Shore Conference Coaches' All-Shore Teams

All-Shore First Team

Desiree Allen, Sr., Neptune

Stella Clark, Sr., Manasquan

Kim Evans, Sr., St. John Vianney

Josie Larkins, Sr., Red Bank Catholic

Hannah Scanlan, Sr., Rumson-Fair Haven

 

Player of the Year: Dara Mabrey, Jr., Manasquan

Coach of the Year: Joe Whalen, St. Rose

 

Second Team

Tori Hyduke, Jr., Rumson-Fair Haven

Mikayla Markham, Jr., St. Rose

Faith Masonius, So., Manasquan

Lucy Thomas, Jr., St. Rose

Ashley Tutzauer, Sr., Toms River North

 

All-Division Teams

Class A North

First Team

Jessica Broad, Jr., Marlboro

Rachel Gazzola, Jr., Howell

Brianna Love, Sr., Neptune

Sam Roth, Sr., Colts Neck

Molly Weiss, Sr., Marlboro

 

Player of the Year: Desiree Allen, Sr., Neptune

Coach of the Year: Brad Hagensen, Marlboro

 

Second Team

Brianna Cucinelli, Sr., Freehold Twp.

Sarah Hughes, Jr., Freehold Twp.

Sydney Pryzgoda, Jr., Freehold Boro

Kerry Tanke, Jr., Manalapan

Cara Volpe, Jr., Colts Neck

 

Class A Central

First Team

Christina Antonakakis, Jr., Holmdel

Sydney Coffaro, Sr., Holmdel

Kim Evans, Sr., St. John Vianney

Tori Hyduke, Jr., Rumson-Fair Haven

Sarah Karpell, So., St. John Vianney

 

Player of the Year: Hannah Scanlan, Sr., Rumson-Fair Haven

Coach of the Year: Dawn Karpell, St. John Vianney

 

Second Team

Sajada Bonner, So., St. John Vianney

Grace Dengler, Sr., Red Bank

Emma Keegan, Sr., Red Bank

Ally Reiser, Sr., Shore

Briyanah Richardson, Jr., Matawan

 

Class A South

First Team

Emily Dominguez, Sr., Brick Memorial

Emily Donzanti, Jr., Toms River South

Amanda Johnson, Jr., Toms River North

Kamryn Lister, So., Toms River East

Jenna Paul, So., Toms River North

 

Player of the Year: Ashley Tutzauer, Sr., Toms River North

Coach of the Year: Vicki Gillen, Toms River North

 

Second Team

Colleen Brady, Jr., Southern

Shauna Bruker, Jr., Brick Memorial

Lauren Cruse, Jr., Southern

Dani Evans, So., Jackson Memorial

Sydney Schuler, Sr., Toms River East

 

Class B North

First Team

Alexandra Balsamo, Sr., Middletown South

Stella Clark, Sr., Manasquan

Hailee Hallard, Sr., Middletown North

Josie Larkins, Sr., Red Bank Catholic

Faith Masonius, So., Manasquan

 

Player of the Year: Dara Mabrey, Jr., Manasquan

Coach of the Year: Joe Montano, Red Bank Catholic

 

Second Team

Rose Caverly, Jr., Red Bank Catholic

Haley Dalonzo, Sr., Middletown South

Lauren Karabin, Jr., Wall

Hayley Moore, Jr., Red Bank Catholic

Katie Rice, Jr., Red Bank Catholic

 

Class B Central

First Team

Bridget Andree, Jr., Trinity Hall

Jen Louro, Sr., St. Rose

Mikayla Markham, Jr., St. Rose

Cassidy Stimpson, Sr., Mater Dei Prep

Ellyn Stoll, Sr., St. Rose

 

Player of Year: Lucy Thomas, Jr., St. Rose

Coach of the Year: Jay Lagomarsino, Point Beach

 

Second Team

Devon Adams, Jr., Henry Hudson

McKayla Hughes, So., Point Beach

Giana Piccini, So., Keyport

Allison Sobieski, Jr., Ranney

Kiara Wood, Jr., Asbury Park

 

Class B South

First Team

Dakota Adams, So., Manchester

Alyssa Hirschy, Jr., Donovan Catholic

Shannon McCoy, Jr., Barnegat

Kemari Reynolds, Fr., Manchester

Ashley Toner, Sr., Barnegat

 

Player of the Year: Ally Lassen, Sr., Point Boro

Coach of the Year: Dave Beauchemin, Manchester

 

Second Team

Molly Collins, Jr., Donovan Catholic

Kristina Donza, Fr., Jackson Liberty

Karlie Kuhn, Sr., Lacey

Kate Leturgez, Fr., Point Boro

Jessie Rising, Jr., Pinelands