Girls Soccer NJSIAA Tournament Pairings (Shore Teams in Bold)

North Jersey 2 Group III

(16) Woodbridge at (1) Middletown North

(9) Middletown South at (8) Colonia

(12) Belleville at (5) Nutley

(13) Chatham at (4) West Morris

(14) Warren Hills at (3) Summerville

(11) Summit at (6) Millburn

(10) Red Bank at (7) Mendham

(15) Orange at (2) Cranford

 

Central Jersey Group IV

(16) West Windsor-Plainsboro South at (1) Hunterdon Central

(9) North Brunswick at (8) Princeton

(12) South Brunswick at (5) Freehold Township

(13) Hightstown at (4) Edison

(14) Montgomery at (3) East Brunswick

(11) Monroe at (6) Sayreville

(10) Manalapan at (7) Marlboro

(15) Hillsborough at (2) Old Bridge

 

Central Jersey Group III

(16) Ewing at (1) Allentown

(9) Lawrence at (8) Burlington Township

(12) Northern Burlington at (5) Hopewell Valley

(13) West Windsor-Plainsboro North at (4) Nottingham

(14) Neptune at (3) Steinert

(11) Ocean at (6) Colts Neck

(10) Jackson Liberty at (7) Freehold Boro

(15) Westampton Tech at (2) Brick

 

Central Jersey Group II

(16) Voorhees at (1) Rumson-Fair Haven

(9) Metuchen at (8) Matawan

(12) Raritan at (5) Point Boro

(13) Manasquan at (4) Wall

(14) Rahway at (3) Governor Livingston

(11) Carteret at (6) Robbinsville

(10) Monmouth at (7) Holmdel

(15) Bordentown at (2) A.L. Johnson

 

Central Jersey Group I

(9) Florence at (8) Palmyra, winner at (1) Shore

(12) Middlesex at (5) Highland Park

(13) South Hunterdon at (4) Maple Shade

(14) Bound Brook at (3) Point Beach

(11) Burlington City at (6) South River

(10) Riverside at (7) New Egypt, winner at (2) Spotswood

 

South Jersey Group IV

(16) Lenape at (1) Eastern

(9) Jackson Memorial at (8) Williamstown

(12) Millville at (5) Rancocas Valley

(13) Brick Memorial at (4) Washington Township

(14) Cherry Hill East at (3) Shawnee

(11) Egg Harbor at (6) Toms River North

(10) Kingsway at (7) Southern

(15) Cherokee at (2) Clearview

 

South Jersey Group III

(16) Hammonton at (1) Moorestown

(9) Cherry Hill West at (8) Lacey

(12) Absegami at (5) Ocean City

(13) Toms River East at (4) Gloucester Tech

(14) Timber Creek at (3) Toms River South

(11) Seneca at (6) Deptford

(10) Triton at (7) Highland

(15) Central at (2) Mainland

 

South Jersey Group II

(16) Manchester at (1) Delsea

(9) Middle Township at (8) Oakcrest

(12) Collingswood at (5) West Deptford

(13) Sterling at (4) Delran

(14) Barnegat at (3) Haddon Heights

(11) Cedar Creek at (6) Pinelands

(10) Pemberton at (7) Cinnaminson

(15) Lower Cape May at (2) Haddonfield

 

South Jersey Non-Public A

(9) Paul VI at (8) Immaculata, winner at (1) Red Bank Catholic

(5) Mount St. Mary at (4) St. John Vianney

(11) Camden Catholic at (6) Pingry, winner at (3) Notre Dame

(10) Union Catholic at (7) Bishop Ahr, winner at (2) Bishop Eustace

 

South Jersey Non-Public B

(9) Gloucester Catholic at (8) Wildwood Catholic, winner at (1) Wardlaw-Hartridge

(12) Trinity Hall at (5) Our Lady of Mercy

(13) Cavalry Christian at (4) Holy Cross

(14) St. Joseph Hammonton at (3) St. Rose

(11) Holy Spirit at (6) Timothy Christian

(10) Moorestown Friends at (7) Doane Academy, winner at (2) Rutgers Prep

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.