Get our free mobile app

Wednesday, March 17

Class A Central

 No. 7 Ocean 49, Raritan 18

152
Kevin Cartagena-Walsh (Ocean Township) over Jordan Rafalko (Raritan) (Dec 4-0)
160
Shane Cartagena-Walsh (Ocean Township) over Robert Mulligan (Raritan) (Fall 1:23)
170
Jared Tracey (Ocean Township) over Cole Bailey (Raritan) (MD 10-2)
182
Kieran Falzon (Raritan) over Tah-Jay Phillips (Ocean Township) (Fall 0:45)
195
Sean Lane (Raritan) over Mateo Chavarriaga (Ocean Township) (Fall 2:11)
220
Nicholas Burns (Raritan) over Alejandro Villarraga (Ocean Township) (Dec 6-5)
285
Joseph Teresi (Ocean Township) over Aswan Clark (Raritan) (Fall 0:23)
106
James Farina (Ocean Township) over Matt Erven (Raritan) (Fall 3:32)
113
Blake Tarnowski (Ocean Township) over Ryan Mansueto (Raritan) (Dec 3-2)
120
Demetri Poniros (Ocean Township) over Braden Kmak (Raritan) (Fall 0:32)
126
Zach Reilley (Raritan) over Gio Poniros (Ocean Township) (Dec 13-9)
132
AJ Benner (Ocean Township) over Alex Auletta (Raritan) (Fall 2:56)
138
Michael Poniros (Ocean Township) over Connor Newell (Raritan) (Dec 9-2)
145
Nicholas Benner (Ocean Township) over Quinn Peters (Raritan) (Fall 1:45)

 

Monmouth at Red Bank Catholic, 6:30 p.m. - postponed

 

Class B North

Colts Neck 60. Manasquan 24

126
Orlando Osorio (Manasquan) over Unknown (For.)
132
Eli Novoselov (Colts Neck) over Torey Falkinburg (Manasquan) (Dec 11-5)
138
David Lisk (Manasquan) over Joe Layton (Colts Neck) (Fall 1:43)
145
Logan Waller (Colts Neck) over Jake Edwards (Manasquan) (Fall 1:51)
152
Max Salerno (Manasquan) over Nicholas Moldaver (Colts Neck) (Inj. [time])
160
Justin Marine (Colts Neck) over Jose Avila (Manasquan) (Fall 1:25)
170
Joseph Barsky (Colts Neck) over Frank Loria (Manasquan) (Fall 0:00)
182
Bradford Zajac (Colts Neck) over Unknown (For.)
195
Jake Lupo (Colts Neck) over Shayne Leddy (Manasquan) (Fall 1:33)
220
Raymond Santiago (Colts Neck) over Unknown (For.)
285
Matthew Jannucci (Colts Neck) over Joseph Cavanagh-Figueroa (Manasquan) (Fall 2:16)
106
Double Forfeit
113
Michael Lyristis (Colts Neck) over James Bonavita (Manasquan) (Fall 0:26)
120
Tyler Russ (Colts Neck) over Peter Berlin (Manasquan) (Dec 5-1)

 

Neptune at Red Bank, 5 p.m. - postponed to Friday, 3/19

 

Class B Central

Point Beach 42, Shore 36

Career win No. 200 for Point Beach Jeff Bower

195: Jamie Mazzacco (S) p. Ryley Thomas, 1:12

220: Layne Raposo (S) d. Rowan Doyle, 6-5

285: Cade Torres (S) p. Josh Ramos, 1:35

106: Aidan Loughran (PB) by forfeit

113: Michael Storino (PB) by forfeit

120: Brendan Nichols (S) d. Teddy Jarahian, 6-4

126: Rowan McLoughlin (PB) p. Daniel Bonner, 0:49

132: Jack Maida (S) p. Justin Mazzatta, 0:52

138: Gabe Scalise (S) p. Josh Golda, 1:40

145: Riley Simon (PB) by forfeit

152: Joe Beley (PB) p. Tyler Husar, 2:51

160: Mike McGhee (S) p. Kip Lovgren, 2:50

170: Jason Schulz (PB) p. Liam Rosa, 1:22

182: Macky Liotta (PB) p. Dylan Drahos, 3:52

 

St. Rose at Keansburg, 3:30 p.m. - postponed

 

Nondivisional

No. 5 CBA 48, Toms River East 21

160
Zander Silva (Christian Brothers Academy) over Anothony Lawrence (Toms River East H.S.) (Dec 2-0)
170
Oscar Serrano (Toms River East H.S.) over Mason Garber (Christian Brothers Academy) (Dec 9-6)
182
Peter Grippo (Christian Brothers Academy) over Alexander Hall (Toms River East H.S.) (MD 11-3)
195
Taig Sheehy (Christian Brothers Academy) over Gage Grosso (Toms River East H.S.) (Fall 1:02)
220
Robert Canterino (Christian Brothers Academy) over Nicholas Capone (Toms River East H.S.) (Fall 2:26)
285
David Ciullo (Toms River East H.S.) over Jeffrey Frankenburk (Christian Brothers Academy) (Fall 1:58)
106
Kurt Wehner (Toms River East H.S.) over Tyler Venet (Christian Brothers Academy) (Fall 1:23)
113
Alex Nini (Christian Brothers Academy) over Jaton Wellington (Toms River East H.S.) (Fall 1:26)
120
Vincent Principe (Christian Brothers Academy) over Trevor Grosso (Toms River East H.S.) (Fall 1:15)
126
Garrett Totten (Christian Brothers Academy) over Richie Kulessa (Toms River East H.S.) (Fall 1:11)
132
Julian George (Christian Brothers Academy) over Zackery Gorlin (Toms River East H.S.) (TF 19-3 2:17)
138
Sebastiano Nini (Christian Brothers Academy) over Nicholas Delorenzo (Toms River East H.S.) (Dec 7-2)
145
Michael Conklin (Toms River East H.S.) over Nick Stump (Christian Brothers Academy) (Fall 3:09)
152
Tyler Barrett (Christian Brothers Academy) over Joe McCullough (Toms River East H.S.) (Dec 4-2)

 

Manalapan at Holmdel, 5:30 p.m. - canceled

 

Nonconference

Holmdel 52, Colonia 30

145
Alexander Todisco (Holmdel) over Spiro Theologis (Colonia) (Fall 2:57)
152
Matteo Pinnero (Holmdel) over Vincent Diaz (Colonia) (Fall 5:10)
160
Michael Feliciano (Colonia) over Unknown (For.)
170
Luke DuPont (Holmdel) over Michael Torres (Colonia) (Fall 3:11)
182
Thomas Cleary (Holmdel) over Victor Perosi (Colonia) (MD 10-2)
195
John Steele (Holmdel) over Shawn Amer (Colonia) (Fall 1:32)
220
Hazem Zaky (Holmdel) over Unknown (For.)
285
Jake Leroux (Holmdel) over Unknown (For.)
106
Fabian Warth (Colonia) over Unknown (For.)
113
Joseph Caroscio (Colonia) over Unknown (For.)
120
Anthony Paulino (Holmdel) over Noah Bone (Colonia) (Fall 2:55)
126
Zach Rabkin (Holmdel) over Xavier Lavoura (Colonia) (Fall 1:00)
132
Michael Kalfa (Colonia) over Shahood Khan (Holmdel) (Fall 1:20)
138
Jibreel Abduelal (Colonia) over Trey Turlenko (Holmdel) (Fall 1:36)

 

New Egypt at Asbury Park, 4 p.m.

 

LOOK INSIDE: The Most Expensive House in Rumson

This is the most expensive house for sale in Rumson, NJ in 2021