Tuesday, Sept. 4

Non-Division

Ocean at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Holmdel at Middletown South, 3:45 p.m.

Long Branch at Red Bank, 3:45 p.m.

Pinelands at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Shore at Brick Memorial, 4 p.m.

Toms River North at Freehold Twp., 4 p.m.

Asbury Park at Red Bank Catholic, 4 p.m.

Manchester at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Non-Conference

Middletown North at Hightstown, 3:30 p.m.

Southern at Atlantic Tech, 4 p.m.

 

Wednesday, Sept. 5

Class B South

Manalapan at Southern, 4 p.m.

Lakewood at Barnegat, 6 p.m.

Non-Conference

Henry Hudson at East Brunswick Tech, 4 p.m.

Delran at CBA, 4:30 p.m.

 

Thursday, Sept. 6

Class A Central

St. John Vianney at Monmouth, 4 p.m.

Non-Division

Howell at Toms River South, 3:30 p.m.

Freehold Boro at Wall, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Holmdel, 3:45 p.m.

Lakewood at Neptune, 3:45 p.m.

Long Branch at Middletown North, 3:45 p.m.

Middletown South at Ocean, 3:45 p.m.

Point Boro at St. Rose, 3:45 p.m.

Raritan at Red Bank, 3:45 p.m.

Central at Donovan Catholic, 3:45 p.m.

Jackson Liberty at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Toms River East at Pinelands, 3:45 p.m.

Lacey at Rumson-Fair Haven, 3:45 p.m.

Marlboro at Brick, 4 p.m.

Colts Neck at Red Bank Catholic, 4 p.m.

Barnegat at Keyport, 4 p.m.

Manchester at Ranney, 4 p.m.

Non-Conference

Perth Amboy Tech at Henry Hudson, 4 p.m.

Dover at Shore, 4:15 p.m.

 

Friday, Sept. 7

Non-Division

Jackson Memorial at Manalapan, 3:45 p.m.

Ranney at Matawan, 3:45 p.m.

Monmouth at Mater Dei Prep, 4 p.m.

Manasquan at Brick Memorial, 7 p.m.

 

Saturday, Sept. 8

Non-Division

Shore at Brick, 10 a.m.

Howell at Toms River East, 10 a.m.

Long Branch at Rumson-Fair Haven, 10 a.m.

Neptune at Manchester, 10 a.m.

Point Boro at Toms River North, 10 a.m.

St. John Vianney at Freehold Twp., 2 p.m.

Middletown North at Raritan, 2 p.m.

Pinelands at Southern, 7 p.m.

St. Rose at Wall, 7 p.m. at Wall Municipal Complex

Non-Conference

Manalapan at Hamilton West, 10 a.m.

Peddie at CBA, 3 p.m.

 

Monday, Sept. 10

Non-Division

Manasquan at Neptune, 3:45 p.m.

St. John Vianney at Red Bank Catholic, 3:45 p.m.

Monmouth at Central, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Sept. 11

Class A South

Toms River East at Brick, 3:45 p.m.

Toms River South at Southern, 4 p.m.

Class B Central

St. Rose at Mater Dei Prep, 3:45 p.m.

Point Beach at Henry Hudson, 4 p.m.

Asbury Park at Keyport, 4 p.m.

Class B South

Barnegat at Point Boro, 3:45 p.m.

Lacey at Pinelands, 3:45 p.m.

 

Wednesday, Sept. 12

Class A North

Long Branch at CBA, 3:45 p.m.

Manalapan at Marlboro, 4 p.m.

Class A Central

Holmdel at Raritan, 3:45 p.m.

Red Bank Catholic at Manasquan, 3:45 p.m.

Shore at Monmouth, 6 p.m.

Class B North

Colts Neck at Matawan, 3:45 p.m.

Ocean at Middletown North, 3:45 p.m.

Red Bank at Wall, 4 p.m.

Neptune at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B South

Manchester at Lakewood, 3:45 p.m.

Donovan Catholic at Jackson Liberty, 3:45 p.m.

Non-Division

Howell at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

 

Thursday, Sept. 13

Class A North

Middletown South at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Howell, 3:45 p.m.

Class A South

Jackson Memorial at Central, 3:45 p.m.

Brick Memorial at Southern, 4 p.m.

Brick at Toms River North, 7 p.m.

Toms River East at Toms River South, 7 p.m.

Class B Central

Keyport at Henry Hudson, 4 p.m.

Ranney at Point Beach, 4 p.m.

Asbury Park at St. Rose, 4 p.m.

Class B South

Lakewood at Point Boro, 3:45 p.m.

Lacey at Barnegat, 3:45 p.m.

 

Friday, Sept 14

Class B South

Manchester at Donovan Catholic, 3:45 p.m.

Pinelands at Jackson Liberty, 3:45 p.m.

Non-Division

Manasquan at Ocean, 3:45 p.m.

Rumson-Fair Haven at Wall, 3:45 p.m.

Henry Hudson at Monmouth, 3:45 p.m.

Mater Dei Prep at Red Bank Catholic, 3:45 p.m.

Red Bank at Lacey, 4 p.m.

Barnegat at Ranney, 5:15 p.m.

 

Saturday, Sept. 15

Non-Division

Brick at Howell, 10 a.m.

Colts Neck at Holmdel, 10 a.m.

Point Boro at Freehold Boro, 10 a.m.

Southern at Long Branch, 10 a.m.

Toms River North at Marlboro, 10 a.m.

Raritan at Matawan, 10 a.m.

Red Bank Catholic at Middletown South, 10 a.m.

Central at St. Rose, 11 a.m.

Non-Conference

Manalapan at Bridgewater-Raritan, 10 a.m.

College Achieve Central Charter at Shore, 10 a.m.

Montgomery at Middletown North, 11 a.m.

CBA at St. Benedict’s, 1 p.m.

 

Monday, Sept. 17

Class A North

Marlboro at CBA, 3:45 p.m.

Freehold Boro at Howell, 3:45 p.m.

Middletown South at Long Branch, 3:45 p.m.

Manalapan at Freehold Twp., 4 p.m.

Class A Central

Manasquan at Rumson-Fair Haven, 3:45 p.m.

Monmouth at Holmdel, 7 p.m.

Class A South

Jackson Memorial at Brick Memorial, 3:45 p.m.

Central at Toms River North, 7 p.m.

Class B North

Colts Neck at Neptune, 3:45 p.m.

Matawan at Wall, 3:45 p.m.

Ocean at Red Bank, 3:45 p.m.

Middletown North at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B Central

Ranney at Henry Hudson, 4 p.m.

Point Beach at Mater Dei Prep, 4 p.m.

Non-Division

Brick at Lakewood, 3:45 p.m.

Keyport at Manchester, 4 p.m.

Point Boro at Toms River East, 4 p.m.

St. Rose at Lacey, 4 p.m.

Non-Conference

Passaic Arts and Science at Shore, 4 p.m.

 

Tuesday, Sept. 18

Class A South

Southern at Toms River East, 6:30 p.m.

Class A Central

Raritan at Red Bank Catholic, 3:45 p.m.

Non-Division

Jackson Memorial at Manasquan, 3:45 p.m.

 

Wednesday, Sept. 19

Class A South

Central at Brick, 3:45 p.m.

Class B Central

Point Beach at Keyport, 4 p.m.

Mater Dei Prep at Asbury Park, 4 p.m.

Class B South

Donovan Catholic at Lacey, 3:45 p.m.

 

Thursday, Sept. 20

Class A North

CBA at Middletown South, 3:45 p.m.

Long Branch at Manalapan, 3:45 p.m.

Howell at Marlboro, 4 p.m.

Class A Central

Shore at Manasquan, 4 p.m.

Monmouth at Raritan, 4 p.m.

Holmdel at Rumson-Fair Haven, 6 p.m.

Class A South

Toms River North at Brick Memorial, 3:45 p.m.

Toms River South at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Class B North

Wall at Middletown North, 3:45 p.m.

Neptune at Ocean, 3:45 p.m.

Red Bank at Matawan, 4 p.m.

Class B Central

St. Rose at Ranney, 5:15 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Manchester, 3:45 p.m.

Point Boro at Pinelands, 4 p.m.

Non-Division

Barnegat at Lakewood, 3:45 p.m.

Henry Hudson at Red Bank Catholic, 6:30 p.m.

 

Friday, Sept. 21

Class A North

Freehold Twp. at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Class B North

St. John Vianney at Colts Neck, 4 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Ranney, 4 p.m.

Non-Division

Jackson Liberty at Brick, 3:45 p.m.

Asbury Park at Lakewood, 3:45 p.m.

Manchester at Red Bank Catholic, 3:45 p.m.

Point Beach at Donovan Catholic, 4 p.m.

Lacey at Central, 5 p.m.

 

Saturday, Sept. 22

Non-Division

Toms River North at Toms River East, 10 a.m.

Brick Memorial at Howell, 10 a.m.

Toms River South at Holmdel, 10 a.m.

Brick Memorial at Howell, 10 a.m.

Wall at Marlboro, 10 a.m.

Middletown South at Point Boro, 10 a.m.

Point Beach at Neptune, 10 a.m.

Ocean at Rumson-Fair Haven, 10 a.m.

Shore at Pinelands, 10 a.m.

Monmouth at St. Rose, 11 a.m.

Non-Conference

Colonia at Middletown North, 10 a.m.

Southern at Shawnee, 10 a.m.

Delbarton Invitational

At Delbarton

CBA vs. La Salle Academy (Pa.), 2 p.m.

 

Sunday, Sept. 23

Delbarton Invitational

At Delbarton

CBA vs. Chaminade (N.Y.), 2 p.m.

 

Monday, Sept. 24

Non-Division

Brick at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Holmdel at Matawan, 3:45 p.m.

Howell at St. Rose, 3:45 p.m.

Point Beach at Lakewood, 3:45 p.m.

Long Branch at Ocean, 3:45 p.m.

Mater Dei Prep at Red Bank, 3:45 p.m.

Jackson Memorial at Colts Neck, 4 p.m.

Rumson-Fair Haven at Freehold Twp., 4 p.m.

Keyport at Raritan, 4 p.m.

Red Bank Catholic at Marlboro, 4 p.m.

Neptune at Ranney, 4 p.m.

St. John Vianney at Shore, 4 p.m.

Manasquan at Wall, 5 p.m. at Wall Municipal Complex

Middletown North at Middletown South, 7 p.m.

Non-Conference

Piscataway Tech at Henry Hudson, 4 p.m.

 

Tuesday, Sept. 25

Class A South

Brick Memorial at Central, 3:45 p.m.

Toms River East at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Southern at Brick, 4 p.m.

Toms River North at Toms River South, 7 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at St. Rose, 4 p.m.

Mater Dei Prep at Keyport, 4 p.m.

Asbury Park at Ranney, 4 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Lakewood, 3:45 p.m.

Manchester at Lacey, 3:45 p.m.

Point Boro at Donovan Catholic, 3:45 p.m.

Pinelands at Barnegat, 3:45 p.m.

 

Wednesday, Sept. 26

Class A North

CBA at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Howell at Long Branch, 3:45 p.m.

Middletown South at Manalapan, 3:45 p.m.

Marlboro at Freehold Twp., 4 p.m.

Class A Central

Manasquan at Holmdel, 3:45 p.m.

Raritan at Shore, 3:45 p.m.

Rumson-Fair Haven at Red Bank Catholic, 6:30 p.m.

Class B North

Colts Neck at Ocean, 3:45 p.m.

St. John Vianney at Matawan, 3:45 p.m.

Middletown North at Red Bank, 3:45 p.m.

Wall at Neptune, 3:45 p.m.

 

Thursday, Sept. 27

Class A South

Toms River South at Brick Memorial, 3:45 p.m.

Brick at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Central at Toms River East, 3:45 p.m.

Southern at Toms River North, 7 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Henry Hudson, 4 p.m.

Keyport at Ranney, 4 p.m.

Point Beach at Asbury Park, 4 p.m.

Class B South

Lacey at Lakewood, 3:45 p.m.

Barnegat at Manchester, 3:45 p.m.

Jackson Liberty at Point Boro, 3:45 p.m.

Donovan Catholic at Pinelands, 3:45 p.m.

 

Friday, Sept. 28

Non-Division

CBA at Ocean, 3:45 p.m.

Manchester at Central, 3:45 p.m.

Manasquan at Middletown South, 3:45 p.m.

Freehold Boro at Colts Neck, 4 p.m.

Manalapan at Middletown North, 4 p.m.

Toms River East at Marlboro, 4 p.m.

Red Bank at Monmouth, 4 p.m.

Wall at Shore, 4 p.m.

Lacey at Southern, 7 p.m.

 

Saturday, Sept. 29

Class B Central

Point Beach at Ranney, 10 a.m.

Non-Division

Freehold Boro at Jackson Liberty, 10 a.m.

Toms River North at Howell, 10 a.m.

Matawan at Long Branch, 10 a.m.

Neptune at Point Boro, 10 a.m.

Asbury Park at St. John Vianney, 10 a.m.

St. Rose at Donovan Catholic, 10 a.m.

Pinelands at Holmdel, Noon

Non-Conference

Fair Lawn at Freehold Twp., 12:30 p.m.

 

Monday, Oct. 1

Class B Central

Henry Hudson at Point Beach, 4 p.m.

Non-Division

Brick Memorial at Lacey, 3:45 p.m.

Asbury Park at Point Boro, 3:45 p.m.

Brick at Ranney, 4 p.m.

Monmouth at Neptune, 4 p.m.

St. Rose at Manchester, 5:15 p.m.

Southern at Howell, 6 p.m.

Lakewood at Central, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Toms River North, 7 p.m.

Jackson Liberty at Toms River South, 7 p.m.

 

Tuesday, Oct. 2

Class A North

CBA at Howell, 3:45 p.m.

Freehold Boro at Manalapan, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Middletown South, 3:45 p.m.

Long Branch at Marlboro, 4 p.m.

Class A Central

Raritan at Manasquan, 3:45 p.m.

Shore at Red Bank Catholic, 4 p.m.

Monmouth at Rumson-Fair Haven, 4 p.m.

Class B North

Matawan at Ocean, 3:45 p.m.

Neptune at Middletown North, 3:45 p.m.

St. John Vianney at Wall, 3:45 p.m.

Red Bank at Colts Neck, 4 p.m.

Class B Central

Keyport at Mater Dei Prep, 4 p.m.

 

Wednesday, Oct. 3

Class A South

Jackson Memorial at Southern, 4 p.m.

Brick Memorial at Brick, 7 p.m.

Toms River East at Toms River North, 7 p.m.

Central at Toms River South, 7 p.m.

Class B Central

Point Beach at St. Rose, 4 p.m.

Asbury Park at Henry Hudson, 4 p.m.

Class B South

Manchester at Point Boro, 3:45 p.m.

Barnegat at Donovan Catholic, 3:45 p.m.

Lacey at Jackson Liberty, 3:45 p.m.

Pinelands at Lakewood, 4 p.m.

 

Thursday, Oct. 4

Class A North

Manalapan at CBA, 3:45 p.m.

Marlboro at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Middletown South at Howell, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Long Branch, 4 p.m.

Class A Central

Manasquan at Monmouth, 4 p.m.

Red Bank Catholic at Holmdel, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Shore, 7 p.m.

Class B North

Colts Neck at Wall, 3:45 p.m.

Middletown North at Matawan, 3:45 p.m.

Red Bank at Neptune, 3:45 p.m.

Ocean at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Keyport, 4 p.m.

Non-Division

Central at Barnegat, 3:45 p.m.

 

Friday, Oct. 5

Class B Central

Mater Dei Prep at Ranney, 6:30 p.m.

Non-Division

Brick at Pinelands, 3:45 p.m.

Toms River North at Jackson Liberty, 3:45 p.m.

Red Bank Catholic at Keyport, 4 p.m.

Asbury Park at Manchester, 4 p.m.

Donovan Catholic at Brick Memorial, 7 p.m.

 

Saturday, Oct. 6

Non-Division

Long Branch at Manasquan, 10 a.m.

Shore at Colts Neck, 2 p.m.

Freehold Twp. at Jackson Memorial, 2 p.m.

Toms River East at Manalapan, 2 p.m.

Raritan at Middletown South, 2 p.m.

Ocean at Point Boro, 2 p.m.

CBA at Holmdel, 6 p.m.

 

Monday, Oct. 8

Non-Division

Colts Neck at Middletown South, 3:45 p.m.

Jackson Memorial at Freehold Boro, 3:45 p.m.

Howell at Middletown North, 3:45 p.m.

Matawan at Manasquan, 3:45 p.m.

Shore at Red Bank, 3:45 p.m.

Raritan at Wall, 3:45 p.m.

Red Bank Catholic at Ranney, 5:15 p.m.

Jackson Liberty at Monmouth, 6 p.m.

Toms River South at Rumson-Fair Haven, 6 p.m.

 

Tuesday, Oct. 9

Class A South

Brick Memorial at Toms River East, 3:45 p.m.

Toms River North at Jackson Memorial, 3:45 p.m.

Southern at Central, 4 p.m.

Brick at Toms River South, 7 p.m.

Class B Central

Keyport at St. Rose, 4 p.m.

Henry Hudson at Ranney, 4 p.m.

Mater Dei Prep at Point Beach, 4 p.m.

Class B South

Lakewood at Donovan Catholic, 3:45 p.m.

Pinelands at Manchester, 3:45 p.m.

Point Boro at Lacey, 3:45 p.m.

Jackson Liberty at Barnegat, 3:45 p.m.

Non-Division

Long Branch at Neptune, 3:45 p.m.

Manalapan at Franklin, 4 p.m.

 

Wednesday, Oct. 10 (Shore Conference Tournament Cutoff Date)

Class A North

Freehold Boro at Long Branch, 3:45 p.m.

Howell at Manalapan, 3:45 p.m.

CBA at Freehold Twp., 4 p.m.

Marlboro at Middletown South, 4 p.m.

Class A Central

Rumson-Fair Haven at Raritan, 3:45 p.m.

Holmdel at Shore, 4 p.m.

Red Bank Catholic at Monmouth, 6 p.m.

Class B North

Middletown North at Colts Neck, 4 p.m.

Matawan at Neptune, 3:45 p.m.

Wall at Ocean, 3:45 p.m.

St. John Vianney at Red Bank, 3:45 p.m.

 

Thursday, Oct. 11

Non-Division

Brick at Manchester, 3:45 p.m.

Lakewood at Keyport, 3:45 p.m.

Central at Point Boro, 3:45 p.m.

Henry Hudson at Mater Dei Prep, 4 p.m.

Point Beach at Asbury Park, 4 p.m.

Jackson Liberty at Raritan, 6 p.m.

Toms River South at Toms River East, 6 p.m.

Barnegat at Brick Memorial, 7 p.m.

 

Friday, Oct. 12

Non-Division

Freehold Boro at St. Rose, 3:45 p.m.

Middletown South at St. John Vianney, 3:45 p.m.

Neptune at Lacey, 3:45 p.m.

Pinelands at Central, 3:45 p.m.

Henry Hudson at Lakewood, 4 p.m.

Red Bank at Marlboro, 4 p.m.

Ocean at Shore, 4 p.m.

Non-Conference

Edison Academy at Keyport, 4 p.m.

Middletown North at Steinert, 4 p.m.

Nottingham at Jackson Memorial, 4 p.m.

 

Saturday, Oct. 13

Shore Conference Tournament Opening Round

Non-Conference

Pingry at Holmdel, 12:30 p.m.

GMC/Central Jersey Shootout

At Monroe High School

CBA vs. East Brunswick, 6 p.m.

 

Monday, Oct. 15

Non-Division

Long Branch at Lakewood, 3:45 p.m.

Matawan at Rumson-Fair Haven, 3:45 p.m.

Point Beach at Manasquan, 3:45 p.m.

Raritan at Lacey, 3:45 p.m.

Central at Jackson Liberty, 3:45 p.m.

Manalapan at Shore, 4 p.m.

Marlboro at Manchester, 4 p.m.

Barnegat at Monmouth, 4 p.m.

Toms River South at Toms River North 7 p.m.

 

Tuesday, Oct. 16

Non-Division

Brick at Barnegat, 3:45 p.m.

Keyport at Red Bank, 4 p.m.

 

Wednesday, Oct. 17

Shore Conference Tournament Round of 16

Non-Division

Mater Dei Prep at Lakewood, 4 p.m.

Manchester at Jackson Liberty, 6 p.m.

Manalapan at Toms River South, 7 p.m.

Non-Conference

Henry Hudson at Edison Academy, 4 p.m.

New Egypt at Point Beach, 4 p.m.

 

Thursday, Oct. 18

Non-Division

Red Bank at St. Rose, 3:45 p.m.

Brick at Matawan, 7 p.m.

Neptune at Barnegat, 7 p.m.

Non-Conference

Keyport at East Brunswick Tech, 4 p.m.

 

Friday, Oct. 19

Shore Conference Tournament Quarterfinals

Non-Division

Brick at Monmouth, 3:45 p.m.

Ranney at Red Bank, 3:45 p.m.

Non-Conference

Perth Amboy Tech at Henry Hudson, 4 p.m.

Point Beach at Florence, 4 p.m.

Red Bank Catholic at New Egypt, 6:30 p.m.

 

Saturday, Oct. 20

Non-Division

Jackson Liberty at Neptune, 10 a.m.

Manasquan at St. Rose, 10 a.m.

 

Monday, Oct. 22

Shore Conference Tournament Semifinals at Point Boro H.S.

Non-Division

Marlboro at Colts Neck, 4 p.m.

Mater Dei Prep at Manchester, 6:30 p.m.

Lacey at Toms River South, 7 p.m.

Non-Conference

Perth Amboy Tech at Keyport, 4 p.m.

 

Tuesday, Oct. 23

Non-Division

Brick Memorial at St. Rose, 3:45 p.m.

Matawan at Point Boro, 3:45 p.m.

Red Bank at Henry Hudson, 4 p.m.

Non-Conference

Manalapan at Elizabeth, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Oct. 24

Shore Conference Tournament Final at Point Boro H.S.

Non-Division

Brick at Lacey, 3:45 p.m.

Barnegat at New Egypt, 3:45 p.m.

 

Thursday, Oct. 25

Non-Division

Monmouth at Brick Memorial, 4 p.m.

Point Boro at Marlboro, 4 p.m.

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.