NJSIAA Tournament Pairings

Opening Round on Nov. 2

North Jersey 2, Group III

(16) Ferris at (1) West Morris

(9) Summit at (8) Belleville

(12) Colonia at (5) Mendham

(13) Chatham at (4) Cranford

(14) Middletown North at (3) Hopewell Valley

(11) West Windsor-Plainsboro North at (6) Nutley

(15) Red Bank at (2) Somerville

 

Central Jersey Group IV

(16) Old Bridge at (1) Freehold Township

(9) Freehold Boro at (8) South Brunswick

(12) Sayreville at (5) Princeton

(13) Franklin at (4) Monroe

(14) North Brunswick at (3) Manalapan

(11) Hightstown at (6) Hillsborough

(10) East Brunswick at (7) New Brunswick

(15) West Windsor-Plainsboro South at (2) Hunterdon Central

 

Central Jersey Group III

(16) Long Branch at (1) Colts Neck

(9) Steinert at (8) Northern Burlington

(12) Brick at (5) Wall

(13) Westampton Tech at (4) Allentown

(14) Jackson Liberty at (3) Toms River East

(11) Neptune at (6) Burlington Township

(10) Ewing at (7) Ocean

(15) Lawrence at (2) Moorestown

 

Central Jersey Group II

(16) Delaware Valley at (1) Rumson-Fair Haven

(9) Rahway at (8) Manasquan

(12) Monmouth at (5) Bordentown

(13) Voorhees at (4) A.L. Johnson

(14) South Plainfield at (3) Holmdel

(11) Robbinsville at (6) Bernards

(10) Governor Livingston at (7) North Plainfield

(15) Raritan at (2) Spotswood

 

Central Jersey Group I

(16) Maple Shade at (1) Shore

(9) Middlesex at (8) Haddon Township

(12) South Hunterdon at (5) Palmyra

(13) Highland Park at (4) Riverside

(14) Manville at (3) Point Beach

(11) Florence at (6) South River

(10) New Egypt at (7) Burlington City

(15) Bound Brook at (2) Metuchen

 

South Jersey Group IV

(16) Cherry Hill East at (1) Shawnee

(9) Kingsway at (8) Lenape

(12) Rancocas Valley at (5) Millville

(13) Brick Memorial at (4) Toms River North

(14) Clearview at (3) Williamstown

(11) Jackson Memorial at (6) Washington Twp.

(10) Cherokee at (7) Howell

(15) Egg Harbor at (2) Eastern

 

South Jersey Group III

(16) Lacey at (1) Delsea

(9) Ocean City at (8) Gloucester Tech

(12) Triton at (5) Highland

(13) Atlantic Tech at (4) Toms River South

(14) Cumberland at (3) Central

(11) Abegami at (6) Winslow

(10) Seneca at (7) Mainland

(15) Timber Creek at (2) Hammonton

 

South Jersey Group II

(16) Collingswood at (1) Cedar Creek

(9) Deptford at (8) West Deptford

(12) Manchester at (5) Oakcrest

(13) Lower Cape May at (4) Haddonfield

(14) Pemberton at (3) Cinnaminson

(11) Barnegat at (6) Middle Twp.

(10) Delran at (7) Sterling

(15) Pinelands at (2) Point Boro

 

South Jersey Non-Public A

(9) Mount St. Mary at (8) Gloucester Catholic, winner at (1) Holy Cross (Bye)

(12) Camden Catholic at (5) Red Bank Catholic, winner at (4) St. John Vianney (Bye)

(11) Donovan Catholic at (6) Bishop Eustace, winner at (3) Notre Dame (Bye)

(10) Paul VI at (7) St. Rose, winner at (7) Bishop Ahr (Bye)

 

South Jersey Non-Public B

(9) Timothy Christian at (8) Gil St. Bernard's, winner at (1) Moorestown Friends (Bye)

(12) St. Joseph Hammonton at (5) Our Lady of Mercy

(13) Mater Dei Prep at (4) Roselle Catholic

(11) Wildwood Catholic at (6) Rutgers Prep, winner at (3) Holy Spirit

(10) Doane Academy at (7) Ranney, winner at (2) Wardlaw-Hartridge