Get our free mobile app

Tuesday, Dec. 19

Class A North

CBA 55, Manalapan 19

190
Constantine Kilaras (Manalapan) over Nicolas Moyoli (Christian Brothers Academy) (Fall 2:30)
215
Parker Hughes (Christian Brothers Academy) over Joe Hughes (Manalapan) (Fall 3:30)
285
Reggie Bennett (Manalapan) over Unknown (For.)
106
Kellen Duffy (Christian Brothers Academy) over Aidan Spezio (Manalapan) (Dec 7-0)
113
Killian Coluccio (Christian Brothers Academy) over Benjamin Gvili (Manalapan) (Fall 0:40)
120
Noel Castillo (Christian Brothers Academy) over Unknown (For.)
126
Randall Jenks (Christian Brothers Academy) over Unknown (For.)
132
William Sakoutis (Christian Brothers Academy) over Gage Grant (Manalapan) (TF 16-0 4:26)
138
Vincent Kain (Manalapan) over Sullivan Hawkes (Christian Brothers Academy) (MD 11-1)
144
Dylan Venet (Christian Brothers Academy) over Kyle DiGregorio (Manalapan) (Fall 2:53)
150
Tyler Venet (Christian Brothers Academy) over Matt Giudice (Manalapan) (Fall 3:15)
157
James Jakub (Christian Brothers Academy) over Rene Manso (Manalapan) (TF 16-0 3:35)
165
Ardit Gola (Manalapan) over Jarred ONeill (Christian Brothers Academy) (Dec 11-7)
175
Brendan Boyer (Christian Brothers Academy) over William Vargas (Manalapan) (Fall 0:42)

 

Middletown North 52, Freehold Township 21

150
Nico Cordova (Middletown North) over Noah Bracho (Freehold Township) (Fall 1:22)
157
Matthew Castelli (Middletown North) over Tyler Muranelli (Freehold Township) (MD 12-1)
165
Louis Mustillo (Middletown North) over Florencio Alvarado (Freehold Township) (Fall 2:14)
175
Daniel Benbrook (Middletown North) over Benjamin Montijo (Freehold Township) (Fall 0:19)
190
Peter Gozsa (Freehold Township) over Vito Ameno (Middletown North) (Fall 3:34)
215
Lorenzo Martinez (Freehold Township) over Brody Tooker (Middletown North) (Dec 4-1)
285
Michael Dwyer (Middletown North) over Haniel Flores (Freehold Township) (Fall 1:06)
106
Thomas Blewett (Middletown North) over Michael Anthony (Freehold Township) (Fall 2:29)
113
Brady Klinsky (Middletown North) over Unknown (For.)
120
Tyler Oden (Middletown North) over Isaac Katz (Freehold Township) (Fall 0:44)
126
Jacob Portman (Middletown North) over Ramzi Najjar (Freehold Township) (Fall 1:25)
132
Ryan Dubnik (Freehold Township) over Anthony Astorino (Middletown North) (Fall 0:45)
138
Alexander Grant (Freehold Township) over Shane Myiow (Middletown North) (Dec 8-2)
144
Jack McCormick (Freehold Township) over Connor Brown (Middletown North) (Dec 6-3)

 

Nondivisional

Marlboro 44, Toms River North 20

106
Michael Collina (Marlboro) over Unknown (For.)
113
Nicholas Guzzone (Marlboro) over Unknown (For.)
120
Edward Hall (Marlboro) over Jacob Nash (Toms River North) (Fall 3:39)
126
Daniel Palagano (Marlboro) over Unknown (For.)
132
Matt Falcone (Marlboro) over Unknown (For.)
138
Justin Cauldwell (Toms River North) over Tamir Margolin (Marlboro) (Fall 1:58)
144
Joe Dolci (Toms River North) over Zahr Evans (Marlboro) (TF 18-2 1:30)
150
Artur Avanesyan (Marlboro) over Dominic Capra (Toms River North) (Dec 12-10)
157
Alexander Jang (Marlboro) over Matt Stankowitz (Toms River North) (TF 19-4 5:30)
165
Brandon Volov (Marlboro) over Jeriel Sanchez (Toms River North) (Fall 3:12)
175
Double Forfeit
190
James Mauti (Toms River North) over Devin Leonardo (Marlboro) (Dec 5-4)
215
Double Forfeit
285
Cole Ganska (Toms River North) over Michael Forgione (Marlboro) (Fall 4:20)

 

Lakewood 42, Neptune 36

190
Alexander Salazar (Lakewood) over Steven Arrieta (Neptune) (Fall 2:21)
215
Jarairya Jean (Neptune) over Andres Perez (Lakewood) (Dec 5-1)
285
David Dominguez (Lakewood) over Unknown (For.)
106
Diego Castillo (Lakewood) over Efrain Torres (Neptune) (Fall 1:00)
113
Abigail Valle-Leon (Neptune) over David Rojas (Lakewood) (Fall 0:41)
120
Hiram Martinez (Neptune) over Alexis Toxtle (Lakewood) (Fall 0:21)
126
Edwin Silva (Lakewood) over Dylan Ramos (Neptune) (Fall 0:26)
132
Dylan Melendez (Lakewood) over Unknown (For.)
138
Thomas Drea (Neptune) over Alex Ortiz (Lakewood) (Fall 1:00)
144
Dazior Bethea (Neptune) over Yhair Montes (Lakewood) (Fall 1:03)
150
Eric Vargas (Lakewood) over Cesar Santome (Neptune) (Fall 1:13)
157
Najjm Wallace (Neptune) over Jefferson Mancia (Lakewood) (Fall 0:23)
165
Jose Vidal (Lakewood) over Kevin Ordaz (Neptune) (Fall 2:47)
175
Victor Pena (Neptune) over Pedro Carreno (Lakewood) (Dec 4-2)

 

Point Beach 37, Manasquan 24

Manasquan was deducted three team points

165
Sam Yedman (Point Pleasant Beach) over Daniel Riccione (Manasquan) (MD 8-0)
175
Brian Lee (Manasquan) over Connor Loughran (Point Pleasant Beach) (Dec 5-3)
190
Noah Mammeri (Manasquan) over Thomas Schulter (Point Pleasant Beach) (Dec 6-5)
215
Christian Torres (Point Pleasant Beach) over Adrian Garcia (Manasquan) (Fall 1:56)
285
Marcos Kaiafas (Point Pleasant Beach s) over Cristian Canseco (Manasquan) (Dec 2-1)
106
Shane Kerstetter (Manasquan) over Brandon Stizza (Point Pleasant Beach) (Dec 9-2)
113
Hudson DePaul (Point Pleasant Beach) over Shea Tracey (Manasquan) (Fall 0:44)
120
Nico Princiotta (Manasquan) over Gavin McLoughlin (Point Pleasant Beach) (Dec 9-2)
126
Luke DeBenedett (Point Pleasant Beach) over Donovan Havard (Manasquan) (Fall 2:51)
132
PJ Niethe (Point Pleasant Beach) over Charlie Hunt (Manasquan) (Fall 5:26)
138
Michael O`Connor (Manasquan) over Jude Bowers (Point Pleasant Beach) (Dec 6-0)
144
Michael McNulty (Manasquan) over Jack Swider (Point Pleasant Beach) (Fall 0:59)
150
Antonio Acevedo (Point Pleasant Beach) over Torrin Tracey (Manasquan) (Fall 1:28)
157
Connor Brewer (Manasquan) over Mattix Sickel (Point Pleasant Beach) (Fall 3:46)

 

 

 

More From Shore Sports Network