Enter your number to get our free mobile app

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

Opening Round

(6) Marlboro 85, (11) Manchester 76

(3) Wall 59, (14) Toms River South 29

(10) Donovan Catholic 61, (7) Freehold Twp. 56

(2) Toms River North 81, (15) Point Boro 46

(5) Red Bank Catholic 67, (12) Jackson Memorial 41

(4) Middletown South 71, (13) Lacey 44

(1) Manasquan 72, (16) Brick Memorial 39

(8) Toms River East 55, (9) Central 42

 

Monday, Dec. 23

Score at the Shore Tournament

At Southern

Quarterfinals

(1) Lenape vs. (8) Asbury Park, Noon

(4) Howell vs. (5) Jackson Liberty, 1:45 p.m.

(2) Mainland vs. (7) Middle Twp., 3:30 p.m.

(3) Southern vs. (6) Colts Neck, 5:15 p.m.

Roselle Park Hoopfest

At Roselle Park

Keyport vs. Roselle Park, 12:30 p.m.

 

Thursday, Dec. 26

WOBM Christmas Classic

Consolation

At RWJ Barnabas Health Arena

(11) Manchester 59, (14) Toms River South 55

(7) Freehold Twp. 73, (15) Point Boro 53

At Toms River North Gym

(12) Jackson Memorial 54, (13) Lacey 45

(16) Brick Memorial 48, (9) Central 36

 

Friday, Dec. 27

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

Quarterfinals

(6) Marlboro 84, (3) Wall 69

(2) Toms River North 82, (10) Donovan Catholic 31

(4) Middletown South 71, (5) Red Bank Catholic 52

(1) Manasquan 77, (8) Toms River East 36

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Quarterfinals

(3) Ranney vs. (6) Middletown North, 12:30 p.m.

(2) Burlington Twp. vs. (7) Woodbridge, 2 p.m.

(4) Red Bank vs. (5) Monmouth, 3:30 p.m.

(1) St. Thomas Aquinas vs. (8) Sayreville, 5 p.m.

Husky Holiday Classic

At Matawan

Quarterfinals

(4) Manalapan vs. (5) Old Bridge, Noon

(1) Holmdel vs. (8) Carteret, 1:45 p.m.

(3) Union vs. (6) Freehold Boro, 3:30 p.m.

(2) Matawan vs. (7) Edison, 5:15 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Long Branch vs. Willingboro, 11 a.m.

Lincoln vs. Ewing, 12:45 p.m.

Union City vs. Columbia, 2:30 p.m.

Neptune vs. Allentown, 4:15 p.m.

Score at the Shore Tournament

At Southern

Semifinals

(1) Lenape vs. (4) Howell, 3:30 p.m.

(3) Southern vs. (7) Middle Twp., 5:15 p.m.

Consolation

(5) Jackson Liberty vs. (8) Asbury Park, Noon

(2) Mainland vs. (6) Colts Neck, 1:45 p.m.

Bulldawg Classic

At Rumson-Fair Haven

Barnegat vs. Academy Charter, 5:30 p.m.

Princeton at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

McCann Christmas Classic

At St. Rose

Semifinals

St. Rose vs. Moore Catholic, 3 p.m.

St. John Vianney vs. Notre Dame, 5 p.m.

Titan Tournament

At Keansburg

South Amboy at Henry Hudson, 11 a.m.

Keansburg vs. South River, 12:30 p.m.

At LaSalle College High School

CBA vs. Calvert Hall Prep, 7:30 p.m.

Roselle Park Hoopfest

At Roselle Park

Championship

Keyport vs. Roselle Park, TBA

Molinelli Classic

At Hopewell Valley

Ocean vs. Lawrence, 2 p.m.

Crusader Classic

At Bound Brook

Point Beach vs. Spotswood, 5 p.m.

Warrior Classic

At New Egypt

Pinelands at New Egypt, Noon

Raritan vs. Steinert, 1:30 p.m.

 

Saturday, Dec. 28

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

Semifinals

(2) Toms River North 94, (6) Marlboro 81

(1) Manasquan 67, (4) Middletown South 47

Consolation

(7) Freehold Twp. 64, (11) Manchester 43

(12) Jackson Memorial 59, (16) Brick Memorial 30

(3) Wall 67, (10) Donovan Catholic 43

(5) Red Bank Catholic 81, (8) Toms River East 63

At Toms River North Gym

(15) Point Boro 59, (14) Toms River South 50

(9) Central 52, (13) Lacey 45

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Semifinals

(2) Burlington Twp. vs. (3) Ranney, 3:30 p.m.

(1) St. Thomas Aquinas vs. (4) Red Bank, 5 p.m.

Consolation

(6) Middletown North vs. (7) Woodbridge, 12:30 p.m.

(5) Monmouth vs. (8) Sayreville, 2 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Semifinals

Long Branch vs. Lincoln, 2:30 p.m.

Neptune vs. Union City, 4:15 p.m.

Consolation

Willingboro vs. Ewing, 11 a.m.

Columbia vs. Allentown, 12:45 p.m.

Husky Holiday Classic

At Matawan

Semifinals

(4) Manalapan vs. (8) Carteret, 3:30 p.m.

(2) Matawan vs. (3) Union City, 5:15 p.m.

Consolation

(1) Holmdel vs. (5) Old Bridge, Noon

(6) Freehold Boro vs. (7) Edison, 1:45 p.m.

Score at the Shore Tournament

At Southern

Championship

(1) Lenape vs. (6) Southern, 5:15 p.m.

Third Place Game

(4) Howell vs. (7) Middle Twp., 3:30 p.m.

Fifth Place Game

(2) Mainland vs. (5) Jackson Liberty, 1:45 p.m.

Seventh Place Game

(6) Colts Neck vs. (8) Asbury Park, Noon

McCann Christmas Classic

At St. Rose

Championship

St. Rose vs. St. John Vianney, 5 p.m.

Titan Tournament

At Keansburg

Championship

Keansburg vs. Henry Hudson, 12:30 p.m.

Monroe Tournament

At Monroe

Brick vs. Plainfield, 3 p.m.

At LaSalle College High School

Consolation

CBA vs. Fairmont Heights, Noon

Molinelli Classic

At Hopewell Valley

Ocean vs. Pennington, 3 p.m.

Dayton Tournament

At Dayton

Semifinals

Shore vs. Dayton, 5:30 p.m.

Warrior Classic

At New Egypt

Championship

Pinelands vs. Steinert, 4:30 p.m.

Consolation

Raritan vs. New Egypt, 1:30 p.m.

Crusader Classic

At Bound Brook

Consolation

Point Beach vs. Great Oaks Legacy Charter, 3 p.m.

Marist Holiday Classic

At Marist

Lakewood vs. Benjamin Banneker (N.Y.), 7:30 p.m.

 

Monday, Dec. 30

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

Championship

(1) Manasquan vs. (2) Toms River North, 7:30 p.m.

Third Place Game

(4) Middletown South vs. (6) Marlboro, 2 p.m.

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Championship

(1) St. Thomas Aquinas vs. (2) Burlington Twp., 5 p.m.

Third Place Game

(3) Ranney vs. (4) Red Bank, 3:30 p.m.

Fifth Place Game

(7) Woodbridge vs. (8) Sayreville, 2 p.m.

Seventh Place Game

(5) Monmouth vs. (6) Middletown North, 12:30 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Championship

Neptune vs. Lincoln, 4:15 p.m.

Third Place

Long Branch vs. Union City, 2:30 p.m.

Fifth Place

Ewing vs. Allentown, 12:45 p.m.

Seventh Place

Willingboro vs. Columbia, 11 a.m.

Husky Christmas Classic

At Matawan

Championship

(3) Union vs. (8) Carteret, 5:15 p.m.

Third Place Game

(2) Matawan vs. (4) Manalapan, 3:30 p.m.

Fifth Place Game

(1) Holmdel vs. (7) Edison, 1:45 p.m.

Seventh Place Game

(5) Old Bridge vs. (6) Freehold Boro, Noon

Bulldawg Classic

At Rumson-Fair Haven

Barnegat vs. Princeton, 5:30 p.m.

People’s Prep at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Monroe Tournament

At Monroe

Consolation

Brick vs. Robbinsville, 3 p.m.

Joe Pepe Classic

At Dayton

Championship

Shore vs. Hackettstown, 5:30 p.m.

Regular Season

Non-Conference

William Floyd at CBA, 1 p.m.