Seeds and pairings for the 2018 NJSIAA Region 7 Tournament.

106

8-Nick Rivera (Central, Sr., 23-7) vs. 1-Georgio Mazzeo (Paulsboro, So., 26-7)

12-Dom Ciko (Haddon Twp., So., 27-5) vs. 5-Andrew Aromando (Cherokee, So., 30-7)

13-Ethan Greenberg (Shawnee, Jr., 17-8) vs. 4-Carlos Pada (Pennsauken, So., 34-4)

14-Justin Murray (Toms River South, So., 11-10) vs. 3-Connor Mullarkey (Holy Cross, Sr., 15-1), winner vs. 6-Ryan Rosenthal (Toms River North, So., 29-7)

10-Ryan Bolletino (Haddonfield, So., 27-7) vs. 7-Jonathan Salvemini (Manchester, Sr., 22-5), winner 2-Vinnie Scollo (Jackson Memorial, Jr., 24-6)

 

113

9-Hunter Nixon (Seneca, Jr., 26-8) vs. 8-Dom Rodriguez (Pemberton, So., 27-10), winner vs. 1-Hunter Gutierrez (Lacey, Jr., 22-3)

12-Brian Boyle (Lenape, Jr., 19-13) vs. 5-Cael Rankin (Donovan Catholic, So., 28-8), winner vs. 4-Dainon Kappes (Eastern,  So., 18-12)

14-Tommy Steffney (West Deptford, So., 17-15) vs. 3-Dante Monaco (Camden Catholic, So., 28-8)

11-Jacob Kosowski (Rancocas Valley, Jr., 27-8) vs. 6-Alexander Marter (Cinnaminson, So., 29-5)

7-Bryce Dunleavy (Shawnee, Jr., 26-10) vs. 2-Chase Mullarkey (Holy Cross, Sr., 29-2)

 

120

9-Ed Morriarity (Shawnee, Sr., 28-9) vs. 8-Joe Ferigne (Brick, Sr., 18-10), winner vs. 1-Joe Manchio (Seneca, Sr., 37-0)

12-Dawson Simons (Pemberton, Fr., 17-12) vs. 5-Cooper Pontelandolfo (Cherokee, Fr., 31-5), winner vs. 4-Gabriel Dollard (Rancocas Valley, Sr., 31-5)

14-Joshua Polite (Eastern, Sr., 5-9) vs. 3-Geno Duca (Paulsboro, Jr., 25-8)

11-Jake McConville (West Deptford, So., 24-10) vs. 6-Cody Walsh (Camden Catholic, So., 25-11)

7-Nick Reilly (Toms River North, Jr., 26-7) vs. 2-Michael Conklin (Toms River Esat, Fr., 32-6)

 

126

9-Nieko Malone (Rancocas Valley, Fr., 31-5) vs. 8-Alexander Gorlin (Toms River East, Jr., 19-16), winner vs. 1-Colin Wickramaratna (Cherokee, Sr., 36-1)

5-Mike Martinak (Haddon Twp., Sr., 25-6) vs. 4-Jacob Perez (Paulsboro, So., 23-4)

14-Jack J Janda (Camden Catholic, Fr., 25-10) vs. 3-Matt Higgins (Shawnee, Sr., 33-4)

11-Mark Fedeli (Toms River North, So., 17-15) vs. 6-Nico Bogardus (Seneca, Fr., 27-9)

10-Joe Zaccaro (Central, So., 21-12) vs. 7-John Howe (Cherry Hill West, So., 29-5), winner vs. 2-Andrew Clark (Collingswood, So., 31-2)

 

132

8-C.J. Thompson (Maple Shade, Jr., 13-3) vs. 1-Lucas Revano (Camden Catholic, Jr., 31-4)

12-Declan Dkelly (Haddonfield, So., 21-13) vs. 5-Jacob Brocious (Eastern, Jr., 18-8)

13-R.J. Silver-Cohen (Cherry Hill West) vs. 4-Jiya Gannone (Rancocas Valley, Jr., 23-10)

11-Griffin Hastings (Shawnee, Sr., 22-9) vs. 6-Timothy Gale (Audubon, Jr., 23-6), winner vs. 3-Rick Eli (Paulsboro, Sr., 27-4)

10-Jack Oleske (Toms River North, Jr., 22-13) vs. 7-Chris Naegle (Sterling, Jr., 28-2), winner vs. 2-Luke Moynihan (Lacey, Sr., 28-5)

 

138

9-Carsten Digiantomasso (Jackson Memorial, Jr., 21-12) vs. 8-Jahmil Williams (Cinnaminson, Sr., 19-6), winner vs. 1-Anthony Croce (Camden Catholic, Jr., 29-7)

12-Curtis Lively (Central, Jr., 21-15) vs. 5-Riley Cheong (Toms River South, Jr., 26-2)

13-Jake Ormsby (Maple Shade, So., 17-10) vs. 4-Nick Moffa (Cherokee, Sr., 24-13)

11-Gavin Gismondi (West Deptford, So., 22-9) vs. 6-Shawn Williams (Paulsboro, Fr., 15-5), winner vs. 3-Nick Boggiano (Toms River North, So., 31-6)

7-Luke Benedict (Haddonfield, So., 27-5) vs. 2-Cristiaan Dailey (Donovan Catholic, Sr., 36-1)

 

145

8-Joe Downing (Collingswood, Sr., 25-9) vs. 1-Luke Gauthier (Lacey, Sr., 31-1)

12-Khalid Zeidieh (Cinnaminson, Jr., 16-10) vs. 5-Chad Ball (Haddon Twp., Jr., 26-6)

13-Mike Romeo (Maple Shade, So., 9-5) vs. 4-Ryan Burke (Cherokee, Sr., 28-9)

11-Brooks Warren (Paul VI, Sr., 23-10) vs. 6-Richie Cosgrove (Brick, Sr., 17-8), winner vs. 3-Brandon Mooney (Camden Catholic, So., 28-8)

10-Nick Tomasiello (Jackson Memorial, Sr., 15-7) vs. 7-Xavier Barker (Cherry Hill West, Jr., 26-9), winner vs. 2-Gabe Onorato (Paulsboro, So., 26-2)

 

152

9-Gavin Shields (West Deptford, So., 24-10) vs. 8-Costas Pavlides (Eastern, So., 25-9), winner vs. 1-Cole Corrigan (Toms River South, Sr., 32-0)

13-Terrance Saysay (Lindenwold, Sr., 24-6) vs. 4-Joseph Wilson (Pemberton, Jr., 33-4), winner vs. 5-Jack Mooney (Haddonfield, Sr., 23-7)

14-Michael Richter (Cherokee, Sr., 20-15) vs. 3-Ryan Teague (Cinnaminson, Sr., 30-3)

11-Harrison Hinojosa (Camden Catholic, So., 14-9) vs. 6-Carmen Cutuli (Gloucester City, Sr., 27-7)

7-Ryan Bohringer (Jackson Memorial, Sr., 24-9) vs. 2-George Worthy (Paulsboro, Jr., 34-2)

 

160

8-Brock Winston (Jackson Memorial, Jr., 22-12) vs. 1-Corey Fischer (West Deptford, Jr., 32-1)

12-Mike Schneider (Sterling, Sr., 25-6) vs. 5-Tanner Eldridge (Eastern, Sr., 24-7), winner vs. 4-Joshn Donegan (Paul VI, Sr., 30-2)

11-Joshua Barrett (Gloucester City, Sr., 27-6) vs. 6-Jackson Brandt (Lacey, So., 22-10), winner 3-Conor Panzarella (Donovan Catholic, Sr., 28-1)

10-Donnie Hart (Collingswood, So., 20-13) vs. 7-Claudy Vazquez (Pennsauken, Jr., 23-12)

15-Ryan Eisenhower (Seneca, So., 24-9) vs. 2-Daequan Jackson-Swoope (Rancocas Valley, Sr., 32-4)

 

170

8-Kyle Epperly (Jackson Memorial, So., 26-9) vs. 1-Ethan Craft (Rancocas Valley, Jr., 33-1)

12-Jared Morris (Gloucester City, Sr., 19-8) vs. 5-Fabian Melendez (Pennsauken, Sr., 26-9), winner vs. 4-Juan Nakano (Toms River North, Sr., 23-9)

11-Ross Capri (Lenape, Sr., 18-9) vs. 6-Blake Impagliazzo (Cherry Hill East, Sr., 29-6), winner vs. 3-Brandon Green (Paulsboro, So., 33-4)

10-Anthony Blattenberger (Camden Catholic, Sr., 20-14) vs. 7-Dominic Ummarino (Cherry Hill West, Jr., 22-8)

15-Robert Damerjian (Moorestown, So., 23-12) vs. 2-Christopher Bolletino (Haddonfield, Sr., 26-3)

 

182

9-Joseph Heckman (Eastern, Jr., 17-9) vs. 8-Quint Kearns (Lacey, Jr., 22-6), winner vs. 1-Santino Morina (Paulsboro, Jr., 33-3)

12-Billy Zyckowski (Toms River South, Jr., 5-5) vs. 5-Briheem Tyson (Pennsauken, Sr., 35-4), winner vs. 4-Ronald Crane (Camden Catholic, So., 28-8)

11-Nick DiNoia (Haddonfield, So., 16-12) vs. 6-Michael Nakano (Toms River North, So., 25-9), winner vs. 3-Drew Bowker (Rancocas Valley, Jr., 32-2)

10-John Dalmass (Moorestown, So., 22-16) vs. 7-Leo Shimonovich (Jackson Memorial, Jr., 15-12), winner vs. 2-Aaron Carter (Collingswood, Sr., 31-3)

 

195

9-Edward Barrett (Haddon Twp., Jr., 23-8) vs. 8-Gabriel Klaus (Haddonfield, Jr., 10-5), winner vs. 1-Billy Plianthos (Collingswood, Sr., 28-6)

12-Jacob Moore (Sterling, Jr., 15-12) vs. 5-Anthony Franden (Eastern, Jr., 27-6), winner vs. 4-Jayson Peralta (Cherry Hill West, Sr., 29-3)

11-Anthony Clavijo (Toms River North, Sr., 22-10) vs. 6-Anthony Morina (Paulsboro, Jr., 26-10), winner vs. 3-Jeremy Nutt (Camden Catholic, Jr., 25-6)

15-Brad Galassi (Jackson Memorial, So., 14-14) vs. 2-Alex Cawley (Pemberton, Sr., 32-5), winner vs. 7-Vincent Cegile (Lacey, Fr., 21-10)

 

220

9-Dimetrius Day (Paulsboro, Sr., 23-9) vs. 8-Desmond Figwroah-Ing (Pemberton, So., 27-8), winner vs. 1-Sal DiSalvo (Donovan Catholic, Sr., 33-4)

5-Anthony Hernandez (Rancocas Valley, Jr., 25-11) vs. 4-Jared Davenport (Lenape, Sr., 30-2)

11-Hayden Holmes (West Deptford, Jr., 12-14) vs. 6-Will Murray (Haddonfield, Sr., 29-3), winner vs. 3-Robert Livshits (Cherokee, Sr., 29-6)

10-Zaki Thompson (Haddon Heights, Jr., 18-7) vs. 7-Keanu Williams (Paul VI, Sr., 26-5)

15-Jalen Egan (Camden Catholic, Jr., 12-13) vs. 2-Dimitri Serrano (Cherry Hill West, Sr., 31-4_

 

Hwt

9-Matt Angelov (Seneca, Sr., 24-13) vs. 8-Mark Loveland (Camden Catholic, So., 18-11), winner vs. 1-Antonio Mercado (Camden/Woodrow Wilson, Sr., 22-1)

13-Matthew Cruz (Gloucester City, Jr., 25-10) vs. 4-Matt Meloni (Collingswood, Sr., 28-8), winner vs. 5-Max Sullivan (Cherry Hill West, Jr., 33-1)

11-Christopher Kilpatrick (Rancocas Valley, Sr., 21-9) vs. 6-Brandon Austin (Toms River East, Sr., 30-7), winner vs. 3-Davonte Vivian (Palmyra, Sr., 22-2)

10-Matthew Pinsky (Haddonfield, Jr., 12-15) vs. 7-Austin Mooney (Paulsboro, Jr., 23-11), winner vs. 2-Lamar Price (Sterling, Sr., 30-0)

 

Follow Shore Sports Network on Twitter @ShoreSportsNet and on Instagram. Like  Shore Sports Network on Facebook and subscribe to our YouTube channel for all the latest video highlights. 

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.