All-Shore Teams

Selected by the Shore Conference Coaches

First Team

Brendan Barry, Rumson-Fair Haven

Peyton Wejnert, Southern

Ryan Jensen, Manasquan

Bryan Antoine, Ranney

Elijah Barnes, Mater Dei Prep

Player of the Year: Pat Andree, CBA

 

Second Team

Jack Sheehan, Manasquan

NyQuan McCombs, Mater Dei Prep

Amir Tyler, Lakewood

Lloyd Daniels, Colts Neck

Scottie Lewis, Ranney

 

Coach of the Year: Andrew Bilodeau, Manasquan

 

All-Division Teams

Class A North

First Team

Nick Facendo, Freehold Twp.

P.J. Ringel, Marlboro

Jack McGuire, CBA

John Carroll, Freehold Twp.

Rob Higgins, Middletown North

Player of the Year: Pat Andree, CBA

 

Second Team

Matan Zucker, Manalapan

Dan Weiss, Marlboro

Steve Staklinski, Freehold Twp.

Dan Cacciatore, Howell

Colin Frawley, Middletown North

 

Coach of the Year: Mike Iasparro, Middletown North

 

Class A Central

First Team

Jack Sheehan, Manasquan

Ryan Jensen, Manasquan

Zach Howarth, St. John Vianney

Kyle Cardaci, Holmdel

Grant Goode, St. John Vianney

Player of the Year: Brendan Barry, Rumson-Fair Haven

 

Second Team

Joe Strand, Raritan

Devin Jensen, Manasquan

Mickey Schluter, Rumson-Fair Haven

Eddie Tynion, Raritan

Elijah McAllister, Rumson-Fair Haven

 

Coach of the Year: Andrew Bilodeau, Manasquan

 

Class A South

First Team

Kenny Buell, Brick

Phil Lingat, Toms River East

Darrion Carrington, Toms River North

Mike Nyisztor, Toms River North

Chris Hawryluk, Jackson Memorial

Player of the Year: Peyton Wejnert, Southern

 

Second Team

Pat Marinaccio, Toms River North

Jaden Rhoden, Toms River North

Ryan West, Toms River East

Ethan Dubois, Southern

Andrew Trent, Jackson Memorial

 

Coach of the Year: Rory Caswell, Toms River North

 

Class B North

First Team

Anthony Velasquez, Long Branch

Mergim Gjyriqi, Matawan

Tom O'Reilly, Colts Neck

Eddie Hahn, Red Bank Catholic

Barry Brown, Neptune

Player of the Year: Lloyd Daniels, Colts Neck

 

Second Team

Scott Bradley, Ocean

Jamar Foster, Long Branch

Sadiq Palmer, Red Bank

Evan Madigan, Red Bank Catholic

Devin Cooper, Red Bank

 

Coach of Year: Lou Piccola, Colts Neck

 

Class B Central

Scottie Lewis, Ranney

Bryan Antoine, Ranney

Elijah Barnes, Mater Dei Prep

Jimmy Panzini, Point Beach

Kyle Elliot, Mater Dei Prep

Player of the Year: NyQuan McCombs, Mater Dei Prep

 

Second Team

Tom DeFillippo, Henry Hudson

Travis Alvarez, Keyport

Mike Rice, Point Beach

J.P. Krotulis, St. Rose

Chris Autino, Ranney

 

Coach of the Year: Ben Gamble, Mater Dei Prep

 

Class B South

First Team

Sean Barksdale, Lakewood

Shavar Reynolds, Manchester

Riley Collins, Donovan Catholic

L.J. Robinson, Manchester

Dave Lunn, Pinelands

Player of the Year: Amir Tyler, Lakewood

 

Second Team

Maks Gruszecki, Central

Luke Stambaugh, Pinelands

Mike Boice, Donovan Catholic

Jordan Torney, Manchester

Daniel Sofield, Jackson Liberty

 

Coach of the Year: Randy Holmes, Lakewood