Wrestling – Region VI Wrestleback Results
NJSIAA Region VI Tournament
Third-Place
106: Fred Terranova (Jackson Memorial) d. Peter Dee (Howell), 3-0.
113: Denzel Tovar (Wall) d. James Knoeller (Southern), 6-4.
120: Dan Nobbs (Point Boro) d. Jimmy Slendorn (Howell), 2-1.
126: Brandon Murray (Toms River South) d. Andrew Tonneson (Southern), 6-0.
132: Bryan Brown (Southern) d. Khalil Haskins (Matawan) 2-1 TB-2.
138: Tom Poklikuha (Pinelands) d. Erik Beshada (CBA), 6-3.
145: Romello Union (Neptune) d. Will Scott (Brick), 4-3.
152: Kyle Wojtaszek (Brick) d. Rob Ruggiero (Brick Memorial), 3-2.
160: T.J. Liquori (Jackson Liberty) d. Joe Salvato (Toms River South), 1-0.
170: Gerardo Jorge (Southern) d. Matt McKenzie (Wall), 3-2 TB-2.
182: Kyle Lynch (Raritan) d. Connor Bohringer (Jackson Memorial), 5-3.
195: Tyree Sutton (Keansburg) md. Tyler Romanelli (Wall), 10-1.
220: Shawn McCord (Red Bank Catholic) p. Mike Siewic (Toms River North), 5:25.
Hwt: Nick Rivera (Brick Memorial) p. Atanacio Carrillo (Central), 1:34.
Wrestleback 2
106
Peter Dee (Howell) md. Dan Rackliffe (Brick), 11-2
Fred Terranova (Jackson Memorial) md. Zack Martin (Toms River South), 11-0.
113
Denzel Tovar (Wall) d. Yoseph Borai (Toms River East), 9-3.
James Knoeller (Southern) d. Paul Piccione (St. John Vianney), 5-2.
120
Jimmy Slendorn (Howell) d. Andy Hernandez (Long Branch), 8-1.
Dan Nobbs (Point Boro) md. Chris Crane (Southern), 11-0.
126
Andrew Tonneson (Southern) d. Dom Franciosi (Middletown South), 8-3.
Brandon Murray (Toms River South) d. Anthony Gagliano (Howell), 3-0.
132
Khalil Haskins (Matawan) d. Andrew MacNeille (Ocean), 5-3.
Bryan Brown (Southern) d. Matt Russo (Jackson Liberty), 3-2.
138
Tom Poklikuha (Pinelands) d. Jack Rada (Howell), 9-4.
Erik Beshada (CBA) d. Paul Capaldo (Middletown North), 5-0.
145
Will Scott (Brick) p. Dan Saraiva (Marlboro), 2:37
Romello Union (Neptune) d. Jake Kaminsky (Manalapan), 4-3.
152
Kyle Wojtaszek (Brick) p. Brandon Perez (Long Branch), 3:07.
Rob Ruggiero (Brick Memorial) d. Dylan DaSilva (Toms River North), 7-1.
160
Joe Salvato (Toms River South) d. Cliff Ruggiero (Brick Memorial), 8-6.
T.J. Liquori (Jackson Liberty) md. Connor Sheehan (Raritan), 9-1.
170
Gerardo Jorge (Southern) d. Anthony Fabiano (Middletown North), 7-3.
Matt McKenzie (Wall) d. Chris Hartigan (Matawan), 8-3.
182
Kyle Lynch (Raritan) md. Anthony Benedetti (Manalapan), 14-6.
Connor Bohringer (Jackson Memorial) d. Tyler MacLaine (Toms River North), 6-0.
195
Tyree Sutton (Keansburg) d. Greg Moran (Barnegat), 6-1.
Tyler Romanelli (Wall) d. Rich Gonzalez (Toms River South), 4-1.
220
Shawn McCord (RBC) p. Ben Aquilina (Manalapan), 3:15
Mike Siwiec (Toms River North) p. Dan Loizos (Ocean), 3:30.
Hwt
Atanacio Carrillo (Central) d. Brody Graham (Jackson Memorial), 5-4.
Nick Rivera (Brick Memorial) d. Zach Andrews (Barnegat), 3-1.
Wrestleback 1
106
Peter Dee (Howell) md. T.J. Conlon (Long Branch), 10-0.
Zack Martin (Toms River South) d. Jeff DeLuise (Barnegat), 3-1.
113
Paul Piccione (St. John Vianney) d. Jason Hernandez (Long Branch), 5-2.
Yoseph Borai (Toms River East) d. Colin Monahan (Freehold), 1-0 UTB.
120
Jimmy Slendorn (Howell) p. Ryan Broderick (Raritan), 3:36.
Dan Nobbs (Point Boro) p. John Finnerty (Point Beach), 3:01.
126
Dom Franciosi (Middletown South) md. Dylan VanSickell (CBA), 8-0.
Anthony Gagliano (Howell) p. Nasiyr Brown (Neptune), 5:55.
132
Khalil Haskins (Matawan) d. Chad McClelland (Wall), 2-1.
Matt Russo (Jackson Liberty) d. Nick Vecci (Lacey), 10-5.
138
Jack Rada (Howell) d. Connor Garrity (Lacey), 8-4.
Erick Beshada (CBA) d. Nino Gagliano (Freehold Township), 5-1.
145
Dan Saraiva (Marlboro) d. Christian Casselli (CBA), 3-0.
Romello Union (Neptune) d. Garrett Rumsby (Middletown South), 9-5.
152
Kyle Wojtaszek (Brick) d. Matt Best (Middletown South), 7-5.
Dylan DaSilva (Toms River North) d. Jarret DiGiantomasso (Jackson Memorial), 4-3.
160
Cliff Ruggiero (Brick Memorial) p. Peyton Blauvelt (Southern), 2:27.
Connor Sheehan (Raritan) d. Arturo Rios (Long Branch), 5-2.
170
Anthony Fabiano (Middletown North) d. Connor Mullan (Long Branch), 3-2 UTB.
Matt McKenzie (Wall) d. Steven Chandler (Manalapan), 8-3.
182
Anthony Benedetti (Manalapan) d. Tommy Wishart (Wall), 2-1.
Tyler MacLaine (Toms River North) d. Stephen Boncimino (Howell), 2-1.
195
Greg Moran (Barnegat) d. Pat Ferraro (Southern), 3-1 SV
Rich Gonzalez (Toms River South) d. Nick Dzuna (Point Boro), 1-0.
220
Ben Aquilina (Manalapan) d. Nick Van Glahn (Wall), 9-5
Dan Loizos (Ocean) d. Calvin Beaty (Matawan), 7-6.
Hwt
Brody Graham (Jackson Memorial) p. Tommy D'Amore (Point Beach), 1:28
Zach Andrews (Barnegat) p. Alex Shtindler (Marlboro) 1:23