Boys Soccer NJSIAA Tournament Pairings

Barring postponements, boys soccer sectional games will be played on Tuesday, Oct. 31; Friday, Nov. 3; Tuesday, Nov. 7; and Friday, Nov. 10 (sectional finals).

Brackets are subject to change until Thursday afternoon.

North Jersey 2, Group III

(16) Snyder at (1) Mendham

(9) Orange at (8) Middletown North

(12) Rahway at (5) Cranford

(13) Chatham at (4) Summit

(14) Nutley at (3) Somerville

(11) Ferris at (6) Irvington

(10) West Windsor-Plainsboro North at (7) Belleville

(15) West Morris at (2) Hopewell Valley

 

Central Jersey Group IV

(16) Hightstown at (1) Hunterdon Central

(9) Sayreville at (8) Freehold Twp.

(12) Montgomery at (5) South Brunswick

(13) East Brunswick at (4) North Brunswick

(14) Middletown South at (3) Princeton

(11) Long Branch at (6) West Windsor-Plainsboro South

(10) Trenton at (7) Edison

(15) Old Bridge at (2) Monroe

 

Central Jersey Group III

(16) Burlington Twp. at (1) Ocean

(9) Lakewood at (8) Freehold Boro

(12) Pennsauken at (5) Moorestown

(13) Ewing at (4) Allentown

(14) Neptune at (3) Northern Burlington

(11) Steinert at (6) Wall

(10) Lawrence at (7) Toms River East

(15) Wetsampton Tech at (2) Toms River South

 

Central Jersey Group II

(16) North Star Academy at (1) Holmdel

(9) A.L. Johnson at (8) Metuchen

(12) Bernards at (5) North Plainfield

(13) Matawan at (4) Governor Livingston

(14) Hillside at (3) Rumson-Fair Haven

(11) Raritan at (6) Carteret

(10) Voorhees at (7) Spotswood

(15) Robbinsville at (2) Monmouth

 

Central Jersey Group I

(16) Henry Hudson at (1) Highland Park

(9) South River at (8) Manville

(12) Point Beach at (5) Bound Brook

(13) Shore at (4) South Hunterdon

(14) Middlesex at (3) Florence

(11) New Egypt at (6) Stem Civics

(10) South Amboy at (7) Piscataway Tech

(15) Riverside at (2) Asbury Park

 

South Jersey Group IV

(16) Atlantic Tech at (1) Jackson Memorial

(9) Brick Memorial at (8) Atlantic City

(12) Millville at (5) Kingsway

(13) Toms River North at (4) Rancocas Valley

(14) Cherokee at (3) Shawnee

(11) Southern at (6) Williamstown

(10) Howell at (7) Eastern

(15) Lenape at (2) Washington Twp.

 

South Jersey Group III

(16) Bridgeton at (1) Ocean City

(9) Lacey at (8) Seneca

(12) Timber Creek at (5) Delsea

(13) Cumberland at (4) Hammonton

(14) Gloucester Tech at (3) Pinelands

(11) Winslow at (6) Absegami

(10) Cherry Hill West at (7) Triton

(15) Deptford at (2) Mainland

 

South Jersey Group II

(16) Manchester at (1) Delran

(9) Middle Twp. at (8) Oakcrest

(12) Manasquan at (5) Point Boro

(13) Pleasantville at (4) Sterling

(14) Cedar Creek at (3) West Deptford

(11) Barnegat at (6) Cinnaminson

(10) Collingswood at (7) Bordentown

(15) Lower Cap May at (2) Haddonfield

 

South Jersey Non-Public A

(9) Camden Catholic at (8) St. John Vianney, winner at (1) CBA

(5) Notre Dame at (4) St. Joseph Metuchen

(6) Donovan Catholic at (3) St. Augustine

(10) Paul VI at (7) Red Bank Catholic, winner at (2) Bishop Eustace

 

South Jersey Non-Public B

(9) Holy Cross at (8) Ranney, winner at (1) Gill St. Bernard's

(12) St. Joseph Hammonton at (5) Moorestown Friends

(13) Gloucester Catholic at (4) Wildwood Catholic

(14) Holy Spirit at (3) Immaculata

(11) Wardlaw-Hartridge at (6) St. Rose

(10) Rutgers Prep at (7) Trenton Catholic, winner at at (2) Timothy Christian

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.