18-2 0:00)
 
113
Joseph Weikel (Jackson Memorial) over Jonathan Correa (Toms River South) (Fall 1:42)
 
 
 
120
Owen Beneciuk (Toms River South) over Chase Lentze (Jackson Memorial) (Fall 4:23)
 
 
 
126
Carson Cheong (Toms River South) over Ahmed Raheel (Jackson Memorial) (Dec 5-1)
 
 
 
132
Ian Torres (Toms River South) over Rocco Gaudious (Jackson Memorial) (Dec 9-7)
 
 
 
138
Jonathan Espinosa (Jackson Memorial) over Aiden Hanlon (Toms River South) (Fall 1:44)
 
 
 
144
Christopher Collins (Jackson Memorial) over Enrique Alvarado (Toms River South) (Fall 1:52)
 
 
 
150
Jimil Elbayar (Jackson Memorial) over Craig Caruso (Toms River South) (Fall 1:28)
 
 
 
157
Cael Huxford (Jackson Memorial) over Gregory Maddalena (Toms River South) (Fall 0:27)
 
 
 
165
Caden Langan (Toms River South) over John Calamia (Jackson Memorial) (Dec 8-4)
 
 
 
175
Ryan Wolf (Jackson Memorial) over Mike Devivi (Toms River South) (Fall 1:02)
 
 
 
190
Jessup Adams (Jackson Memorial) over Brett Rankin (Toms River South) (Dec 3-1)
 
 
 
215
Joseph Piazza (Jackson Memorial) over Unknown (For.)
 
 
 
285
Austin Reed (Toms River South) over Jason Angeles (Jackson Memorial) (Fall 2:34)

 

 

Class B North

Red Bank 50, Matawan 23

Red Bank was deducted one team point

 
190
Tyler Palumbo (Red Bank Regional) over Metin Metioglu (Matawan Reg) (TF 15-0 0:00)
 
215
Evan Eckerstrom (Red Bank Regional) over Chris Zazula (Matawan Reg) (Fall 1:33)
 
 
 
285
Mohammad Targali (Matawan Reg) over Brendon Jervert (Red Bank Regional) (Fall 1:15)
 
 
 
106
Henry Barreca (Red Bank Regional) over Luis Parreno (Matawan Reg) (Dec 11-8)
 
 
 
113
Melvin Lopez-Castro (Red Bank Regional) over Andrew Martin (Matawan Reg) (Fall 3:16)
 
 
 
120
Dominck Sena (Red Bank Regional) over Dean Cuiffo (Matawan Reg) (MD 15-2)
 
 
 
126
Kevin Ruland (Red Bank Regional) over Andre Martin (Matawan Reg) (Fall 3:03)
 
 
 
132
Lawrence Liss (Matawan Reg) over John Galligan (Red Bank Regional) (TF 17-0 0:00)
 
 
 
138
Christopher Principe (Red Bank Regional) over Alexander Liss (Matawan Reg) (Dec 3-2)
 
 
 
144
Jason Huss (Red Bank Regional) over Kenny Muller (Matawan Reg) (Fall 0:24)
 
 
 
150
William Richards (Red Bank Regional) over Frank Pinco (Matawan Reg) (Fall 4:32)
 
 
 
157
Carter Diez (Red Bank Regional) over Welman Crooms (Matawan Reg) (Fall 1:22)
 
 
 
165
Colin Palumbo (Matawan Reg) over Leonardo Huerta (Red Bank Regional) (Fall 0:17)
 
 
 
175
Aidan Kauffman (Matawan Reg) over John McManus (Red Bank Regional) (Fall 2:34)

 

Class B South

Donovan Catholic 70, Lakewood 6

 
106
Joseph Vezzosi (Donovan Catholic) over Jaiden Hernandez (Lakewood) (Fall 0:32)
 
113
Lucas Bova (Donovan Catholic) over Diego Castillo (Lakewood) (Fall 5:26)
  
 
120
Hank Mulligan (Donovan Catholic) over Alexis Toxtle (Lakewood) (Fall 1:57)
  
 
126
Kurt Wehner (Donovan Catholic) over Filberto Rodriguez (Lakewood) (Fall 0:15)
  
 
132
Sawyer Ostroff (Donovan Catholic) over Edwin Silva (Lakewood) (Fall 2:52)
  
 
138
Anthony Russo (Donovan Catholic) over Alex Ortiz (Lakewood) (Fall 1:11)
  
 
144
Riley Guiterrez (Donovan Catholic) over Yhair Montes (Lakewood) (Fall 1:26)
  
 
150
Anthony DeCaro (Donovan Catholic) over Jovany Hernandez (Lakewood) (TF 16-0 3:00)
  
 
157
Brody Kountouris (Donovan Catholic) over Eric Vargas (Lakewood) (Dec 10-3)
  
 
165
Brian Garcia (Donovan Catholic) over Jefferson Mancia (Lakewood) (TF 16-1 5:16)
  
 
175
Michael Colon (Donovan Catholic) over Jose Vidal (Lakewood) (Fall 0:26)
  
 
190
Alexander Perez (Lakewood) over Unknown (For.)
  
 
215
Diondre Foendoe (Donovan Catholic) over Andres Perez (Lakewood) (Dec 6-5)
  
 
285
Samuel Rock III (Donovan Catholic) over David Dominguez (Lakewood) (Fall 5:35)

 

Jackson Liberty 75, Manchester 6

 
113
Anthony Urso (Jackson Liberty) over Alex Faccone (Manchester Township) (Fall 1:04)
 
120
Armani McCann (Jackson Liberty) over Braden Zayas (Manchester Township) (Fall 1:41)
  
 
126
Tucker Pazinko (Jackson Liberty) over Maxwell Anderson (Manchester Township) (Fall 1:16)
  
 
132
Austin Mitrosky (Manchester Township) over Joseph Lefurge (Jackson Liberty) (Fall 5:47)
  
 
138
Peter LaBianca (Jackson Liberty) over Daniel Bryant (Manchester Township) (Fall 3:45)
  
 
144
Matthew LaBianca (Jackson Liberty) over Dominick Minneci (Manchester Township) (Fall 1:23)
  
 
150
Irshod Nazurdinov (Jackson Liberty) over Charles Gold (Manchester Township) (Fall 5:14)
  
 
157
Jordan Ayyash (Jackson Liberty) over Nicholas Hubiak (Manchester Township) (Fall 1:48)
  
 
165
Erdne Garyaev (Jackson Liberty) over Scott Buccine (Manchester Township) (Fall 1:02)
  
 
175
Mason Ciccariello (Jackson Liberty) over Jacob Jonas (Manchester Township) (Dec 9-4)
  
 
190
Ksawery Niewiadomy (Jackson Liberty) over Unknown (For.)
  
 
215
Mark Agban (Jackson Liberty) over Jaeshon Smith (Manchester Township) (Fall 0:13)
  
 
285
Brett Benecke (Jackson Liberty) over Miguel Espinal (Manchester Township) (Fall 0:55)
  
 
106
William Huchko (Jackson Liberty) over Manuel Amoyan (Manchester Township) (Fall 2:56)

 

Nondivisional

Keansburg 69, Neptune 9

 
215
Darren Deangelo (Keansburg) over Jarairya Jean (Neptune) (Fall 3:04)
 
285
Michael Sullivan (Keansburg) over Unknown (For.)
  
 
106
Nicholas Pisano (Keansburg) over Efrain Torres (Neptune) (Fall 0:59)
  
 
113
Divine Hare (Keansburg) over Abigail Valle-Leon (Neptune) (Fall 5:38)
  
 
120
Gavin Blozen (Keansburg) over Hiram Martinez (Neptune) (Fall 4:45)
  
 
126
Michael Burke (Keansburg) over Dylan Ramos (Neptune) (Fall 1:39)
  
 
132
Michael Prestino (Keansburg) over Unknown (For.)
  
 
138
Dominic Terracciano (Keansburg) over Thomas Drea (Neptune) (Fall 0:45)
  
 
144
Daniel Slover (Keansburg) over Dazior Bethea (Neptune) (Dec 7-5)
  
 
150
Cesar Santome (Neptune) over Zion Cooper (Keansburg) (Fall 2:34)
  
 
157
Najjm Wallace (Neptune) over Abraham Crus-Ramirez (Keansburg) (Dec 9-7)
  
 
165
Shawn Retta (Keansburg) over Kevin Ordaz (Neptune) (Fall 1:13)
  
 
175
Jayden Johnson (Keansburg) over Victor Pena (Neptune) (Fall 1:04)
  
 
190
Ayden Graf (Keansburg) over Connor Flynn (Neptune) (Fall 2:30)

 

Monmouth 40, Pinelands 19

 
285
Tyler Glass (Pinelands) over Brandon Cordero-Marquez (Monmouth) (Fall 0:09)
 
106
Daniel Platti (Pinelands) over Salvatore Bruno (Monmouth) (MD 10-1)
  
 
113
Matteo Meleleo (Monmouth) over Unknown (For.)
  
 
120
Robert Orozco Royce (Monmouth) over Joseph Wainen (Pinelands) (Dec 14-8)
  
 
126
Ryan Walsh (Monmouth) over Adam Ahmed (Pinelands) (Fall 1:22)
  
 
132
Josiah Hart (Pinelands) over Ian Neill (Monmouth) (Fall 5:06)
  
 
138
Kyle Caraballo (Monmouth) over Mason Griffiths (Pinelands) (Fall 3:02)
  
 
144
Joseph Preziose (Monmouth) over Brody Rawa (Pinelands) (SV-1 7-5)
  
 
150
Peyton Simoncini (Pinelands) over Esai Destinoble (Monmouth) (Dec 6-3)
  
 
157
Devon Yeboah (Monmouth) over Leo Mendoza (Pinelands) (MD 13-5)
  
 
165
Luke Palmieri (Monmouth) over Jacob Greenberg (Pinelands) (Dec 13-7)
  
 
175
Jack Ramsey (Monmouth) over Layton Goggins (Pinelands) (Fall 2:35)
  
 
190
Orlando Ocelotl (Monmouth) over Chase Martin (Pinelands) (Dec 3-2)
  
 
215
Double Forfeit

 

Ocean 72, Shore at 12

 
106
Jack Stetter (Shore Regional) over Reuven Israeli (Ocean Township) (Fall 2:25)
 
285
Abimael Andre (Ocean Township) over Unknown (For.)
  
 
106
Michael Apicelli (Ocean Township) over Unknown (For.)
  
 
113
Justin Penta (Ocean Township) over Ray Brown (Shore Regional) (Fall 3:14)
  
 
120
Justin Farina (Ocean Township) over Unknown (For.)
  
 
126
Steven Perez (Ocean Township) over Dominic Calabria (Shore Regional) (Fall 3:07)
  
 
132
Jake Volek (Ocean Township) over Unknown (For.)
  
 
138
Dominic Volek (Ocean Township) over Jay Leybovich (Shore Regional) (Fall 3:29)
  
 
144
Michael Volek (Ocean Township) over Unknown (For.)
  
 
150
Malcolm Beale (Ocean Township) over Lincoln Noonan (Shore Regional) (SV-1 (Fall) 6:29)
  
 
157
James Farina (Ocean Township) over Anthony DiSano (Shore Regional) (Fall 0:49)
  
 
165
Josh Calixte (Ocean Township) over Cole Torres (Shore Regional) (Inj. [time])
  
 
175
Lucas White (Shore Regional) over Nicholas Allen (Ocean Township) (Fall 5:30)
  
 
190
Daniel Farina (Ocean Township) over Angel Varrela (Shore Regional) (Fall 0:12)

 

Nonconference

Long Branch 49, Monsignor Farrell (NY) 24

 
285
Brennan Sprague (Monsignor Farrell) over Danielle Silva De Jesus (Long Branch) (Fall 0:46)
 
108
Jack Borowiec (Monsignor Farrell) over Jordan Vieira (Long Branch) (Fall 2:20)
 
 
 
116
Orlando Suarez (Monsignor Farrell) over Justin Ramos (Long Branch) (Fall 1:25)
 
 
 
124
Mikel Rodriguez (Long Branch) over Joseph Guerci (Monsignor Farrell) (Fall 2:49)
 
 
 
131
Lucas Tait (Monsignor Farrell) over Matthew Munson (Long Branch) (Fall 2:48)
 
 
 
138
Javier Guzman (Long Branch) over Quinn Hunt (Monsignor Farrell) (Dec 9-4)
 
 
 
145
Daniel Ramirez (Long Branch) over Liam Hunt (Monsignor Farrell) (Fall 1:06)
 
 
 
152
Nick Miller (Long Branch) over Jovanni Torres (Monsignor Farrell) (Fall 1:25)
 
 
 
160
Devon Smith (Long Branch) over Nicholas Zadvinskiy (Monsignor Farrell) (Fall 5:27)
 
 
 
170
Cristian Cunalata (Long Branch) over Steve D`elia-Leahy (Monsignor Farrell) (Fall 1:01)
 
 
 
190
Tornick Kajaia (Long Branch) over Michael Illuzzi (Monsignor Farrell) (MD 11-3)
 
 
 
215
Tyler Taylor (Long Branch) over Michael Gebbia (Monsignor Farrell) (Inj. [time])
 
 
 
285
Justin Sunnerville (Long Branch) over Unknown (For.)

 

More From Shore Sports Network