Girls All-Shore Teams

Selected by Shore Conference Coaches

First Team

Desiree Allen, Neptune

Kelly Campbell, St. John Vianney

Stella Clark, Manasquan

Kimi Evans, St. John Vianney

Faith Masonius, Manasquan

Player of the Year: Stephanie Karcz, Middletown South

 

Second Team

Che'Kasha Andrews, Long Branch

Dara Mabrey, Manasquan

Mikayla Markham, St. Rose

Nicole Morris, Rumson-Fair Haven

Hannah Scanlan, Rumson-Fair Haven

 

Coach of the Year: Lisa Kukoda, Manasquan

 

All-Division Teams

Class A North

First Team

Alexandra Balsamo, Middletown South

Haley Dalonzo, Middletown South

Tatum Evans, Marlboro

Hailee Hallard, Middletown North

Sierra Strong, Freehold Boro

Player of the Year: Stephanie Karcz, Middletown South

 

Second Team

Rebecca Hamilton, Howell

Jessica Iacobellis, Marlboro

Harlie Kneler, Freehold Twp.

Erin Rotondo, Manalapan

Kamani Williams, Middletown North

 

Coach of the Year: Ed Jones, Middletown North

 

Class A Central

First Team

Stella Clark, Manasquan

Kimi Evans, St. John Vianney

Faith Masonius, Manasquan

Nicole Morris, Rumson-Fair Haven

Hannah Scanlan, Rumson-Fair Haven

Player of the Year: Kelly Campbell, St. John Vianney

 

Second Team

Tori Hyduke, Rumson-Fair Haven

Jen Inman, Holmdel

Tina Lebron, St. John Vianney

Dara Mabrey, Manasquan

Zoe Pero, St. John Vianney

 

Coach of the Year: Lisa Kukoda, Manasquan

 

Class A South

First Team

Sam Bialablocki, Brick Memorial

Daria Jones, Jackson Memorial

Shaunna McHale, Southern

Bianca Nicolini, Southern

Ashley Tutzhauer, Toms River North

Player of the Year: Kaitlin Lister, Toms River East

 

Second Team

Brielle Bisogno, Toms River North

Gabby Davis, Southern

Emily Donzanti, Toms River South

Jenna Paul, Toms River North

Nina Shirley, Toms River South

 

Coach of the Year: Kevin Cohen, Toms River East

 

Class B North

First Team

Che'Kasha Andrews, Long Branch

Elise Brown, Colts Neck

Maureen Coakley, Red Bank Catholic

Katie Hyde, Wall

Josie Larkins, Red Bank Catholic

Player of the Year: Desiree Allen, Neptune

 

Second Team

Tracey Brereton, Matawan

Rose Caverly, Red Bank Catholic

Emily Fitzgerald, Red Bank

Brianna Love, Neptune

Lola Mullaney, Colts Neck

 

Coach of the Year: Glenn Jansen, Colts Neck

 

Class B Central

First Team

Maggie Klatt, Mater Dei Prep

Jen Louro, St. Rose

Cassidy Stimpson, Mater Dei Prep

Lucy Thomas, St. Rose

Stephanie Walters, Keansburg

 

Second Team

Cameron Barnes, Point Beach

Emma Curry, Henry Hudson

Elizabeth Marsicano, St. Rose

Giana Piccini, Keyport

Kiara Wood, Asbury Park

 

Coach of the Year: Deboney Braithwaite, Keyport

 

Class B South

First Team

Molly Collins, Donovan Catholic

Anissa Fucci, Manchester

Lyric Green, Manchester

Ashley Kline, Pinelands

Ashley Toner, Barnegat

Player of the Year: Megan Hughes, Point Boro

 

Second Team

Kaitlin Borghesi, Donovan Catholic

Ashley DellaPietro, Central

Alyssa Hirschy, Donovan Catholic

Ally Lassen, Point Boro

Shana Rayside, Lakewood

 

Coach of the Year: Dave Drew, Point Boro