2018 NJSIAA Individual State Championships

At Boardwalk Hall, Atlantic City

Schedule

FRIDAY, MARCH 2

Preliminary round: 2:30 p.m.

Pre-quarterfinals: to follow

SATURDAY, MARCH 3

Session 1

Wrestlebacks 1, 2, 3: 9 a.m.

Quarterfinals: noon

Session 2

Semifinals: 6 p.m.

Wrestlebacks 4(blood round), 5: to follow

SUNDAY, MARCH 4

Wrestleback 6: 10 a.m.

3rd-, 5th-, 7th-place bouts: to follow

Awards presentations: 2 p.m.

Parade of place-winners: 2:30 p.m.

Finals: 3p.m.

Seeds and Pairings

*Shore Conference wrestlers will be in bold font*

106

32-David Iuliucci (St. Joseph-Hammonton, Sr., 18-8) vs. 1-Joey Olivieri (Hanover Park, Fr., 37-3)

17-Gabriel Leo (Roselle Park, Jr., 35-7) vs. 16-Anthony White (South Plainfield, Fr., 37-2)

24-Franco Mazza (Roxbury, Fr., 31-10) vs. 9-Georgio Mazzeo (Paulsboro, So., 29-7)

25-Joseph Fiordaliso (Monroe, So., 28-11) vs. 8-Justin Bierdumpfel (Don Bosco Prep, So., 9-3)

28-Patrick Adams (St. Peter's Prep, Fr., 29-13) vs. 5-Nico Nardone (Delbarton, Fr., 30-5)

21-Ethan Fernandez (Westwood, Fr., 35-6) vs. 12-Joseph Pacheco (Perth Amboy, Sr., 35-4)

20-Cael Aretz (Buena, Fr., 24-3) vs. 13-Vincent Santaniello (Brick Memorial, Fr., 35-3)

29-Jack Maida (Shore, Fr., 38-6) vs. 4-Quinn Melofchik (Belvidere, Jr., 36-3)

30-Matt DiGennaro (River Dell, Fr., 35-7) vs. 3-Brett Ungar (Hunterdon Central, Fr., 37-1)

19-Connor Mullarkey (Holy Cross, Fr., 19-2) vs. 14-Carmen Giumarello (Clearview, Jr., 28-4)

22-Travis Kotelnicki (Northern Burlington, Jr., 27-6) vs. 11-C.J. Composto (Westfield, So., 33-1)

27-Robert Bohr (West Morris, So., 27-10) vs. 6-Nick Kayal (Bergen Catholic, So., 26-3)

26-Anthony Motta (Fair Lawn, Fr., 20-5) vs. 7-Dean Peterson (St. John Vianney, Fr., 32-1)

23-Zack Martinez (Elmwood Park, So., 31-7) vs. 10-Joey Lamparelli (Allentown, So., 36-1)

18-Vinnie Scollo (Jackson Memorial, Jr., 26-7) vs. 15-Matt Hoelke (Highland, Fr., 29-4)

31-Andrew Aromando (Cherokee, So., 33-9) vs. 2-Nick Babin (Emerson/Park Ridge, So., 37-0)

 

113

32-Tristan Navarino (Mendham, So., 28-14) vs. 1-Anthony Clark (Delbarton, So., 31-2)

17-Jaden Hinton (Clayton/Glassboro, So., 34-2) vs. 16-Jerry Lleshi (Howell, Sr., 27-5)

24-Dante Monaco (Camden Catholic, So., 32-9) vs. 9-Ryan Zimmerman (Long Branch, So., 38-5)

25-Brandon LaRue (High Point, Jr., High Point) vs. 8-Nico Messina (Freehold, So., 34-2)

28-Cesar Limmatola (Saddle Brook, Sr., 33-7) vs. 5-Dylan Cedeno (Fair Lawn, So., 37-0)

21-Andre Ruiz (Ridgefield Park, So., 31-1) vs. 12-Kyle Kaiser (Paramus, Sr., 31-8)

20-Luke Hoerle (Westfield, So., 33-3) vs. 13-McKenzie Bell (Kingsway, So., 32-7)

29-Cael Rankin (Donovan Catholic, So,. 31-10) vs. 4-Hunter Gutierrez (Lacey, Jr., 25-3)

30-Coleton Washleski (Hunterdon Centeral, Fr., 27-13) vs. 3-Dante Mininno (Gateway/Woodbury, Sr., 35-0)

19-Michael Caso (West Morris, Sr., 31-9) vs. 14-Chase Mullarkey (Holy Cross, Sr., 31-3)

22-Nicholas Sacco (Bridgewater-Raritan, Fr., 35-4) vs. 11-Cullen Day (Phillipsburg, Sr., 29-10)

27-Ben Sabo (Point Boro, Sr., 35-5) vs. 6-Logan Mazzeo (Emerson/Park Ridge, So., 35-5)

26-Hunter Gandy (Woodstown, Fr., 36-6) vs. 7-Eddie Ventresca (Pope John, So., 35-3)

23-Dean Rendeiro (St. Peter's Prep, Fr., 30-12) vs. 10-Tyler Klinsky (Middletown North, So., 38-4)

18-Brandon Spellman (Pingry, Jr., 34-4) vs. 15-Chris Lanciano (Hopewell Valley, Jr., 34-3)

31-Frank Diesso (North Hunterdon, Fr., 23-11) vs. 2-Samuel Alvarez (St. Joseph-Montvale, Jr., 31-1)

 

120

32-Darren Jones (Caldwell, So., 32-8) vs. 1-Joe Manchio (Seneca, Sr., 40-0)

17-Brock Laggini (Somerville, Sr., 33-7) vs. 16-Jake Wiatroski (Old Bridge, Sr., 33-8)

24-A.J. Sortino (Manalapan, Sr., 33-7) vs. 9-Will Grater (Don Bosco Prep, So., 22-8)

25-Tyler Pepe (St. John Vianney, So., 31-7) vs. 8-Kaya Sement (Pope John, So., 34-5)

28-Aidan Taylor (Voorhees, Jr., 29-13) vs. 5-Richie Koehler (CBA, Sr., 29-1)

21-Sean Faraon (Paramus Catholic, Jr., 30-6) vs. 12-Cody Walsh (Camden Catholic, So., 28-12)

20-Michael Conklin (Toms River East, Fr., 35-7) vs. 13-Cheney Kinner (Kingsway, So., 28-11)

29-Jordan Iannone (St. Joseph-Montvale) vs. 4-Mitchell Polito (East Brunswick, Sr., 33-0)

30-Michael Esposito (DePaul, Jr., 23-15) vs. 3-Robert Howard (Bergen Catholic, So., 31-1)

19-Dom DiGena (Mendham, Jr., 39-3) vs. 14-Jack Prendergast (Woodstown, So., 35-7)

22-Aaron Ayzerov (Paramus, Fr., 26-12) vs. 11-Jack Bauer (Hunterdon Central, Jr., 24-7)

27-Gabriel Dollard (Rancocas Valley, Sr., 33-7) vs. 6-Joey King (Colts Neck, Sr., 34-4)

26-Owen Kretschmer (Southern, Sr., 20-16) vs. 7-Travis Jones (Phillipsburg, Jr., 37-4)

23-Robbie Natelli (Pascack Valley, Sr., 30-11) vs. 10-Matthew Armamento (Roselle Park, Sr., 39-1)

18-Alex Strashinsky (Delbarton, So., 21-3) vs. 15-David Loniewski (South Plainfield, Jr., 22-4)

31-Adam Manzo (Ocean, Sr., 22-13) vs. 2-Antonio Mininno (Gateway/Woodbury, Sr., 35-0)

 

126

32-Mike Ruane (West Essex, Jr., 29-10) vs. 1-Pat Glory (Delbarton, Sr., 35-0)

17-A.J. DeRosa (Delaware Valley, Jr., 34-2) vs. 16-Anthony Mastroeni (Hopatcong, Sr., 41-2)

24-Finnegan McFadden (Kingsway, Fr., 29-10) vs. 9-Domenic Difrancescantonio (Hanover Park, Jr., 33-7)

25-Mark Montgomery (Roselle Park, Jr., 38-2) vs. 8-Dylan Weaver (Bergen Catholic, Fr., 24-10)

28-Sebastian Delligatti (Southern, Jr., 27-10) vs. 5-Colin Wickramaratna (Cherokee, Sr., 39-1)

21-Anthony Donnadio (Hillsborough, Sr., 36-3) vs. 12-Anthony Petrillo (Livingston, Sr., 38-2)

20-Max Brignola (Rumson-Fair Haven, Fr., 36-6) vs. 13-Jacob Perez (Paulsboro, So., 26-5)

29-Codey O'Rourke (Warren Hills, Sr., 26-8) vs. 4-Darby Diedrich (Howell, Jr., 39-1)

30-Emmanuel Perera (Montgomery, Sr., 30-6) vs. 3-Michael Kelly (St. Peter's Prep, Sr., 32-4)

19-Billy Moore (Bordentown/Florence, Sr., 32-9) vs. 14-Trent Furman (Westwood, Jr., 38-0)

22-Danny Miller (Watchung Hills, Sr., 33-8) vs. 11-Shamum Smith (Williamstown, Sr., 34-1)

27-Dyon Womack (Colts Neck, Sr., 32-9) vs. 6-Andrew Clark (Collingswood, So., 33-3)

26-Matt Higgins (Shawnee, Sr., 36-6) vs. 7-Nicky Cabanillas (DePaul, Jr., 33-5)

23-Gianni Manginelli (Dumont, Jr., 38-5) vs. 10-Steven Schwab (St. Augustine, Sr., 29-8)

18-Trevor Fleet (West Milford, Jr., 35-4) vs. 15-Al Desantis (Shore, So., 37-6)

31-Garrett Stewart (Sparta, So., 33-8) vs. 2-Joe Heilmann (South Plainfield, Sr., 40-0)

 

132

32-Mark Venson (Bound Brook, So., 8-6) vs. 1-Nick Raimo (Hanover Park, Jr., 37-0)

17-Luke Moynihan (Lacey, Sr., 30-6) vs. 16-Luke Mazzeo (Emerson/Park Ridge, Jr., 39-1)

24-Ryan Figueroa (Hammonton, So., 35-6) vs. 9-Russell Benson (Raritan, Sr., 40-2)

25-Alex Poniros (Ocean, So., 29-8) vs. 8-Charles Cunningham (Seton Hall Prep, Sr., 33-4)

28-Stefano Sgambellone (St. Joseph-Montvale, So., 24-7) vs. 5-Jake Rotunda (Pope John, Sr., 35-4)

21-Rick Eli (Paulsboro, Sr., 30-5) vs. 12-Thomas Fierro (South Plainfield, Jr., 30-8)

20-Billy Talmadge (High Point, So., 36-6) vs. 13-Matt Barnett (Southern, Sr., 19-2)

29-Jon A Mejia (Roselle Park, Sr., 36-4) vs. 4-Lucas Revano (Camden Catholic, Jr., 34-4)

30-Sean Gentile (Parsippany, Sr., 29-8) vs. 3-Kyle Slendorn (Howell, Sr., 38-1)

19-Kyle Tino (Phillipsburg, Jr., 24-9) vs. 14-Justin Cariss (Highland, Jr., 26-4)

22-Justin Cantor (North Bergen, Fr., 26-4) vs. 11-James Rodriguez (Perth Amboy, So., 33-4)

27-Giya Gannone (Rancocas Valley, Jr., 26-12) vs. 6-Carmen Ferrante (Bergen Catholic, Sr., 25-7)

26-Jake Gentile (Kingsway, Fr., 24-16) vs. 7-Anthony Clarizio (Cedar Grove, Sr., 36-3)

23-Nick Ciraulo (Watchung Hills, Jr., 34-7) vs. 10-Hunter Graf (Hunterdon Central, Sr., 35-4)

18-Craig Cook (Burlington Township, Jr., 36-6) vs. 15-Joshua Ferreira (Garfield, Sr., 26-4)

31-Peter Tringali (Mendham, Jr., 33-) vs. 2-Bryan Miraglia (Delran, Jr., 37-1)

 

138

32-Alex Jones (Caldwell, So., 18-5) vs. 1-Quinn Kinner (Kingsway, Sr., 39-0)

17-Christopher Fuschetto (A.L. Johnson, Sr., 21-2) vs. 16-Shane Kobis (High Point, Sr., 34-6)

24-Pasquale Vizzoni (Hunterdon Central, Jr., 24-6) vs. 9-Connor Meytrott (Montville, Sr., 37-4)

25-Matt Sacco (Bridgewater-Raritan, Jr., 32-8) vs. 8-Dan Fongaro (Boonton, Sr., 40-0)

28-Andrew Lombardi (Monroe, Sr., 33-8) vs. 5-Andrew Gapas (North Hunterdon, Sr., 34-2)

21-Dante Stefanelli (Delbarton, So., 13-6) vs. 12-Alec Bobchin (Princeton, Jr., 33-4)

20-Connor Kraus (St. Augustine, Jr., 31-5) vs. 13-Matt Beyer (Pascack Valley, Jr., 24-6)

29-Ty Bailey (Point Boro, So., 27-12) vs. 4-Aaron Coleman (JFK-Iselin, Sr., 32-2)

30-Robert Woodcock (Southern, So., 24-6) vs. 3-Joseph Aragona (Pope John, Jr., 37-1)

19-Alex Baran (Manalapan, Jr., 26-6) vs. 14-Cristiaan Dailey (Donovan Catholic, Sr., 38-2)

22-Scott Jarosz (Roxbury, Jr., 33-7) vs. 11-Frank Gabriele (Verona, Sr., 36-3)

27-Riley Cheong (Toms River South, Jr., 29-4) vs. 6-Cody Harrison (Phillipsburg, Jr., 32-3)

26-Joe Zargo (Bergen Catholic, So., 10-8) vs. 7-Anthony Croce (Camden Catholic, Jr., 32-7)

23-Tim Spatola (Delsea, So., 33-8) vs. 10-Dan Esposito (Howell, Sr., 36-4)

18-A.J. Erven (Raritan, Sr., 32-9) vs. 15-Nick Boggiano (Toms River North, So., 34-7)

31-Craig Manno (St. Joseph-Montvale, Jr., 25-12) vs. 2-Jake Benner (Ocean, Sr., 35-2)

 

145

32-Raymond O'Callaghan (Hillsborough, Jr., 29-13) vs. 1-Ricky Cabanillas (DePaul, Jr., 36-1)

17-Matt Surich (Mawhah, Sr., 34-3) vs. 16-Joe Sacco (South Plainfield, Jr., 34-7)

24-Brian Berry (Woodstown, Jr., 31-10) vs. 9-Jeff Johnson (Middlesex/Dunellen, Sr., 37-2)

25-Alex Winant (Mendham, Jr., 34-8) vs. 8-Sean Conley (Hanover Park, Sr., 31-7)

28-Cameron Bruffy (Passaic Tech, Sr., 29-5) vs. 5-Travis Tovoso (Delbarton, Sr., 30-5)

21-Jacob Rodriguez (Clayton/Glassboro, So., 34-4) vs. 12-Tyler William (Robbinsville, Sr., 32-3)

20-Trevor Mastorio (Sayreville, Jr., 32-7) vs. 13-Stanley Wojdylak (Middletown North, Sr., 38-4)

29-Michael Chambers (Cresskill, Sr., 36-2) vs. 4-Robert Garcia (Pope John, Jr., 34-5)

30-Cody Dix (Egg Harbor, Sr., 31-6) vs. 3-Alex Carida (Hackettstown, Sr., 40-1)

19-Brandon Mooney (Camden Catholic, So., 30-9) vs. 14-Vincent Romaniello (Hunterdon Central, Jr., 33-6)

22-Dominick LaRusso (Roxbury, Sr., 32-7) vs. 11-Luke Gauthier (Lacey, Sr., 34-1) 

27-Jacob Stasil (Watchung Hills, Sr., 32-3) vs. 6-Gabe Onorato (Paulsboro, So., 29-3)

26-Spencer Robinson (Point Boro, Jr., 30-9) vs. 7-Nick Bennett (Delsea, Sr., 33-6)

23-A.J. Bencivenga (Cranford, Jr., 27-6) vs. 10-Jack Kelly (Wall, Sr., 39-2)

18-Wade Unger (Bergen Catholic, Jr., 20-9) vs. 15-Paul Jakub (Howell, Fr., 32-5)

31-Ryan Burke (Cherokee, Sr., 31-11) vs. 2-Wyatt McCarthy (Newton, Jr., 35-2)

 

152

32-Jerry Andaluz (Nottingham, Jr., 32-9) vs. 1-Gerard Angelo (Bergen Catholic, Sr., 21-3)

17-Salvatore Manera (St. Augustine, Jr., 28-9) vs. 16-David McCullough (Clearview, Jr., 21-2)

24-Reid Colella (Wayne Valley,  Jr., 33-7) vs. 9-Lavinsky Collins (Ewing, Sr., 36-3)

25-Joseph Hatcher (Piscataway, Jr., 28-3) vs. 8-Francis Marshall (Point Boro, Sr., 35-5)

28-Ryan Teague (Cinnaminson, Sr., 33-5) vs. 5-George Worthy (Paulsboro, Jr., 36-3)

21-Rob Saum (Watchung Hills, Sr., 35-6) vs. 12-Gerald Jones (Caldwell, Sr., 33-3)

20-Joseph Wilson (Pemberton, Jr., 37-5) vs. 13-Connor O'Neill (DePaul, So., 31-5)

29-Jack Cannon (Scotch Plains-Fanwood, Sr., 27-5) vs. 4-Cole Corrigan (Toms River South, Sr., 35-0) 

30-Wayne Scott (Penns Grove, Jr., 28-6) vs. 3-Joe Casey (Bound Brook, Sr., 29-0)

19-Owen Smith (New Providence, Sr., 36-1) vs. 14-Jonah Schechtman (Emerson/Park Ridge, Jr., 38-1)

22-Calvin Brook (Kittatinny, Sr., 20-9) vs. 11-Nick O'Connell (Southern, Jr., 25-3)

27-Trey Osborn (High Point, Sr., 32-8) vs. 6-Scott Dupont (Holmdel, Sr., 38-3)

26-Justin LeMay (West Morris, Jr., 30-6) vs. 7-Steven O'Campo (West Windsor-Plainsboro South, Sr., 34-2)

23-Tucker Kirchberger (North Hunterdon, Sr., 32-7) vs. 10-Xavier Kelly (Howell, Jr., 30-6)

18-Vincent Andreano (Delbarton, Jr., 27-8) vs. 15-Jonathan Borgognoni (Newton, Sr., 34-4)

31-Anthony Spera (Mt. Olive, So., 30-8) vs. 2-Brian Meyer (Phillipsburg, Sr., 35-2)

 

160

32-David Szuba (Brick Memorial, Fr., 24-13) vs. 1-Shane Griffith (Bergen Catholic, Jr., 34-1)

17-Conor Panzarella (Donovan Catholic, Sr., 31-2) vs. 16-Bryan Calton (Ridgewood, Sr., 27-6)

24-Shea Obado (Spotswood, Sr., 31-7) vs. 9-Matthew Liberato (Hanover Park, Sr., 26-5)

25-Michael Roumes (Roxbury, Sr., 18-5) vs. 8-Kieren Calvetti (Delbarton, So., 27-8)

28-Adham Shawkat (Pascack Hills, Sr., 33-8) vs. 5-Tim Fitzpatrick (Holy Spirit, Sr., 34-4)

21-Peyton Jones (Timber Creek, Jr., 35-5) vs. 12-Corey Fischer (West Deptford, Jr., 35-1)

20-Joseph Colon (St. Augustine, So., 25-12) vs. 13-Daequan Jackson-Swoope (Rancocas Valley, Sr., 35-5)

29-Jacob Vega (Carteret, So., 32-8) vs. 4-Michael Petite (Piscataway, Sr., 34-1)

30-John DeVito (West Morris, Jr., 30-10) vs. 4-John Poznanski (Colonia, So., 36-3)

19-Frank DeMaio (Nutley, Sr., 35-4) vs. 14-Kevin Faulkner (Hillsborough, Sr., 34-4)

22-William Hughes (North Hunterdon, Sr., 24-5) vs. 11-Anthony Scuito (Northern Highlands, Jr., 24-8)

27-John Donegan (Paul VI, Sr., 32-4) vs. 6-Matthew Dallara (Hasbrouck Heights, Sr., 35-3)

26-Anthony Aquilano (Raritan, Jr., 35-8) vs. 7-Garrett Bilgrav (Robbinsville, Jr., 33-4)

23-Matt Benedetti (Manalapan, So., 34-8) vs. 10-Tommy Chiellini (Pascack Valley, Jr., 37-3)

18-Danny Young (Seton Hall Prep, Sr., 27-8) vs. 15-Kyle Jacob (Paramus, So., 32-8)

31-Dan Gorman (Southern, Sr., 25-11) vs. 2-Rob Kanniard (Wall, Jr., 41-0)

 

170

32-Juan Nakano (Toms River North, Sr., 25-11) vs. 1-Michael O'Malley (Hasbrouck Heights, Sr., 35-0)

17-John Stout (Southern, Jr., 13-4) vs. 16-A.J. Lonski (Delbarton, Jr., 26-11)

24-Vincent Mattaliano (Watchung Hills, Jr., 32-7) vs. 9-Chris Bolletino (Haddonfield, Sr., 30-4)

25-Kyle Hillermeier (Freehold Twp., Sr., 35-7) vs. 8-Ethan Craft (Rancocas Valley, Jr., 36-1)

28-Alex Garcia (Seton Hall Prep, So., 27-9) vs. 5-Shane Reitsma (Howell, So., 36-3)

21-James Cruz (Seton Hall Prep, Jr., 30-10) vs. 12-Liam McDermott (Allentown, Sr., 30-4)

20-Shawne Ramsby (Delaware Valley, Jr., 18-5) vs. 13-Travis Arata (Mahwah, Sr., 37-3)

29-Shane Connolly (Jefferson, Sr., 35-6) vs. 4-Nick Addison (Rumson-Fair Haven, Jr., 38-2)

30-Justin Weimer (Middletown South, Sr., 32-6) vs. 3-Nick Caracappa (St. John Vianney, Sr., 30-5)

19-Joe Daddario (Montville, Jr., 32-9) vs. 14-Gabriel Robles (Northern Highlands, Sr., 29-3)

22-Lance Wissing (Phillipsburg, Sr., 38-4) vs. 11-Ean Mueller (Brick Memorial, Jr., 27-8)

27-Frank Gabriele (Nutley, Sr., 32-6) vs. 6-Marco Gaita (West Morris, Sr., 33-2)

26-Hunter Suter (Buena, Fr., 24-4) vs. 7-Brandon Green (Paulsboro, So., 35-5)

23-Gary Nagle (Middle Township, Sr., 35-4) vs. 10-Quinn Haddad (Gov. Livingston, Sr., 41-0)

18-Mason Maxwell (Delsea, Sr., 32-8) vs. 15-John Garda (Emerson/Park Ridge, Sr., 29-2)

31-Jacob Cougle (Morris Knolls, Sr., 26-11) vs. 2-Chris Foca (Bergen Catholic, Sr., 24-4)

 

182

32-Kenneth Newman (Livingston, Sr., 27-7) vs. 1-Billy Janzer (Delsea, Sr., 28-0)

17-Joseph McCarthy (Cedar Grove, Sr., 35-2) vs. 16-Zach Lewis (Emerson/Park Ridge, Jr., 38-2)

24-Tommy Hill (Northern Burlington, Jr., 28-6) vs. 9-Michael Waszen (Holy Spirit, Sr., 31-7)

25-Reece Mulduun (Pope John, Sr., 27-5) vs. 8-Nicko Cofone (Middletown North, Sr., 40-2)

28-Zan Coles (Pitman, So., 35-4) vs. 5-Mike Misita (St. Augustine, Fr., 31-7)

21-George Burdick (Raritan, Jr., 39-5) vs. 12-Zach Mafaro (Kittatinny, Jr., 32-5)

20-Ryan Rue (Fair Lawn, Sr., 31-7) vs. 13-Christian Murphy (Howell, Jr., 37-2)

29-Kenneth Abode (North Brunswick, Sr., 34-5) vs. 4-Aaron Carter (Collingswood, Sr., 33-4)

30-Briheem Tyson (Pennsauken, Sr., 38-6) vs. 3-Santino Morina (Paulsboro, Jr., 36-3)

19-Sebastian Rawls (West Orange, Sr., 34-6) vs. 14-Justin Hayward (Watchung Hills, Sr., 38-1)

22-Niccolo Colucci (St. Peter's Prep, Jr., 26-13) vs. 11-Jarod Ostir (Warren Hills, Sr., 27-2)

27-Devin Hilburn (Roselle Park, Sr., 34-7) vs. 6-Cole Kreshpane (Delbarton, Sr., 27-8)

26-Michael Pillot (DePaul, Sr., 29-11) vs. 7-Garrett Beam (St. Joseph-Montvale, Sr., 32-3)

23-Sebastian Iakouchevitch (A.L. Johnson, Jr., 28-3) vs. 10-Drew Bowker (Rancocas Valley, Jr., 35-3)

18-Michael Dooley (Hillsborough, Sr., 35-5) vs. 15-Sam Houston (CBA, Sr., 13-3)

31-Keon Cooper (Steinert, Sr., 32-6) vs. 2-Josh McKenzie (Bergen Catholic, Jr., 17-0)

 

195

32-Jonathan Guardado (North Plainfield, Jr., 19-9) vs. 1-Bryan Martin (Williamstown, Sr., 36-0)

17-Gage Armijo (Mendham, So., 35-2) vs. 16-Nicholas Nosal (Clifton, Sr., 32-4)

24-Anthony Morina (Paulsboro, Jr., 30-11) vs. 9-Nick Trani (Wayne Valley, Jr., 36-2)

25-Sean Lenzsch (St. Augustine, Sr., 30-8) vs.  8-Jacob Cardenas (Bergen Catholic, Jr., 23-4)

28-Eli Kalfaian (Delaware Valley, Sr., 26-8) vs. 5-Scott Fernandes (Voorhees, Sr., 36-4)

21-Anthony Siragusa (Delbarton, Sr., 18-10) vs. 12-Pete Wersinger (Long Branch, Sr., 37-3)

20-Sam Williams (Brick Memorial, Sr., 29-4) vs. 13-Billy Plianthos (Collingswood, Sr., 30-7)

29-Anthony Franden (Eastern, Jr., 30-8) vs. 4-Robert Gennat (Sparta, Sr., 36-3)

30-Joe Cannizzaro (Boonton, Jr.., 33-8) vs. 3-Jake Brown (Pope John, Sr., 23-2)

19-Billy Borowsky (Point Boro, Jr., 35-6) vs. 14-Keevon Berry (Oakcrest, Jr., 31-5)

22-Jacob Anderson (Middletown North, Jr., 30-1) vs. 11-Kaylon Bradley (Monroe, Sr., 26-5)

27-Noah Tandy (West Orange, Sr., 28-9) vs. 6-Luke Niemeyer (South Plainfield, Jr., 36-4)

26-Frankie Negrini (Pompton Lakes, Jr., 34-6) vs. 7-Tommy Maxwell (Delsea, Sr., 33-7)

23-Justin Acevedo (Raritan, Jr., 32-10)  vs. 10-Alex Cawley (Pemberton, Sr., 36-5)

18-Kyle Schaffer (Caldwell, Sr., 31-5) vs. 18-Luke Chakonis (Don Bosco Prep, So., 29-8)

31-Ryan Brazill (Bordentown/Florence, Jr., 20-8) vs. 2-Sam Wustefeld (Scotch Plains-Fanwood, Sr., 40-1)

 

220

32-Robert Livshits (Cherokee, Sr., 31-8) vs. 1-Peter Acciardi (Don Bosco Prep, Sr., 32-2)

17-Nicholas Galka (Warren Hills, Jr., 24-4) vs. 16-Luke Fischer (Newton, Jr., 33-5)

24-Giuseppe Canino (Mendham, Sr., 24-18) vs. 9-Sal DiSalvo (Donovan Catholic, Sr., 36-4)

25-Frank Coghan (Carteret, Sr., 37-5) vs. 8-Jajuan Hayes (Bordentown/Florence, Jr., 35-4)

28-Stephen Murphy (Caldwell, Sr., 30-9) vs. 5-Trey Zgombic (Delbarton, Sr., 19-6)

21-Burak Ozbay (Delran, Sr., 32-8) vs. 12-Tyreke Brown (Penns Grove, Jr., 22-6)

20-Sam Huff (Voorhees, Jr., 34-7) vs. 13-Ethan Wolf (Raritan, Sr., 39-2)

29-Michael Toranzo (St. Joseph-Montvale, Fr., 23-11) vs. 4-Steven Giannios (St. John Vianney, Sr., 30-4)

30-Matt Mackanic (Southern, Sr., 28-5) vs. 3-Devon Starks (Highland, Sr., 35-1)

19-Pasquale Locantore (Overbrook, Sr., 30-4) vs. 14-Cameron DiGiorgio (CBA, Sr., 28-6)

22-Edison Quesada (Red Bank, Sr., 30-10) vs. 11-Keanu Williams (Paul VI, Sr., 29-6)

27-Dante Morris (Lakewood, Jr., 33-9) vs. 6-Sage Mosco (Bergen Catholic, Sr., 21-12)

26-Matthew Rogalski (Manville, Sr., 33-4) vs. 7-Thomas Marretta (Passaic Valley, Sr., 34-5)

23-Rob Schork (Cranford, Jr., 22-7) vs. 10-Jared Davenport (Lenape, Sr., 33-3)

18-Nick Nyers (Woodbridge, Sr., 33-4) vs. 15-Benny Dahdah (Westwood, Jr., 37-3)

31-Dean Setticase (Saddle Brook, Jr., 32-7) vs. 2-Liridon Leka (Montville, Sr., 37-3)

 

Hwt

32-Matthew Pinsky (Haddonfield, Jr., 15-17) vs. 1-Drew Flynn (Pompton Lakes, Sr., 39-0)

17-Yousef Karmi (Passaic Valley, Sr., 35-3) vs. 16-John High (Bergen Catholic, Jr., 23-11)

24-Ryan Knox (Randolph, Jr., 25-15) vs. 9-Kody Wood (Pennsville, Sr., 38-0)

25-Ryan Smith (Kinnelon, Sr., 33-8) vs. 8-Jervey Sistrunk (Bound Brook, Jr., 33-4)

28-Scott Prendergast (Howell, Sr., 24-8) vs. 5-Antonio Mercado (Camden/Woodrow Wilson, Sr., 24-2)

21-Matt Meloni (Collingswood, Sr., 32-9) vs. 12-Anthony Bonavito (Point Boro, Sr., 31-2)

20-Jacob Pidgeon (Somerville, Sr., 33-5) vs. 13-Bailey Paster (Demarest, Sr., 33-2)

29-Car Napoleon (Irvington, Sr., 28-10) vs. 4-Lamar Price (Sterling, Sr., 33-0)

30-Eddie Bierals (DePaul, So., 17-9) vs. 3-Jaylen Paige (Asbury Park, Sr., 29-4)

19-Nikolaos Diakides (Seton Hall Prep, Jr., 29-8) vs. 14-Brian Sidle (St. Joseph-Montvale, Sr., 28-6)

22-Wade Drugac (Morris Knolls, Sr., 30-9) vs. 11-Joe Andes (Hackettstown, Sr., 39-1)

27-Deshon Alexander (Overbrook, Jr., 28-7) vs. 6-Lewis Fernandes (Voorhees, Jr., 38-0)

26-Marcus Estevez (Franklin, So., 29-11) vs. 7-Michael Tyle (Manville, Sr., 32-2)

23-Galileo Hetherington (Columbia, Sr., 27-10) vs. 10-Bryce Dunn (Cumberland, Sr., 32-2)

18-Jefferson Dejean (Egg Harbor, Sr., 33-4) vs. 15-Adam Markman (Middletown South, Sr., 35-5)

31-Nicholas Huntt (North Bergen, Jr., 18-11) vs. 2-Kevin Cerruti (Long Branch, Jr., 35-4)

 

Follow Shore Sports Network on Twitter @ShoreSportsNet and on Instagram. Like  Shore Sports Network on Facebook and subscribe to our YouTube channel for all the latest video highlights. 

 

Submit Your Nomination For The Shore's Greatest Sports Personality