SHORE CONFERENCE INDIVIDUAL CHAMPIONSHIPS

 

Click here for brackets

Finals

Team champion: Howell

Outstanding Wrestler: Nieko Malone, Howell

120: 1-Vin Scollo (Jackson Memorial) d. 2-Logan Waller (Colts Neck), 5-1

126: 5-Nieko Malone (Howell) d. 2-Michael Conklin (Toms River East), 13-11

132: 2-Darby Diedrich (Howell) d. 1-Hunter Gutierrez (Lacey), 7-1

138: 1-Alex Baran (Manalapan) vs. 3-Al DeSantis (Shore), 3-1

145: 1-Nick Boggiano (Toms River North) d. 2-Luke Rada (Colts Neck), 5-1

152: 1-Paul Jakub (Howell) p. 3-Carsten DiGiantomasso (Jackson Memorial), 1:23

160: 1-Rob Kanniard (Wall)) won by forfeit over 2-Xavier Kelly (Howell)

170: 1-Shane Reitsma (Howell) d. 2-Matt Benedetti (Manalapan), 9-4

182: 1-Nick Addison (Rumson-Fair Haven) vs. 3-Christian Murphy (Howell), 11-4

195: 2-Kyle Epperly (Jackson Memorial) won by injury default over 1-Jacob Anderson (Middletown North), 3:12

220: 1-Billy Borowsky (Point Boro) d. 11-John O'Donnell (Toms River North) 2-0

285: 1-Paul Liseno (St. John Vianney) p. 3-Joe Teresi (Ocean), 1:46

106: 1-Tyler Klinsky (Middletown North) p. 2-Jack Maida (Shore) 4:46

113: 1-Dean Peterson (St. John Vianney) d. 2-Vincent Santaniello (Brick Memorial), 5-2

 

Third place

106: 7-Ryan Smith (Brick Memorial) d. 6-Louis Gagliardo (Toms River North), 6-3 (2OT)

113: 3-Ryan Rosenthal (Toms River North) d. 6-Thomas O''Keefe (Middletown North) 2-1 (2OT)

120: 3-Fred Luchs (Middletown North) tf. 6-Kamrin O'Neill (Matawan), 4:41 (18-2)

126: 4-Tyler Pepe (Central) md. 1-Nico Messina (Freehold), 11-1

132: 3-Jack Nies (Ocean) d. 6-Jesse Bowers (Point Beach), 6-1

138: 2-Max Brignola (Rumson-Fair Haven) md. 7-Steven Pabone (Long Branch), 16-4

145: 3-Ty Bailey (Point Boro) won by forfeit over 6-Mike McGhee (Shore)

152: 2-Spencer Robinson (Point Boro) p. 5-Anthony Esposito (Ocean), 1:26

160: 3-Anthony Aquilano (Raritan) d. 5-Jack Kelly (Rumson-Fair Haven), 10-7

170: 3-Blake Clayton (St. John Vianney) d. 6-Kenny Koenig (Colts Neck), 5-2

182: 4-Brock Winston (Jackson Memorial) d. 5-David Szuba (Brick Memorial), 4-3

195: 3-Justin Acevedo (Raritan) d. 4-Liam Horan (Rumson-Fair Haven), 1-0

220: 4-Steve Cmielewski (Red Bank Catholic) md. 8-Jaden Lowe (Jackson Liberty), 13-5

285: 4-Brad Galassi (Jackson Memorial) d. 12-Justin Wright (Howell), 3-2

 

Semifinals

106

1-Tyler Klinsky (Middletown North) tf. 4-Cole Meyer (Wall), 2:35 (22-7)

2-Jack Maida (Shore) d. 6-Louis Gagliardo (Toms River North), 4-2

 

113

1-Dean Peterson (St. John Vianney) tf. 4-Nick Torre (Point Boro), 3:46 (16-0)

2-Vincent Santaniello (Brick Memorial) tf. 3-Ryan Rosenthal (Toms River North), 5:38 (16-1)

 

120

1-Vin Scollo (Jackson Memorial) md. 5-Joey Butler (St. John Vianney), 8-0

2-Logan Waller (Colts Neck) d. 6-Kamrin O'Neill (Matawan), 12-6

 

126

5-Neiko Malone (Howell) p. 1-Nico Messina (Freehold), 3:06

2-Michael Conklin (Toms River East) d. 3-Ryan Zimmerman (Long Branch), 8-3

 

132

1-Hunter Gutierrez (Lacey) p. 5-Avery Clarke (Freehold Township), 1:01

2-Darby Diedrich (Howell) d. Jack Nies (Ocean), 8-3

 

138

1-Alex Baran (Manalapan) d. 4-Ethan Dzenis (Manasquan), 6-3

3-Al DeSantis (Shore) d. 2-Max Brignola (Rumson), 8-6

 

145

1-Nick Boggiano (Toms River North) p. 5-Ryan Carey (Long Branch), 3:42

2-Luke Rada (Colts Neck) md. 6-Mike McGhee (Shore), 11-2

 

152

1-Paul Jakub (Howell) md. 5-Anthony Esposito (Ocean), 12-4

3-Carsten DiGiantomasso (Jackson Memorial) d. 2-Spencer Robinson (Point Boro), 5-2

 

160

1-Rob Kanniard (Wall) tf. 5-Jack Kelly (Rumson), 4:20 (20-6)

2-Xavier Kelly (Howell) d. 3-Anthony Aquilano (Raritan), 3-1

 

170

1-Shane Reitsma (Howell) d. Derek Smith (CBA), 5-1

2-Matt Benedetti (Manalapan) d. 3-Blake Clayton (St. John Vianney), 3-1 in sudden victory

 

182

1-Nick Addison (Rumson) p. 5-David Szuba (Brick Memorial), 0:33

3-Christian Murphy (Howell) d. 2-George Burdick (Raritan), 8-6 in sudden victory

 

195

1-Jacob Anderson (Middletown North) p. 4-Liam Horan (Rumson), 3:33

2-Kyle Epperly (Jackson Memorial) d. 3-Justin Acevedo (Raritan), 7-3

 

220

1-Billy Borowsky (Point Boro) d. 4-Steve Cmielewski (Red Bank Catholic), 3-2

11-John O'Donnell (Toms River North) d. 2-Liam Riecks (Keansburg), 7-4

 

285

1-Paul Liseno (St. John Vianney) d. 12-Justin Wright (Howell), 5-1

3-Joe Teresi (Ocean) p. 2-Matt Spirko (Raritan), 4:17

 

 

Quarterfinals

106

1-Tyler Klinsky (Middletown North) md. 8-Brett Blaess (Jackson Memorial), 16-6

5-Cole Meyer (Wall) d. 4-David Rubin (Matawan), 16-7

6-Louis Gagliardo (Toms River North) d. 3-Nick Ammirati (Holmdel), 7-2

2-Jack Maida (Shore) d. 7-Ryan Smith (Brick Memorial), 6-2

 

113

1-Dean Peterson (St. John Vianney) p. 9-Aidan Shaughnessy (Rumson), 1:23

4-Nick Torre (Point Boro) d. 5-Demetri Poniros (Ocean), 8-4

3-Ryan Rosenthal (Toms River North) d. 6-Thomas O'Keefe (Middletown North), 8-2

2-Vincent Santaniello (Brick Memorial) tf. 10-Kyle Nase (Howell), 3:22 (19-2)

 

120

1-Vin Scollo (Jackson Memorial) tf. 9-Kip Lovgren (Point Beach), 4:56 (15-0)

5-Joey Butler (St. John Vianney) d. 4-Will Tisony (Ocean), 10-6

6-Kamrin O'Neil (Matawan) p. 3-Fred Luchs (Middletown North), 4:58

2-Logan Waller (Colts Neck) md. 10-Gabe Scalise (Shore), 16-6

 

126

1-Nico Messina (Freehold) p. 9-Jaden Gallo (Holmdel), 2:38

5-Nieko Malone (Howell) d. 4-Tyler Pepe (Central), 8-6 in sudden victory

3-Ryan Zimmerman (Long Branch) tf. 11-Colin Rolak (Lacey), 5:06 (15-0)

2-Michael Conklin (Toms River East) d. 10-Michael Richardson (Brick Memorial), 5-1

 

132

1-Hunter Gutierrez (Lacey) p.. 8-Travis Brown (Pinelands), 3:05

5-Avery Clarke (Freehold Township) d. 4-Sam LaCorte (CBA), 6-3

3-Jack Nies (Ocean) d. 6-Jesse Bowers (Point  Beach), 5-2

2-Darby Diedrich (Howel, Sr.) p. 10-Shay Addison (Rumson-Fair Haven), 1:54

 

138

1-Alex Baran (Manalapan) p. 8-Michael Gagliardo (Freehold), 3:13

4-Ethan Dzenis (Manasquan) p. 5-Jack Bailey (Point Boro), 5:22

3-Al DeSantis (Shore) d. 6-Chris McCarthy (Middletown North), 13-6

2-Max Brignola (Rumson-Fair Haven) md. 7-Steven Pabone (Long Branch), 17-6

 

145

1-Nick Boggiano (Toms River North) d. 9-Nico Vargas (Wall), 7-5

5-Ryan Carey (Long Branch) by forfeit over 4-Riley Cheong (Toms River South)

6-Mike McGhee (Shore) d. 3-Ty Bailey (Point Boro), 5-3

2-Luke Rada (Colts Neck) tf. 7-Dean Gallo (Holmdel), 3:59 (18-2)

 

152

1-Paul Jakub (Howell) p. 9-Matt Spalletta (Toms River North), 3:13

5-Anthony Esposito (Ocean) d. 4-Paul Santomarco (Manalapan), 1-0

3-Carsten DiGiantomasso (Jackson Memorial) d. 6-Syrus Colon (Manchester), 8-7

2-Spencer Robinson (Point Boro) p. 10-Edward Jang (Marlboro), 1:37

 

160

1-Rob Kanniard (Wall) p. 8-Trevor Krinic (Lacey), 3:26

5-Jack Kelly (Rumson-Fair Haven) md. 4-Jack McCrae (Shore), 13-1

3-Anthony Aquilano (Raritan) p. 11-Tah-Jay Phillips (Ocean), 1:35

2-Xavier Kelly (Howell) d. 7-Hunter Smith (Jackson Memorial), 11-4

 

170

1-Shane Reitsma (Howell) md. 8-Jack Oleske (Toms River North), 16-2

4-Derek Smith (CBA) d. 5-Victor Wladica (Holmdel), 6-4 in sudden victory

3-Blake Clayton (St. John Vianney) d. 6-Kenny Koenig (Colts Neck), 9-4

2-Matt Benedetti (Manalapan) md. 7-Jackson Brandt (Lacey), 8-0

 

182

1-Nick Addison (Rumson-Fair Haven) p. 9-Nico Cerbo (Middletown North), 1:30

5-David Szuba (Brick Memorial) d. 4-Brock Winston (Jackson Memorial), 8-3

3-Christian Murphy (Howell) p. 6-Jake Whitworth (Wall), 1:03

2-George Burdick (Raritan) p. 7-Quint Kearns (Lacey), 2:35

 

195

1-Jacob Anderson (Middletown North) p. 9-Evan Burton (Pinelands), 2:49

4-Liam Horan (Rumson-Fair Haven) d. 5-Liam Buday (Point Beach), 3-2

3-Justin Acevedo (Raritan) d. 11-Taylor Sousa (Shore), 4-0

2-Kyle Epperly (Jackson Memorial) p. 7-Mike Nakano (Toms River North), 3:02

 

220

1-Billy Borowsky (Point Boro) d. 8-Jaden Lowe (Jackson Liberty), 4-2

4-Steve Cmielewski (Red Bank Catholic) p. 5-Vin Ceglie (Lacey), 3:46

11-John O'Donnell (Toms River North) p. 3-Dante Morris (Lakewood), 4:43

2-Liam Riecks (Keansburg) d. 10-Michael Pavlinetz (Holmdel), 5-4

 

285

1-Paul Liseno (St. John Vianney) p. 9-Justin Gooding (Red Bank), 0:48

12-Justin Wright (Howell) d. 4-Brad Galassi (Jackson Memorial) 8-4

3-Joe Teresi (Ocean) p. 6-Kevin Rybakowski (Lakewood) 1:01

2-Matt Spirko (Raritan) p. 10-Jarred Chathuant (Asbury Park), 1:09

 

Pre-quarterfinals

106

1-Tyler Klinsky (Middletown North) md. 16-Evan Tallmadge (Brick), 15-5 - 100th career win

8-Brett Blaess (Jackson Memorial) d. 9-Ethan Liptzin (Howell), 4-3

5-Cole Meyer (Wall) md. Justin Murray (Toms River South), 14-3

4-David Rubin (Matawan) d. 13-Shane Learn (Monmouth), 6-1

3-Nick Ammirati (Holmdel) d. 14-Brady Carter (Lacey), 8-7 in ultimate tiebreaker

6-Louis Gagliardo (Toms River North) md. 11Travis Tuminelli (Middletown South), 13-1

7-Ryan Smith (Brick Memorial) d. 10-Harrison Gordon (Marlboro), 3-1

2-Jack Maida (Shore) p. 15-Blake Tarnowski (Ocean), 2:50

 

113

1-Dean Peterson (SJV) p. 16-Matt Klemser (Shore), 1:42

9-Aidan Shaughnessy (Rumson-Fair Havne) p. 8-Romeo Willis-Parreot (Jackson Liberty), 2:46

5-Demetri Poniros (Ocean) md. 12-Lance Hobbs (Jackson Memorial, 8-0)

4-Nick Torre (Point Boro) md. 13-Joe McCullough (Toms River East), 10-0

3-Ryan Rosenthal (Toms River North) p. 14-Joe Conlon (Long Branch), 3:58

6-Thomas O'Keefe (Middletown North) tf. 11-Tyler Ferris (Wall), 3:37 (21-6)

10-Kyle Nase (Howell) d. 7-Lee Rubin (Matawan) 7-4

2-Vincent Santaniello (Brick Memorial) p. 15-Michael Holland (Middletown South), 2:23

 

120

1-Vincent Scollo (Jackson Memorial) d. 16-Phil Stolfa (Red Bank), 5-0

9-Kip Lovgren (Point Beach) d. 8-Dorian Hall (Jackson Liberty), 10-6

5-Joe Butler (St. John Vianney) d. 21-Matteo Pinnero (Holmdel), 6-1

4-Will Tisony (Ocean) d. 20-James Latendorf (Point Boro), 8-2

3-Fred Luchs (Middletown North) tf. 14-Robert Generelli (Middletown South), 2:42 (15-0)

6-Kamrin O'Neill (Matawan) won by injury default over 22-James McGee (Howell), 3:44

10-Gabe Scalise (Shore) d. 7-Gavyn Read (Keansburg), 2-1

2-Logan Waller (Colts Neck) d. 15-Rey Guzman (Long Branch), 7-2

 

126

1-Nico Messina (Freehold) tf. 16-Owen Fitzgerald (Middletown South), 5:53 (21-5)

9-Jaden Gallo (Holmdel) d. 8-Hunter Konstantoulas (Manalapan), 3-1 in sudden victory

5-Nieko Malone (Howell) p. 12-Nick Moldaver (Colts Neck), 3:14

4-Tyler Pepe (Centrla) p. 13-Nathaniel Levie (Neptune), 0:25

3-Ryan Zimmerman (Long Branch) p. 14-Tucher Cochrane (Red Bank), 2:26

11-Colin Rolak (Lacey) md. 6-Mike Wishengrad (Jackson Liberty), 12-4

10-Michael Richardson (Brick Memorial) md. 7-Riley Simon (Point Beach), 9-1

2-Michael Conklin (Toms River East) d. 15-Seth Rotondella (St. John Vianney), 8-3

 

132

1-Hunter Gutierrez (Lacey) p. 16-Victor DiPianta (Brick Memorial), 2:33

8-Travis Brown (Pinelands) d. 9-Alexander Gorlin (Toms River East), 3-2

5-Avery Clarke (Freehold Township) d. 12-Tom Ammirati (Holmdel), 8-3

4-Sam LaCorte (CBA) d. 20-Jacob Glantzman (Wall), 3-1

3-Jack Nies (Ocean) tf. 14-Zach Vasile (Marlboro), 4:31 (17-2)

6-Jesse Bowers (Point Beach) md. 11-Ford Zajac (Colts Neck), 14-2

10-Shay Addison (Rumson-Fair Haven) d. 7-Nate Pujols (Middletown North), 8-7

2-Darby Diedrich (Howell) tf. 15-Michael DiPianta (Barnegat), 2:11 (20-5)

 

138

1-Alex Baran (Manalapan) p. 16-Daniel Brewton (Neptune), 3:46

8-Michael Gagliardo (Freehold) md. 9-Nick Benner (Ocean), 12-1

5-Jack Bailey (Point Boro) d. 21-Nick Acque (Howell), 1:09

4-Ethan Dzenis (Manasquan) md. 20-Kevin Cartagena-Walsh (Monmouth), 13-3

3-Al DeSantis (Shore) p. 19-Luke DuPoint (Holmdel), 3:10

6-Chris McCarthy (Middleown North) tf. 11-Nick Holland (Middletown South), 4:00 (15-0)

7-Steven Pabone (Long Branch) tf. 10-Anthony Luongo (Point Beach), 3:25 (15-0)

2-Max Brignola (Rumson-Fair Haven) tf. 15-Nicholas Zamaloff (Wall), 3:49 (20-5)

 

145

1-Nick Boggiano (Toms River North) p. 16-Andrew Keller (Manalapan), 1:16

9-Nico Vargas (Wall) p. 8-Tony Dushku (Freehold), 5:09

5-Ryan Carey (Long Branch) d. 12-Tyler Brignola (Rumson-Fair Haven), 4-3

4-Riley Cheong (Toms River South) p. 13-Adam Coleman (Matawan), 0:50

3-Ty Bailey (Point Boro) p. 14-A.J. Vega (Middletown South), 1:01

6-Mike McGhee (Shore) md. 22-Pierce Gomez (Howell), 14-4

7-Dean Gallo (Holmdel) d. 10-Curtis Lively (Central), 11-4

2-Luke Rada (Colts Neck) tf. 15-Jared Crippen (Brick Memorial), 4:10 (17-2)

 

152

1-Paul Jakub (Howell) p. 16-Elijah Moore (Keansburg), 1:17

9-Matt Spalletta (Toms River North) md. 8-James Ecklyn (Raritan), 17-8

5-Anthony Esposito (Ocean) d. 12-Nicholas Sura (Central), 7-3

4-Paul Santomarco (Manalapan) tf. 20-James Circle (Barnegat), 3:03 (20-2) - 100th career win

3-Carsten DiGiantomasso (Jackson Memorial) d. 14-Dmytro Lakusta (Lakewood), 11-4

6-Syrus Colon (Manchester) md. 11-Logan Carter (Lacey), 9-0

10-Edward Jang (Marlboro) md. 7-Michael Ponenti (Rumson-Fair Haven), 20-8

2-Spencer Robinson (Point Boro) md. 15-Ian Smith (Shore), 11-1

 

160

1-Rob Kanniard (Wall) p. 17-Tim Yuro (Toms River South), 2:51

8-Trevor Krinic (Lacey) d. 9-Victor Olimpio (Monmouth), 1:03

5-Jack Kelly (Rumson-Fair Haven) p. 12-Jack Friedman (Long Branch), 5:50

4-Jack McCrae (Shore) p. 20-Shaun Sullivan (Middletown North), 1:49

3-Anthony Aquilano (Raritan) p. 14-Steven Schmitz (Jackson Liberty), 0:19

11-Tah-Jay Phillips (Ocean) p. 6-Joe Barsky (Colts Neck), 2:36

7-Hunter Smith (Jackson Memorial) p. 23-Jack Willi (Middletown South), 3:11

2-Xavier Kelly (Howell) p. 15-Gavin Stewart (Pinelands), 1:01

 

170

1-Shane Reitsma (Howell) tf. 16-Anthony Bailey (Raritan), 4:47 (18-3)

8-Jack Oleske (Toms River North) d. 9-Leo Shimonovich (Jackson Memorial), 4-1

5-Victor Wladica (Holmdel) p. 12-Jamie Mazzacco (Shore), 1:37

4-Derek Smith (CBA) p. 13-Shane Zimmerman (Keyport), 2:21

3-Blake Clayton (St. John Vianney) md. 14-Aidan Meyler-McAuliffe (Red Bank Catholic), 12-0

6-Kenny Koenig (Colts Neck) p. 22-Michael Jarmer (St. Rose), 1:04

7-Jackson Brandt (Lacey) d. 10-Jason Sherlock (Point Beach), 4-0

2-Matt Benedetti (Manalapan) p. 15-Sam Akinlolu (Toms River South), 5:20

 

182

1-Nick Addison (Rumson-Fair Haven) p. 17-John Morrin (Pinelands), 0:50

9-Nico Cerbo (Middletown North) d. 8-Michael Jannucci (Colts Neck), 9-8

5-David Szuba (Brick Memorial) p. 12-Mike McCahon (Keyport), 1:22

4-Brock Winston (Jackson Memorial) md. 20-Ethan Diamond (CBA), 16-5

3-Christian Murphy (Howell) tf. 19-Scott Franceschini (Point Boro), 3:16 (16-0)

6-Jake Whitworth (Wall) d. 11-Najiere Hutchinson (Neptune), 8-4

7-Quint Kearns (Lacey) d. 10-Dylan Waller (Manalapan), 3-1 in sudden victory

2-George Burdick (Raritan) p. 15-Christian Pittari (Marlboro), 0:31

 

195

1-Jacob Anderson (Middletown North) p. 16-Jovani Velazquez-Ruiz (Colts Neck), 0:58

9-Evan Burton (Pinelands) d. 8-John Columbia (Red Bank Catholic), 3-2 in ultimate tiebreaker

5-Liam Buday (Point Beach) d. 12-Jake Nase (Howell), 7-2

4-Liam Horan (Rumson-Fair Haven) d. 13-John Stevens (Lacey), 3-0

3-Justin Acevedo (Raritan) p. 14-Angel Gonzalez (Lakewood), 3:23

11-Taylor Sousa (Shore) d. 6-Charlie Cotton (Barnegat), 3-2 in ultimate tiebreaker

7-Mike Nakano (Toms River North) p. 10-Gavin Claro (Manalapan), 5:17

2-Kyle Epperly (Jackson Memorial) by forfeit over 18-La'Qym Morris (Long Branch)

 

220

1-Billy Borowsky (Point Boro) p. 16-Mike Fiore (Jackson Memorial), 1:49

8-Jaden Lowe (Jackson Liberty) d. 9-Brady Smith (Middletown South), 10-4

5-Vin Ceglie (Lacey) d. 12-Thomas Lidondici (Colts Neck), 12-7

4-Steve Cmielewski (Red Bank Catholic) p. 13-George Zavalnik (Manalapan), 0:17

3-Dante Morris (Lakewood) p. 14-Cade Torres (Shore), 3:04

11-John O'Donnell (Toms River North) d. 6-Joe Sardina (Howell), 7-6

10-Michael Pavlinetz (Holmdel) d. 7-Tracey Taylor (Long Branch), 6-5

2-Liam Riecks (Keansburg) p. 18-Kevin Lind (Raritan), 1:42

 

285

1-Paul Liseno (St. John Vianney) p. 16-Dayna Andrews (Brick), 0:37

9-Justin Gooding (Red Bank) d. 8-Evan Davis (Rumson-Fair Haven), 3-2 in ultimate tiebreaker

12-Justin Wright (Howell) d. 5-Gerard O'Connor (Lacey), 3-1 in sudden victory

4-Brad Galassi (Jackson Memorial) p. 13-Chris DeSopo (Neptune), 2:41

3-Joe Teresi (Ocean) d. 14-Griffin Jackstadt (Barnegat), 3-2 in tiebreaker

6-Kevin Rybakowski (Lakewood) p. 11-Alex Nappi (St. Rose), 3:47

10-Jarred Chathuant (Asbury Park) d. 7-Matt Kovacs (Manalapan), 7-3

2-Matt Spirko (Raritan) p. 18-Adam Mirza (Marlboro), 0:29

 

Preliminary Round

106

16-Evan Tallmadge (Brick) p. 17-Dylan Kelleher (Long Branch), 5:56

12-Justin Murray (Toms River South) d. 21-Charlie Latendorf (Point Boro), 8-6

13-Shane Learn (Monmouth) p. 20-Jose Becerril (Lakewood), 1:41

14-Brady Carter (Lacey) p. 19-Chris Balzano (Manalapan), 1:25

11-Travis Tuminelli (Middletown South) p. 23-Peter Berlin (Manasquan), 0:52

10-Harrison Gordon (Marlboro) md. 23-Chris Siller (Central), 14-0

15-Blake Tarnowski (Ocean) d. 18-Michael Lyristis (Colts Neck), 4-1

 

113

16-Matt Klemser (Shore) p. 17-Andrew Ferrauiolo (Lacey), 5:33

12-Lance Hobbs (Jackson Memorial) md. 21-Eric Shternfoeld (Marlboro), 9-0

13-Joe McCullough (Toms River East) d. 20-Robert Kilmer (Barnegat), 3-2

14-Joe Conlon (Long Branch) p.19-Brandon Ericksen (Holmdel), 3:20

11-Tyler Ferris (Wall) d. 22-John Trainor (Brick), 7-0

15-Michael Holland (Middletown South) p. 18-Eli Novoselov (Colts Neck), 4:29

 

120

16-Phil Stolfa (Red Bank) wins by medical forfeit over 17-Edward Totten (Toms River East)

21-Matteo Pinnero (Holmdel) d. 12-Matt Vargas (Raritan) 12-7

20-James Latendorf (Point Boro) md. 13-Max Bean (CBA), 11-3

14-Robert Generelli (Middletown South) d. 19-Jason Schifter (Freehold Township), 8-4

22-James McGee (Howell) d. 11-Tristan Izzo (Rumson-Fair Haven), 7-5 in sudden victory

10-Gabe Scalise (Shore) d. 23-Vinny Fantasia (Lacey), 7-3

15-Rey Guzman (Long Branch) d. 18-Devon Pham (Monmouth), 8-1

 

126

16-Owen Fitzgerald (Middletown South) d. 17-Chris McDonald (Jackson Memorial), 4-3

9-Jaden Gallo (Holmdel) md. 24-Nick Schneider (Ocean), 17-9

12-Nick Moldaver (Colts Neck) d. 21-Christian Rial (Marlboro), 6-3

13-Nathaniel Levie (Neptune) p. 20-Mike Farrell (Wall), 3:13

14-Tucker Cochrane (Red Bank) p. 19-Hector Santiago (Freehold Township), 3:15

11-Colin Rolak (Lacey) p. 22-Jesse Berecsky (Keansburg), 2:30

10-Michael Richardson (Brick Memorial) p. 23-Davenson Joinvilmar (Asbury Park), 1:24

15-Seth Rotondella (St. John Vianney) d. 18-Alex Danelson (Toms River North), 6-0

 

132

16-Victor DiPianta (Brick Memorial) d. 17-Lukie Cox (Toms River South), 9-4

12-Tom Ammirati (Holmdel) p. 21-Anthony Ciccone (Red Bank), 3:10

20-Jacob Glantzman (Wall) d. 13-Stivini Silva (Long Branch), 7-1

14-Zach Vasile (Marlboro) d. 19-Jackson Jannarone (Manasquan), 2-0

11-Ford Zajac (Colts Neck) p. 22-Daniel Simmons (Asbury Park), 3:29

10-Shay Addison (Rumson-Fair Haven) d. 23-James Grande (Manalapan), 10-6

15-Michael DiPianta (Barnegat) d. 18-Tyler Weisneck (Brick), 6-3

 

138

16-Daniel Brewton (Neptune) d. 17-Christian Mangini (Freehold Township), 9-8

21-Nick Acque (Howell) d. 12-David Quinlan (Matawan), 2-1

20-Kevin Cartagena-Walsh (Monmouth) md. 13-Joe LaPorta (Colts Neck), 17-7

19-Luke DuPont (Holmdel) p. 14-Erik Olsen (Red Bank), 5:00

11-Nick Holland (Middletown South) d. 22-Matt Carlson (Toms River South), 6-0

10-Anthony Luongo (Point Beach) p. 23-Liam Sanger (Lacey), 1:54

15-Nicholas Zamaloff (Wall) p. 18-Cameron Rafalko (Raritan), 5:49

 

145

16-Andrew Keller (Manalapan) d. 17-Vin Mangano (Raritan), 9-3

12-Tyler Brignola (Rumson-Fair Haven) d. 21-James Racanelli (Toms River East), 5-3

13-Adam Coleman (Matawan) p. 20-Patrick Edwards (Keansburg), 2:11

14-A.J. Vega (Middletown South) p. 19-Leonard Meer (Red Bank Catholic), 4:38

22-Pierce Gomez (Howell) d. 11-Jonathan Recio (Jackson Liberty), 9-4

10-Curtis Lively (Central) d. 23-Kyle Puzo (Middletown North), 3-1

15-Jared Crippen (Brick Memorial) d. 18-Jason Schulz (Point Beach), 7-3

 

152

16-Elijah Moore (Keansburg) d. 17-Chase Carlucci (Freehold Township), 9-3

12-Nicholas Sura (Central) md. 21Eddie Farrell (Middletown North), 12-2

20-James Circle (Barnegat) md. 13-Jermain Diaz (Red Bank) 13-5

14-Dmytro Lakusta (Lakewood) p. 19-Ryan Laycock (Toms River South), 2:45

11-Logan Carter (Lacey) d. 22-Ruben Lizardi (Brick Memorial), 9-3

15-Ian Smith (Shore) d. 18-Alan Choback (Brick), 4-3

 

160

17-Timothy Yuro (Toms River South) d. 16-Isaiah Stanton (Keansburg), 10-5

12-Jack Friedman (Long Branch) md. 21-Paul Franceschini (Point Beach), 14-6

20-Shaun Sullivan (MiddletownNortht) d. 13-Thomas Arendt (Matawan), 3-2

14-Steven Schmitz (Jackson Liberty) d. 19-Evan Peeke (St. Rose), 7-3

11-Tah-Jay Phillips (Ocean) p. 22-Jarred Keefe (Brick), 1:28

23-Jack Willi (Middletown South) d. 10-George Kaiafas (Point Beach), 6-2

15-Gavin Stewart (Pinelands) p. 18-Will Dal Pra (Red Bank), 1:31

 

170

16-Anthony Bailey (Raritna) p. 17-Adam Varela (Monmouth), 2:45

12-Jamie Mazzacco (Shore) md. 21-Gabe Lubrano (Middleown North), 12-4

13-Shane Zimmerman (Keyport) d. 20-Brendan Newbury (Wall), 10-7

14-Aidan Meyler-McAuliffe (Red Bank Catholic) p. 19-Gustavo Limon (Lakewood), 4:35

22-Michael Jarmer (St. Rose) wins by medical forfeit over 11-Evan Brown (Marlboro)

10-Jason Sherlock (Point Beach) d. 23-Edgar Padilla (Long Branch), 6-2

15-Sam Akinlolu (Toms River South) wins by medical forfeit over 18-Rashidi Alleyne (Barnegat)

 

182

17-John Morrin (Pinelands) p. 16-Jordan Gomes (Jackson Liberty), 5:36

9-Nico Cerbo (Middletown North) p. 24-Hao Tang (Brick), 3:31

12-Michael McCahon (Keyport) p. 21-Pat O'Dwyer (Long Branch), 1:39

20-Ethan Diamond (CBA) d. 13-Thomas DiStefano (Red Bank Catholic), 11-8

19-Scott Franceschini (Point Boro) md. 14-Vincent DeLorenzi (Red Bank), 9-1

11-Najiere Hutchinson (Neptune) d. 22-David Leon-Rosas (Freehold), 13-7

10-Dylan Waller (Manalapan) p. 23-Jake Hollander (Monmouth), 5:09

15-Christian Pittari (Marlboro) p. 18-Stephen Jennings (Barnegat), 1:34

 

195

16-Jovani Velazquez-Ruiz (Colts Neck) p. 17-Cesar Serrano (Toms River East), 1:59

9-Evan Burton (Pinelands) d. 24-Michael Monetti (Central), 9-2

12-Jake Nase (Howell) md. 21-Felipe Garcia (Neptune), 11-1

13-John Stevens (Lacey) p. 20-Christian Steensen (Marlboro), 3:03

14-Angel Gonzalez (Lakewood) p. 19-Dino Poniros (Ocean), 2:17

11-Taylor Sousa (Shore) d. J22-arrid Markowitz (Freehold Township), 3-2

10-Gavin Claro (Manalapan) p. 23-Dante Miranda (St. John Vianney), 3:03

18-La'Qym Morris (Long Branch) d. 15-Nicholas Principe (Red Bank), 8-5

 

220

16-Mike Fiore (Jackson Memorial) d. 17-Alex Kawka (Matawan), 10-7

12-Thomas Lidondici (Colts Neck) p. 21-Declan McGagh (CBA), 2:51

13-George Zavalnik (Manalapan) p. 20-Jaden Duncan (St. John Vianney), 1:40

14-Cade Torres (Shore) p. 19-Avery Maski (Pinelands), 3:03

11-John O'Donnell (Toms River North) p. 22-Darian Newcomb (Brick), 0:24

18-Kevin Lind (Raritan) d. 15-Diego Leoner (Toms River East), 8-3

 

285

16-Dayna Andrews (Brick) p. 17-Joe Graci (Shore), 4:26

9-Justin Gooding (Red Bank) d. 24-Vinny Palmieri (Toms River North), 2-0

12-Justin Wright (Howell) d. 21-Josh Henderson (Point Boro), 3-2

13-Chris DeSopo (Neptune) p. 20-Connor Smith (Point Beach), 1:55

14-Griffin Jackstadt (Barnegat) p. 19-Dean Kaplan (Holmdel), 3:50

11-Alex Nappi (St. Rose) d. 22-Jack Wolter (Wall), 5-3

10-Jarred Chathuant (Asbury Park) p. 23-Justin Cardozo-Ponce (Freehold), 1:03

18-Adam Mirza (Marlboro) p. 15-Bryce Blakie (Colts Neck), 3:19

 

 

 

Follow Shore Sports Network on Twitter @ShoreSportsNet and on Instagram. Like Shore Sports Network on Facebook and subscribe to our YouTube channel for all the latest video highlights. 

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.