The NJSIAA Tournament begins on March 2 and the seeds are in. Below are the pairings for the nine sections that include Shore Conference teams.

 

Central Jersey Group IV

(16) Sayreville at (1) Montgomery

(9) Marlboro at (8) Monroe

(12) Howell at (5) East Brunswick

(13) Hillsborough at (4) Manalapan

(14) Hunterdon Central at (3) Colts Neck

(11) North Brunswick at (6) South Brunswick

(10) Old Bridge at (7) Trenton

(15) Brick Memorial at (2) Freehold Twp.

 

Central Jersey Group III

(16) Ocean at (1) Ewing

(9) Nottingham at (8) Allentown

(12) Northern Burlington at (5) Neptune

(13) Middletown South at (4) Somerville

(14) Lawrence at (3) Hamilton West

(11) J.F.K Iselin at (6) Wall

(10) Middletown North at (7) Hopewell Valley

(15) Holmdel at (2) Red Bank

 

Central Jersey Group II

(16) Willingboro at (1) Lakewood

(9) Bordentown at (8) Pemberton

(12) Hillside at (5) Manchester

(13) Delran at (4) Rumson-Fair Haven

(14) A.L. Johnson at (3) North Plainfield

(11) Matawan at (6) Governor Livingston

(10) Rahway at (7) Spotswood

(15) Cinnaminson at (2) Manasquan

 

Central Jersey Group I

(16) Middlesex at (1) Perth Amboy Tech

(9) South River at (8) Asbury Park

(12) Manville at (5) Florence

(13) Metuchen at (4) Shore

(14) Henry Hudson at (3) Point Beach

(11) South Amboy at (6) Bound Brook

(10) East Brunswick Tech at (7) South Hunterdon

(15) Keyport at (2) Piscataway Tech

 

South Jersey Group IV

(16) Clearview at (1) Toms River North

(9) Eastern at (8) Rancocas Valley

(12) Washington Twp. at (5) Lenape

(13) Egg Harbor at (4) Cherokee

(14) Toms River East at (3) Cherry Hill East

(11) Kingsway at (6) Cherry Hill West

(10) Shawnee at (7) Southern

(15) Absegami at (2) Atlantic City

 

South Jersey Group III

(16) Woodrow Wilson at (1) Delsea

(9) Westampton Tech at (8) Central

(12) Pinelands at (5) Highland

(13) Cumberland at (4) Timber Creek

(14) Seneca at (3) Toms River South

(11) Ocean City at (6) Oakcrest

(10) Mainland at (7) Moorestown

(15) Hammonton at (2) Winslow

 

South Jersey Group II

(16) Glassboro at (1) Haddonfield

(9) Pleasantville at (8) Cedar Creek

(12) Barnegat at (5) Sterling

(13) Buena at (4) Bridgeton

(14) Woodstown at (3) Camden

(11) Medford Tech at (6) Collingswood

(10) West Deptford at (7) Deptford

(15) Lower Cape May at (2) Middle Twp.

 

South Jersey Non-Public A

(9) Holy Cross at (8) Notre Dame, winner at (1) St. Augustine

(12) St. John Vianney at (5) Union Catholic

(13) Bishop Eustace at (4) St. Joseph Metuchen

(14) Paul VI at (3) CBA

(11) Donovan Catholic at (6) Gloucester Catholic

(10) Immaculata at (7) Red Bank Catholic

(15) Bishop Ahr at (2) Camden Catholic

 

South Jersey, Non-Public B

(16) Pingry at (1) Roselle Catholic

(9) Gill St. Bernard's at (8) Holy Spirit

(12) St. Rose at (5) St. Mary's Elizabeth

(13) Moorestown Friends at (4) Rutgers Prep

(14) Calvary Christian at (3) Cardinal McCarrick

(11) St. Joseph Hammonton at (6) Wildwood Catholic

(10) Doanne Academy at (7) Marist

(15) Mater Dei Prep at (2) Trenton Catholic