Seeds and brackets for the 2017 NJSIAA State Tournament.

Shore Conference wrestlers are in red font.

Brackets

106

1-Dante Mininno (Gateway, Jr., 38-0, R8-1) vs. 32-Tom Cole (Washington Twp., Jr., 23-12. R8-4)

16-Tyler Klinsky (Middletown North, Fr., 36-5, R5-1) vs. 17-Andrew Clark (Collingswood, Fr., 31-3, R7-3)

9-Justin Bierdumpfel (Don Bosco Prep, Fr., 26-6, R1-3) vs. 24-Larrey Melchionda (Seton Hall Prep, Fr., 31-7, R4-2)

8-Nicholas DeNora (Passaic Valley, Sr., 36-1, R2-2) vs. 25-Georgia Mazzeo (Paulsboro, Fr., 29-8, R7-4)

5-Dylan Cedeno (Fair Lawn, Fr., 37-1, R2-3) vs. 28-Chris Lanciano (Hopewell Valley, So., 34-5, R5-4)

12-Nick Schutzenhofer (CBA, Sr., 36-2, R6-1) vs. 21-C.J. Composto (Westfield, Fr., 33-3, R4-1)

13-Tyler Pepe (St. John Vianney, Fr. 37-3, R5-3) vs. 20-Nico Messina (Freehold, Fr., 33-2 R6-2)

4-Samuel Alvarez (St. Joseph-Montvale, Jr., 26-1, R1-1) vs. 29-Nick Babin (Emerson-Park Ridge, Fr., 34-5, R1-4)

3-Chase Mullarkey (Holy Cross, Jr., 18-1, R7-2) vs. 30-Will Grater (Queen of Peace, Fr., 25-7, R3-4)

14-McKenzie Bell (Kingsway, Fr., 31-9, R8-2) vs. 19-Joey Lamparelli (Allentown, Fr., 36-2, R6-3)

11-Quinn Melofchik (Belvidere, So., 33-3, R3-3) vs. 22-Joseph Pacheco (Perth Amboy, Jr., 29-5, R5-2)

6-Anthony Clark (Delbarton, Fr., 32-2, R3-1) vs. 27-Ryan Zimmerman (Long Branch, Fr., 31-8, R6-4)

7-Nick Kayal (Bergen Catholic, Fr., 32-8, R2-1) vs. 26-Aiden Taylor (Voorhees, So., 25-14, R4-4)

10-Brandon LaRue (High Point, So., 32-3, R1-2) vs. 23-Xavier Pena (North Plainfield, Fr., 29-5, R4-3)

15-Cullen Day (Phillipsburg, Jr., 31-7, R3-2) vs. 18-Nicholas Digiacomo (Timber Creek, So., 31-5, R8-3)

2-Hunter Gutierrez (Lacey, So., 37-0, R7-1) vs. 31-Michael Esposito (DePaul, So., 23-12, R2-4).

 

113

1-Antonio Mininno (Gateway, Jr., 37-1, R8-1) vs. 32-Alex Amato (R4-4)

16-Joey King (Colts Neck, Jr., R6-2) vs. 17-Anthony Capece (Cranford, Sr., 26-3, R4-2)

9-Enrique Sanchez (Queen of Peace, Jr., 29-6, R3-3) vs. 24-Fred Luchs (Middletown North, Fr., 35-8, R5-3)

8-Mitchell Polito (East Brunswick, Jr., 33-0, R5-1) vs. 25-Kenny Kerwin (Passaic Valley, Sr., 31-10, R2-4)

5-Seth Henry (Highland, Sr., 28-5, R8-3) vs. 26-Travis Jones (Phillipsburg, So., 27-10, R3-4)

12-Domenic Difrancescantonio (Hanover Park, So., 33-10, R3-2) vs. 21-Justin Carifi (Parsippany Hills, Sr., 36-3, R2-3)

13-Colin Wickramaratna (Cherokee, Jr., 34-4, R7-2) vs. 20-Jack Bauer (Hunterdon Central, So., 29-8, R5-2)

4-Jack Prendergast (Woodstown, Fr., 35-4, R8-2) vs. 29-Luke Rada (Howell, Fr., 29-9, R6-4)

3-Mark Montgomery (Roselle Park, So., 35-1, R4-1) vs. 30-Gabriel Dollard (Rancocas Valley, Jr., 36-5, R7-4)

14-Devin Flannery (High Point, So., 26-5, R1-2) vs. 19-Brock Laggini (Somerville, Jr., 30-4, R4-3)

11-Eddie Ventresca (Pope John, Fr., 33-4, R1-1) vs. 22-Josh Bollard (Jackson Liberty, Jr., 30-6, R6-3)

6-Richie Koehler (CBA, Jr., 37-1, R6-1) vs. 27-Joseph Manginelli (Dumont, So., 36-5, R1-4)

7-Victor Lopez (West Orange, Sr., 32-1, R3-1) vs. 26-Jake Wiatroski (Old Bridge, Jr., 20-3)

10-Robert Howard (Bergen Catholic, Fr., 28-2, R2-1) vs. 23-Nick Palese (West Deptford, Sr., 32-7, R7-3)

15-Kyle Kaiser (Paramus, Jr., 34-8, R2-2) vs. 18-Logan Mazzeo (Emerson-Park Ridge, Fr., 30-2, R1-3)

31-Sean Foley (Barnegat, Jr., 31-6, R8-4) vs. 2-Joe Manchio (Seneca, Jr., 38-1, R7-1)

 

120

1-Pat Glory (Delbarton, Jr., 38-0, R3-1) vs. 32-Richard Halal (Bergen Catholic, So., 22-13, R2-4).

16-Matt Higgins (Shawnee, Jr. 30-6, R7-2) vs. 17-Norberto Torres (Perth Amboy, Sr., 36-5, R5-3)

9-Connor O'Neil (DePaul, Fr., 26-5, R2-1) vs. 24-Billy Moore (Bordentown, Jr., 29-9, R6-3)

8-Edison Echevarria (Delsea, Jr., 35-6, R8-1) vs. 25-Terrell Coleman (Egg Harbor, Sr., 31-5, R8-4).

5-Mark Schleifer (East Brunswick, Sr., 37-2, R5-1) vs.28-Jiya Gannone (Rancocas Valley, So., 35-4, R7-4).

12-Darby Diedrich (Howell, So., 36-3, R6-1) vs. 21-Trent Furman (Westwood, So., 35-4, R1-2)

13-Matt Armamento (Queen of Peace, Jr., 23-6, R3-2) vs. 20-George Coleman (St. Augustine, Jr., 26-14, R8-3)

4-Joe Heilmann (South Plainfield, Jr., 39-1, R4-2) vs. 29-Al Desantis (Shore, Fr.., 38-5, R6-4).

3-Joseph Aragona (Pope John, So., 30-2, R1-1) vs. 30-Brandon Wyble (Butler, Jr., 31-6, R1-4).

14-Yousef Salem (North Bergen, Jr., 34-3, R3-3) vs. 19-Sabri Murray (Rahway, Jr., 34-2, R4-2)

11-Shamum Smith (Williamstown, Jr., 29-5, R8-2) vs. 22-Logan Fox (Robbinsville, Sr., 34-4, R6-2)

6-Lucas Revano (Camden Catholic, So., 39-2, R7-1) vs. 27-Maguire Pecci (Seton Hall Prep, Jr., 33-7, R4-4).

7-Hunter Graf (Hunterdon Central, Jr., 37-2, R5-1) vs. 26-David Loniewski (Bishop Ahr, So., 32-10, R5-4).

10-Jacob Falleni (Lenape Valley, Sr., 33-6, R2-2) vs. 23-Jotaro Kurachi (River Dell, Sr., 33-6, R1-3)

15-Chris Caban (Lodi, Sr., 36-4, R2-3) vs. 18-Jacob Perez (Paulsboro, Fr., 27-10, R7-3)

2-Michael Kelly (St. Peter's Prep, Jr., 20-2, R4-1) vs. 31-Jimmy Loudon (Verona, Sr., 31-11, R3-4).

 

126

1-Nick Raimo (Hanover Park. So., 32-1, R3-1) vs. 32-Alex Bobhin (Princeton, So., 33-2, R5-4)

16-Alex Poniros (Ocean, Fr., 35-2, R6-2) vs. 17-Herbert Edwards (Trenton, Sr., 35-4, R6-3)

9-Rhise Royster (Rahway, So., 32-0, R4-1) vs. 24-Dylan O'Connor (Bishop Ahr, Sr., 35-7, R5-3)

8-Jake Rotunda (Pope John, Jr., 33-3, R1-1) vs. 25-Jusin Cariss (Highland, So., 31-3, R8-4)

5-Daniel Percelay (DePaul, Sr., 29-10, R2-3) vs. 28-Connor Murphy (Wayne Valley, Sr., 34-8, R2-4)

12-Peter Nace (Hunterdon Central, Sr., 28-7, R5-2) vs. 21-Nick Boggiano (Toms River North, Fr., 32-5, R7-3)

13-Cody Harrison (Phillipsburg, So., 23-5, R3-3) vs. 20-Alexander Pruszinski (Lower Cape May, Sr.., 30-5, R8-3)

4-Anthony Clarizio (Cedar Grove, Jr., 34-3, R2-2) vs. 29-Matt Sacco (Bridgwater-Raritan, So., 28-11, R4-4)

3-Carmen Ferrante (Bergen Catholic, Jr.., 28-9, R2-1) vs. 30-Trevor Fleet (West Milford, So., 21-3, R1-4)

14-Luke Mazzeo (Emerson-Park Ridge, So., 30-4, R1-2) vs. 19-Domenic Augello (Timber Creek, Sr., 27-4, R8-1)

11-Alec Gleason (East Brunswick, Sr., 36-3, R5-1) vs. 22-Matt Surich (Mahwah, Jr., 34-5, R1-3)

6-Anthony Duca (Paulsboro, Sr., 36-3, R7-1) vs. 27-Verlensky Joachim (Bordentown, Sr., 32-7, R6-4)

7-Kyle Slendorn (Howell, Jr., 38-1, R6-1) vs. 26-Luke Moynihan (Lacey, Jr., 32-6, R7-4)

10-Jake Giordano (South Plainfield, Sr., 38-3, R4-2) vs. 23-Connor Kraus (St. Augustine, So., 31-6, R8-2)

15-Ryan Manahan (Cherokee, Sr., 35-2, R7-2) vs. 18-Charles Cunningham (Seton Hall Prep, Jr.., 33-7, R4-3)

2-Shane Metzler (West Morris Central, Sr., 35-3, R3-2) vs. 21-Sebastian Cornejo (Morris Catholic, Jr.., 28-10, R3-4)

 

132

1-Gianni Ghione (Brick Memorial, Sr., 32-0, R6-1) vs. 32-Matthew Potash (Bordentown, Jr., 29-9, R6-4)

16-James Rodriguez (Perth Amboy, Fr., 34-8) vs. 17-Joey Zargo (South River, Fr., 18-6, R5-2).

9-Lou Raimo (Hanover Park, Sr., 32-9, R3-2) vs. 24-Steven Schwab (St. Augustine, Jr. 18-9, R8-3.

8-Ray Wetzel (Queen of Peace, Sr., 25-5, R3-1) vs. 25-Frank Gabriele (Verona, Jr., 38-3)

5-Chris Scorese (Cranford, Sr., 33-1, R4-1) vs. 28-Gabe Onorato (Collingswood, Fr., 20-7, R7-4).

12-Joey Perez (Paulsboro, Sr., 34-5, R7-2) vs. 21-Aaron Coleman (JFK-Iselin, Jr., 35-2, R4-3).

13-Matt McGowan (Jackson Memorial, Sr., 33-4, R7-3) vs. 20-Dan Fongaro (Boonton, Jr., 32-6, R2-3).

4-John Burger (New Milford, Sr., 36-1, R1-2) vs. 29-Connor Mills (Delaware Valley, Sr., 28-14, R5-4).

3-Robert Garcia (Pope John, So., 31-6, R1-1) vs. 30-Tim Sparks (Gateway, Jr., 35-5, R8-4)

14-Matt Barnett (Southern, Jr., 23-8, R8-2) vs. 19-Christopher Fuschetto (A.L. Johnson, Jr., 38-3, R4-2).

11-Anthony Croce (Camden Catholic, So., 35-5, R7-1) vs. 22-Matt Beyer (Pascack Valley, So., 36-2, R1-3).

6-P.J. Gohn (Parsippany, Sr., 17-2, R2-1) vs. 27-Jason Dal Cortivo (Hasbrouck Heights, Sr., 35-4).

7-Jordan Robinson (Garfield, Sr., 31-4, R2-2) vs. 26-Andrew Gapas (North Hunterdon, Jr., 30-4).

10-Russell Benson (Raritan, Jr., 36-1, R5-1) vs. 23-Alex Baran (Manalapan, Jr., 34-7, R6-3).

15-Matthew Valli (Warren Hills, Sr., 33-6, R3-3) vs. 18-Dan Esposito (Howell, Jr., 35-4, R6-2).

2-Quinn Kinner (Kingsway, Jr., 38-2, R8-1) vs. 31-Daniel Nelson (Mahwah, Sr., 32-7, R2-4).

 

138

1-Gerard Angelo (Bergen Catholic, Jr., 26-3, R2-1) vs. 32-Spencer Robinson (Point Boro, So., 22-10, R6-4).

16-Connor Meytrott (Montville, Jr., 36-4, R2-2). vs. 17-Ray Smaha (Lenape Valle, Sr., 30-5, R2-3)

9-Sean Conley (Hanover Park, Jr., 28-6, R3-2) vs. 24-Steven Kramer (Colts Neck, Sr., 33-5, R6-3)

8-Matt Kolonia (Delaware Valley, Sr., 38-2, R5-2) vs. 25-Joe Sacco (South Plainfield, So., 37-6, R4-4)

5-Rob Cleary (Bound Brook, Sr., 34-3, R5-1) vs. 29-Alex Winant (West Morris Mendham, So., 32-11, R3-4)

12-Bob Dinger (Middlesex, Sr., 40-3, R4-1) vs. 21-Luke Gauthier (Lacey, Jr., 32-6, R7-2)

13-Bryce Hall (Hunterdon Central, Sr., 32-10, R5-3) vs. 20-Nick Wagner (Wall, Sr., 31-5, R6-2)

4-Trace Kinner (Kingsway, Sr., 35-6, R8-2) vs. 29-Jack McLafferty (St. John Vianney, Sr., 28-10, R5-4)

3-Jake Benner (Ocean, Jr., 37-1, R6-1) vs. 30-Brett Bodnar (St. Augustine, So., 24-14, R8-4)

14-Shane Kobis (High Point, Jr., 23-10, R1-2) vs. 19-Alex Harper (Holy Spirit, Sr., 28-11, R8-3)

11-Dylan Fischer (West Deptford, Sr., 35-3, R7-1) vs. 22-Cristiaan Dailey (Donovan Catholic, Jr., 29-1, R7-3)

6-Evan DeLuise (Don Bosco Prep, Sr., 26-4, R1-1) vs. 27-Ryan Luchs (Pope John, Sr., 32-12, R1-4)

7-Alex Carida (Hackettstown, Jr., 37-2, R3-1) vs. 26-Richard Reimers (Roxbury, Sr., 32-6, R2-4)

10-Tom Digiovanni (Cranford, Sr., 33-3, R4-2) vs. 23-Philip Angelo (Summit, Sr., 29-4, R4-3)

15-Travis Tovoso (Delbarton, Jr., 25-12, R3-3) vs. 18-Anthony Rua (Wayne Hills, Sr., 34-, 3, R1-3).

2-Travis Layton (Woodstown, Sr., 38-0, R8-1) vs. 31-Russell Steele (Pemberton, Sr., 31-0, R7-4).

 

145

1-Nick Palumbo (Lenape Valley, Sr., 41-0, R2-1) vs. 32-Ryan Feig (Northern Burlington, So., 29-11, R6-4).

16-George Worthy (Paulsboro, So., 27-7, R7-3) vs. 17-Evan Fisler (West Deptford, Sr., 29-3, R8-3).

9-Jeff Johnson (Middlesex, Jr., 40-2, R4-2) vs. 24-Xavier Kelly (Howell, So., 31-7, R6-3)

8-Nicholas Lombard (Monroe, Sr., 32-1, R5-1) vs. 25-Nick O'Connell (Southern, So., 30-7, R8-4).

5-Cole Corrigan (Toms River South, Jr., 27-0, R7-1) vs. 28-Justin LeMay (West Morris Central, So., 30-12, R3-4).

12-Tim Suter (Buena, Sr., 18-3, R8-2)  vs. 21-Aaron Dunn (Nutley, Sr., 30-5, R3-3).

13-Stanley Wojdylak (Middletown North, Jr., 38-3, R5-3) vs. 20-John Poznanski (Colonia, Fr., 32-5, R4-3).

4-Joe Casey (Bound Brook, Jr., 28-6, R5-1) vs. 29-T.J. Caswell (Manville, Sr., 33-5, R5-4).

3-Nick Santos (St. Peter's Prep, Sr., 30-5, R4-1) vs. 30-Chris Zaccaria (West Essex, Sr., 31-5, R2-4).

14-Garrett Bilgrav (Robbinsville, So., 34-3, R6-1) vs. 19-Michael Vetri (Dumont, Sr., 35-6, R1-1).

11-Andrew Solomon (Gateway, Sr., 37-2, R8-1) vs. 22-Corey Fischer (West Deptford, So., 33-5, R7-2)

6-Brian Meyer (Phillipsburg, Jr., 33-7, R3-1) vs. 27-Vincent Delligatti (Haddon Twp., Sr., 32-5, R7-4).

7-Garrett Beam (Queen of Peace, Jr., 25-4, R3-2) vs. 26-Kyle Bythell (South Plainfield, Sr., 35-8, R4-4).

10-James Murdoch (Clifton, Sr., 29-3, R2-3) vs. 23-Travis Arata (Mahwah, Jr., 33-6, R1-4)

15-Jack Kelly (Wall, Jr., 29-3, R6-2) vs. 18-Wyatt McCarthy (Newton, So., 34-4, R1-3)

2-Ricky Cabanillas (DePaul, So., 28-9, R2-2) vs. 31-Amichai Ohring (Demareset, Sr., 27-6, R1-5).

 

152

1-Stephan Glasgow (Bound Brook, Sr., 31-1, R5-1) vs. 32-Tim Hamann (Jackson Memorial, Sr., 23-10, R7-4).

16-Kade Loughney (West Morris Central, Sr., 35-8, R3-3) vs. 17-Kasey Hotz (Kittatinny, Sr., 25-10, R1-2)

9-Omar Abdelhamid (Rutherford, Sr., 39-0, R3-1) vs. 24-Cole Marra (North Hunterdon, Sr., 27-5, R4-3).

25-Michael Roumes (Roxbury, Jr., 30-8, R2-4) vs. 8-T.J. Calas (Seton Hall Prep, Sr., 33-1, R4-1)

5-Dillon Taylor (St. Augustine, Sr., 29-7, R8-1) vs. 28-Rashon Wade Taylor (Warren Hills, Sr., 23-15, R3-4)

12-Yusuf Yilmaz (Vineland, Sr., 25-5. R8-2) vs. 21-Ronny Ghaida (Manalapan, Sr., 32-4. R6-2)

13-Christopher Bolletino (Haddonfield, Jr., 37-2, R7-2) vs. 20-Scott Dupont (Holmdel, Jr., 37-4, R5-3)

4-Rob Kanniard (Wall, So., 36-1, R6-1) vs. 29-Francis Dillon (Pingry, Sr., 30-8, R5-4)

3-Mickey O'Malley (Hasbrouck Heights, Jr., 33-3. R2-2) vs. 30-Cody Wolf (Woodstown, Jr., 25-9, R5-4).

14-Declan Ward (Old Tappan, Sr., 35-6, R1-3) vs. 19-Seth Summers (Delsea, Sr., 33-9, R8-3)

11-Joseph Hatcher (Piscataway, So., 33-2, R5-2) vs. 22-Lavinsky Collins, Ewing, Jr., 36-2, R6-3)

6-Avery Dinardi (Holy Cross, Sr., 25-3, R7-1) vs. 27-Charlie Buckley (Brearley, Sr., 24-7, R4-4)

7-Dominic Fano (Montville, Sr., 37-2, R2-3) vs. 26-John Garda (Emerson-Park Ridge, Jr., 26-12, R1-4).

10-Gerald Jones (Caldwell, Jr., 25-7, R3-2) vs. 23-Nick Zuena (Union, Sr., 34-3, R4-2)

15-Brandon Green (Paulsboro, Fr., 35-5, R7-3) vs. 18-Gabriel Robles (Northern Highlands, Jr., 26-3, R1-1).

2-Shane Griffith (Bergen Catholic, Jr., 32-2, R2-1) vs. 31-Francis Marshall (Manasquan, Jr., 24-10, R6-4).

 

160

1-Mekhi Lewis (Bound Brook, Sr., 38-0, R5-1) vs. 32-Daequan Jackson-Swoope (Rancocas Valley, Jr., 29-11, R7-4).

16-Alec Corraro (Don Bosco Prep, Sr., 24-7, R1-2) vs. 17-Joe Napoleone (St. Joseph-Montvale, Jr., 25-6, R1-3)

9-Blaine Shade (Timber Creek, Sr., 30-3, R8-2) vs. 24-Christian Murphy (Howell, So., 35-5, R6-3)

8-Matt Garrity (Lacey, Sr., 32-4, R7-2) vs. 25-Mason Maxwell (Delsea, Jr., 31-12, R8-4)

5-Michael Petitte (Piscataway, Jr., 33-3, R5-2) vs. 28-Dominic Hink (Mt. Olive, Sr., 30-6, R2-4)

12-Marquan Payne (Woodbridge, Sr., 36-5. R4-1) vs. 21-Nicko Cofone (Middletown North, Jr. 31-5, R5-3).

13-Michael Fernandes (Voorhees, Sr., 39-1, R4-2) vs. 20-Brian McGovern (Cranford, Sr., 32-4, R4-3)

4-Jake Maxwell (Buena, Sr., 38-1, R8-1) vs. 29-Al Taha (North Bergen, Sr., 33-7, R3-4)

3-A.J. Meyers (Toms River East, Sr., 28-1, R7-3) vs. 30-Jonah Schechtman (Emerson-Park Ridge, So., 30-7, R1-4).

14-Troy Navarino (West Morris Mendham, Sr., 39-1, R3-1) vs. 19-Kieran Calvetti (Delbarton, Fr., 19-9. R3-2)

11-Tim Fitzpatrick (Holy Spirit, Jr., 33-7, R8-3) vs. 22-Chad McClelland (Wall, Sr., 27-4, R6-1).

6-Chris Foca (Bergen Catholic, So., 31-6, R2-2) vs. 27-Justin Hayward (Watchung Hills, Jr., 29-8, R4-4)

7-Matthew Dallara (Hasbrouck Heights, Jr., 19-3, R2-3) vs. 26-Kevin Faulkner (Hillsborough, Jr., 30-4 R5-4)

23-Kyle Hillermeier (Freehold Township, Jr., 29-11, R6-2) vs. 10-Santino Morina (Paulsboro, So., 36-5, R7-1)

15-Reese Mulduun (Pope John, Jr., 23-7, R1-1) vs. 18-Matthew Liberato (Hanover Park, Jr., 24-10, R3-3).

2-Kyle Cochran (Paramus, Sr., 36-1, R2-1) vs. 31-Jake Sundermier (Delran, Sr., 23-9, R6-4).

 

170

1-Dominick Mandarino (Don Bosco Prep, Sr., 20-1) vs. 32-Travis Hays (Bound Brook, Sr., 24-11)

16-Charles McCall (Winslow, Sr., 37-3, R8-3) vs. 17-Liam McDermott (Allentown, Jr., 29-3, R6-3)

9-Nick Caracappa (St. John Vianney, Jr., 32-4, R5-1) vs. 24-Alfonso Pinto (Mt. Olive, Jr., 29-9, R2-3).

8-Marco Gaita (West Morris Central, Jr., 39-2, R3-1) vs. 25-Jacob Cardenas (Queen of Peace, So., 27-8, R3-4)

4-Vince Concina (Cranford, Jr., 33-3, R4-3) vs. 28-Jacquan McPherson (Penns Grove, Sr., 25-6, R8-4).

12-Zach Lewis (Emerson-Park Ridge, So., 28-4, R1-2) vs. 21-Pat O'Donnell (Toms River North, Sr., 32-6, R7-2)

13-Shane Reitsma (Howell, Fr., 38-0, R6-1) vs. 20-Jake Staklinski (Manalapan, Sr., 33-6, R6-2).

4-Aidan Monteverdi (Seton Hall Prep, Sr., 36-1, R4-2) vs. 29-Mark Gross (Shawnee, Sr., 30-8, R7-4).

3-Bryan McLoughlin (Woodbridge, Sr., 40-1, R4-1) vs. 30-Justin Randzio (Jefferson, So., 31-9, R1-4).

14-Derrick Wiley (Matawan, Sr., 34-2, R5-2) vs. 19-Mike Yorio (Lower Cape May, Sr., 30-4, R8-2).

11-Anthony Asatrian (Bergen Catholic, So., 21-6, R2-2) vs. 22-Nate Dalmass (Moorestown, Sr., 32-8, R7-3)

6-Cole Kreshpane (Delbarton, Jr., 24-8, R3-3) vs. 27-Jonathan Jacobs (Nottingham, Sr., 30-12, R6-4).

7-Joey Schiele (Morris Hills, Sr., 40-1, R2-1) vs. 26-Quinn Haddad (Gov. Livingston, Jr.., 33-5, R4-4)

10-Jarod Ostir (Warren Hills, Jr., 29-9, R3-2) vs. 23-Nick Recine (Piscataway, So., 28-8, R5-3).

15-Drew Bowker (Rancocas Valley, So., 38-3. R7-1) vs. 18-Anthony Scuito (Northern Highlands, So., 35-5, R1-3).

2-Billy Janzer (Delsea, Jr.., 39-2, R8-1) vs. 31-Jake Wilkerson (Hopatcong, Sr., 27-8, R2-4).

 

182

1-Shane Sosinsky (Northern Highlands, Sr., 39-0, R1-1) vs. 32-Josiah Walker (St. John Vianney, Jr., 25-12, R5-4).

17-Vince Degeorge (Delsea, Sr., 34-8, R8-2) vs. 16-Tom Anderson (Middletown North, Sr., 34-5, R5-3).

9-Sam Wustefeld (Scotch Plains-Fanwood, Jr., 38-3, R4-1 vs. 24-Sage Mosco (Bergen Catholic, Jr., 20-12, R2-4)

8-Michael Ilic (Parsippany, Sr., 31-4, R2-1) vs. 25-Aaron Carter (Collingswood, Jr., 33-8, R7-4)

5-L.J. Castellano (Delbarotn, Sr., 29-8, R3-2) vs. 28-Ryan Rue (Fair Lawn, Jr., 30-9, R2-5)

12-Christian Dalla Riva (Caldwell, Sr., 33-5, R3-3) vs. 21-Sean Aston (JFK-Iselin, Sr., 33-7, R4-3).

13-Jack Baker (Point Beach, Sr., 34-1, R6-1) vs. 20-Peter Wersinger (Long Branch, Jr., 33-5, R6-3).

4-Seon Bowker (Rancocas Valley, Sr, 33-4, R7-2) vs. 29-Kasson Quince-McGee (Montclair, Sr., 29-10, R3-4)

3-Dominic Mainiero (Queen of Peace, Sr., 28-1, R3-1) vs. 30-Connor Murray (St. Augustine, Sr., 28-10, R8-4).

14-Daniel Surich (Mahwah, Sr., 34-3, R1-2) vs. 19-Zeke Brinson (Riverside, Sr., 35-5, R6-2)

11-Dean Helstowski (Brick, Sr., 31-3, R7-1) vs. 23-Shaun Davilla (Cinnaminson, Sr., 14-3, R7-3)

6-Michael Iodice (Hunterdon Central, Sr., 34-6, R5-2) vs. 27-Justin Ramirez (Wayne Hills, Sr., 30-6, R1-4)

7-Josh Klimek (Kittatinny, Sr., 35-6, R1-3) vs. 26-Scott Fernandes (Voorhees, Jr., 35-7, R4-4)

10-Chris Nielsen (Pinelands, Sr., 32-1, R8-1) vs. 23-Daniel Diprenda (Cedar Grove, Sr., 30-8 R2-3)

15-Turner Haddad (Gov. Livingston, Sr., 32-4, R4-2) vs. 18-Michael Waszen (Holy Spirit, Jr. 32-4, R8-3)

2-George Walton (Bound Brook, Sr., 34-2, R5-1) vs. 31-Sam Houstan (CBA, Jr., 27-12, R6-4).

 

195

1-Matt McKenzie (Wall, Sr., 35-0, R6-1) vs. 32-Cameron DiGiorgio (CBA, Sr., 28-8, R6-4).

16-Josh Lewis (Emerson-Park Ridge, Sr., 33-4, R1-1) vs. 17-Eric Quartey (Freehold Township, Jr., 24-3, R6-3).

9-Thomas Riglas (Whippany Park, Sr., 35-2, R3-1) vs. 24-Ivan Jones (Leonia, Jr., 30-7, R2-3).

8-Michael Taulane (Collingswood, Sr., 34-1, R7-1) vs. 25-Luke Niemeyer (South Plainfield, So., 35-5, R4-4).

5-Connor Agostino (Egg Harbor, Sr., 31-4, R8-2) vs. 28-Jordan Colon (Becton, Sr., 18-6, R3-4).

12-Theo Addison (Rumson-Fair Haven, Sr., 34-3, R4-2) vs. 21-Zach Mafaro (Kittatinny, So., 34-6, R1-3).

13-Nick Faber (Neptune, Sr., 24-2, R6-2) vs. 20-Robert Gennat (Sparta, Jr., 29-7, R1-2)

4-Sean Lenzsch (St. Augustine, Jr., 18-6, R8-3) vs. 29-Sal DiSalvo (Donovan Catholic, Jr., 26-7, R7-4).

3-Kyle Lightner (Delaware Valley, Jr., 36-2, R5-1) vs. 30-Frankie Negrini (Pompton Lakes, So., 34-7, R1-4).

14-Lewis Fernandes (Voorhees, So., 32-9, R4-2) vs. 19-Cruz Donato (North Bergen, Sr., 33-5, R3-3).

11-Rory DeLuca (Hanover Park, Sr., 30-7) vs. 22-Nick Trani (Wayne Valley, So., 31-6, R2-2).

6-Van Miller (Bridgewater-Raritan, Sr., 21-1, R4-1) vs. 27-Tommy Maxwell (Delsea, Jr., 37-5, R8-4).

7-Brian Bonino (Paramus, Sr., 37-4, R2-1) vs. 26-Kaylon Bradley (Monroe, Jr., 29-5)

10-Andrew Brazicki (Bishop Ahr, Sr., 32-4, R5-3) vs. 23-Jayson Peralta (Cherry Hill West, Jr., 28-6, R7-3).

15-Jack Miller (Westfield, Sr., 36-3, R4-3) vs. 18-Alex Cawley (Pemberton, Jr., 35-5, R7-2)

2-Chad Watt (Woodstown, Sr., 38-0, R8-1) vs. 31-Sam Weiner (Morris Hills, Sr., 30-11, R2-4).

 

220

1-Peter Acciardi (Don Bosco Prep, Jr., 29-2) vs. Samuel Rogers (Piscataway, Sr., 26-11)

16-Will Ortman (Hopewell Valley, Sr., 35-3, R5-2) vs. 17-Dave Lemay (Jackson Memorial, Jr., 32-5, R7-2).

9-Jake Brown (Pope John, Jr., 22-2, R1-2) vs. 24-Hunter Marhan (Long Branch, Sr., 29-5, R6-3).

8-Farhan Khan (Carteret, Sr., 33-2, R4-2) vs. 25-Adam Lutick (Bloomfield, Sr., 32-7, R3-4)

5-Sean O'Malley (Hasbrouck Heights, Sr., 33-1, R2-1) vs. 28-Jacob Tareky (Wayne Valley, Sr., 27-12, R2-4)

12-Trey Zgombic (Delbarton, Jr., 25-10, R3-3) vs. 21-Jake Raboy (Bridgewater-Raritan, Sr., 29-4, R4-3)

13-Michael Mascioli (St. Joseph-Hammonton, Sr., 36-0, R8-1) vs. 20-Bailey Paster (Demarest, Jr., 31-4, R1-3)

4-Victor Lacombe (Hunterdon Central, Sr., 36-2, R5-1) vs. 29-Tyreke Brown (Penns Grove, So., 24-5, R8-4).

3-Eric Keosseian (Howell, Sr., 37-2, R6-1) vs. 30-Phil Ricca (Westfield, Sr., 24-5, R4-4)

14-Devon Starks (Highland, Jr., 32-1, R8-2) vs. 19-Steven Giannios (St. John Vianney, Jr., 33-5, R5-3)

11-Liridon Leka (Montville, Jr., 36-5, R2-3) vs. 22-Timothy Miles (Winslow, Jr., 34-6, R8-3)

6-Joe Soreco (DePaul, Sr., 31-6, R2-2) vs. 27-Shane Davis (Wall, Sr., 26-6, R6-4)

7-Zach DelVecchio (South Plainfield, So., 40-1, R4-1) vs. 26-Shane Carcich (Emerson-Park Ridge, Jr., 29-12, R1-4) .

10-Sam Mellow (Montclair, Sr., 32-2, R3-2) vs. 23-Jajuan Hayes (Bordentown, So., 23-11, R6-2)

15-James Thompson (Pennsauken, Sr., 35-1, R7-1) vs. 18-Cameron Greene (Audubon, Sr., 32-3, R7-3).

2-Robert Melise (Phillipsburg, Sr., 33-2, R3-1) vs. 31-Cadrick Augustin (Shawnee, Sr., 28-8, R7-4).

 

Hwt

1-Eric Chakonis (Don Bosco Prep, Jr., 31-1, R1-1) vs. 32-Will Lyde (JFK-Paterson, Sr., 17-9, R2-4)

16-Kyriakos Kostidakis (Madison, Sr., 30-4, R3-3) vs. 17-Joe Andes (Hackettstown, Jr., 30-10, R3-2).

9-Lorenzo Hernandez (Cherry Hill West, Sr., 35-3, R7-2) vs. 24-Jordan Michalski (Bergen Catholic, Sr., 18-10. R2-4).

8-Parker Fox (Montville, Sr., 38-1, R2-1) vs. 25-Bryce Dunn (Cumberland, Jr., 15-4 R8-4)

5-Elyezer Oliviery (Union City, Sr., 33-0, R3-1) vs. 28-Michael Tyle (Manville, Jr., 32-6, R5-4)

12-Kody Wood (Pennsville, Jr., 30-2, R8-2) vs. 21-Vinnie Gargiulo (Colts Neck, Sr., 22-9, R6-2).

13-Drew Flynn (Pompton Lakes, Jr., 23-1, R1-2) vs. 20-Anthony Bonavito (Point Boro, Jr., 25-6, R6-4).

4-Alex Esposito (Cranford, Sr., 29-0, R4-1) vs. 29-Cade Watkins (Point Beach, Sr., 29-8, R6-5).

3-Keith Swartley (Cinnaminson, Sr., 32-0, R7-1) vs. 30-Jake Brown (Triton, Sr., 27-5,  R7-4).

14-Danny Petrela (Summit, Sr., 31-2, R4-3) vs. 19-Kevin Cerruti (Long Branch, So., 20-14, R6-3).

11-Paul Valian (Egg Harbor, Sr., 33-4, R8-3) vs. 22-Jervey Sistrunk (Bound Brook, So., 31-9, R5-3).

6-Michael Porcaro (Sayreville, Sr., 35-2, R5-2) vs. 27-John Murphy (Caldwell, Jr., 29-7, R3-4)

7-Alexander Lagrippo (Woodbridge, Sr., 36-6, R4-2) vs. 26-Charles Tordik (North Hunterdon, Sr., 27-2, R4-4)

10-Nasir Moore (Clayton, Jr., 28-5, R8-1) vs. 23-Antonio Mercado (Woodrow Wilson, Jr., 19-6, R7-3).

15-Shane Beston (Morris Knolls, Sr., 34-4, R2-2) vs. 18-Zach Herbert (Sparta, Sr., 27-3, R1-3).

2-Dylan D'Amore (Montgomery, Sr., 34-1, R5-1) vs. vs. 31-Brian Sidle (St. Joseph-Montvale, Jr. 28-6, R1-4).

 

Follow Shore Sports Network on Twitter @ShoreSportsNet and on Instagram. Like Shore Sports Network on Facebook and subscribe to our YouTube channel for all the latest video highlights.

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.