Saturday, Dec. 22

Score at the Shore Tournament

At Southern

Preliminary Round

(10) Howell 61, (7) Mater Dei Prep 42

(6) Southern 46, (11) Atlantic Tech 28

(5) Wall 52, (12) Middle Twp. 44

(8) Mainland 69, (9) Asbury Park 51

Kreul Classic: BCAA Challenge

Championship

At Coral Springs City Gym, Coral Springs, Fla.

CBA 73, St. Thomas Aquinas (Fla.) 28

 

 

Sunday, Dec. 23

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

(6) Red Bank Catholic 98, (11) Point Boro 55

(3) Freehold Twp. 81, (14) Brick Memorial 46

(7) Middletown South 42, (10) St. Rose 28

(2) Toms River North 64, (15) Manchester 54

(5) Marlboro 61, (12) Jackson Memorial 35

(4) Central 58, (13) Donovan Catholic 53 (OT)

(9) Toms River East 72, (8) Lacey 67

(1) Manasquan 80, (16) Toms River South 39

 

Wednesday, Dec. 26

Huskies Holiday Classic

At Matawan

Quarterfinals

(5) Edison 59, (4) Manalapan 46

(1) Old Bridge 52, (8) Holmdel 39

(2) Carteret 62, (7) Union 58 (OT)

(3) Matawan 69, (6) Freehold Boro 46

WOBM Christmas Classic

Consolation

At RWJ Barnabas Health Arena

(14) Brick Memorial 69, (11) Point Boro 47

(10) St. Rose 57, (15) Manchester 33

At Toms River North

(13) Donovan Catholic 53, (12) Jackson Memorial 45

(8) Lacey 53, (16) Toms River South 45

Bulldawg Classic

At Rumson-Fair Haven

St. Peter’s Prep 48, Barnegat 37

Rumson-Fair Haven 76, Fort Hamilton 49

John Wall Holiday Invitational

T.J. Warren Bracket

Broughton High School, Raleigh, N.C.

Ranney 70, Garner (N.C.) 69

Dunellen Tournament

Semifinals

Burlington Twp. 82, Point Beach 38

Roselle Park Holiday Hoopfest

Semifinals

Shore 61, Keyport 36

 

Thursday, Dec. 27

WOBM Christmas Classic

Quarterfinals

At RWJ Barnabas Health Arena

(6) Red Bank Catholic 72, (3) Freehold Twp. 66

(7) Middletown South 73, (2) Toms River North 56

(5) Marlboro 54, (4) Central 36

(1) Manasquan vs. (9) Toms River East, 9 p.m.

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

Quarterfinals

Bishop Ahr 60, Colts Neck 45

Notre Dame 65, St. John Vianney 53

Red Bank 49, Sayreville 36

Monmouth 66, Middletown North 46

Huskies Holiday Classic

Semifinals

(1) Old Bridge 49, (5) Edison 45

(3) Matawan 54, (2) Carteret 53

Consolation

(8) Holmdel 67, (4) Manlapan 42

(7) Union 54, (6) Freehold Boro 33

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Quarterfinals

Payne Tech 56, Allentown 36

Lincoln 49, Long Branch 36

Union City 51, Ewing 49

Neptune 55, Columbia 47

Score at the Shore Tournament

At Southern

Quarterfinals

(2) St. Mary’s Elizabeth 87, (10) Howell 56

(6) Southern 56, (3) Jackson Liberty 43

(4) Lenape 77, (5) Wall 55

(1) Pleasantville 69, (8) Mainland 61

Monroe Holiday Tournament

Brick 90, Princeton Day 82

South River Tournament

Semifinals

South Amboy 63, Henry Hudson 51

South River 69, Keansburg 18

Roselle Park Holiday Hoopfest

Championship

Shore 85, Piscataway Tech 53

Consolation

Keyport 68, Roselle Park 53

Warrior Classic

At New Egypt

Semifinals

Pinelands 48, Raritan 38

Molinelli Classic

At Lawrence High School

Ocean 44, Lawrence 41

 

Friday, Dec. 28

Albert E. Martin Buc Classic

At Red Bank

Semifinals

Notre Dame 70, Bishop Ahr 65

Red Bank 56, Monmouth 46

Consolation

St. John Vianney 58, Colts Neck 51

Middletown North 67, Sayreville 42

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Semifinals

Payne Tech 46, Lincoln 40

Neptune 54, Union City 47 (OT)

Consolation

Allentown 49 Long Branch 41

Columbia 50, Ewing 42

Bulldawg Classic

At Rumson-Fair Haven

Fort Hamilton 62, Barnegat 49

Rumson-Fair Haven 50, St. Peter’s Prep 47

John Wall Holiday Invitational

T.J. Warren Bracket

At Broughton High School, Raleigh, N.C.

Semifinals

Ranney 70, West Charlotte (N.C.) 58

Molinelli Classic

At Lawrence

Championship

Hopewell Valley 48, Ocean 44

Dunellen Tournament

Consolation

Middlesex 59, Point Beach 57

South River Tournament

Consolation

Henry Hudson vs. Keansburg, 11 a.m.

 

Saturday, Dec. 29

WOBM Christmas Classic

Semifinals

At RWJ Barnabas Health Arena

(6) Red Bank Catholic 75, (7) Middletown South 59

(5) Marlboro 56, (1) Manasquan 46

Consolation

At RWJ Barnabas Health Arena

(10) St. Rose 61, (14) Brick Memorial 57

(8) Lacey 60, (13) Donovan Catholic 47

(3) Freehold Twp. 69, (2) Toms River North 59

(9) Toms River East 75, (4) Central 62

At Toms River North

(11) Point Boro 41, (15) Manchester 22

(12) Jackson Memorial 54, (16) Toms River South 31

Huskies Holiday Classic

At Matawan

Championship

(3) Matawan 52, (1) Old Bridge 50 (OT)

Third Place Game

(2) Carteret 58, (5) Edison 49

Fifth Place Game

(8) Holmdel 43, (7) Union 41

Seventh Place Game

(6) Freehold Boro 56, (4) Manalapan 52

Score at the Shore Tournament

At Southern

Semifinals

(2) St. Mary's Elizabeth 74, (6) Southern 49

(1) Pleasantville 75, (4) Lenape 66

Consolation

(7) Mater Dei Prep 55, (11) Atlantic Tech 50

(12) Middle Twp. 40, (9) Asbury Park 38

(10) Howell 72, (3) Jackson Liberty 56

(8) Mainland 61, (5) Wall 59

John Wall Holiday Classic

At Broughton High School, Raleigh, N.C.

T.J. Warren Bracket

Championship

Ranney 63, South Central (N.C.) 58

Monroe Holiday Tournament

Championship

Monroe 51, Brick 49

Warrior Classic

At New Egypt

Championship

Pinelands 42, Steinert 39

Consolation

Raritan 51, New Egypt 28

 

Sunday, Dec. 30

WOBM Christmas Classic

At RWJ Barnabas Health Arena

Championship

(5) Marlboro vs. (6) Red Bank Catholic, 7:30 p.m.

Third Place Game

(1) Manasquan vs. (7) Middletown South, 2 p.m.

Albert E. Martin Buc Classic

At Red Bank

Championship

Notre Dame vs. Red Bank, 5 p.m.

Third Place Game

Bishop Ahr vs. Monmouth, 3:30 p.m.

Fifth Place Game

St. John Vianney vs. Middletown North, 2 p.m.

Seventh Place Game

Colts Neck vs. Sayreville, 12:30 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Championship

Payne Tech vs. Neptune, 4:15 p.m.

Third Place Game

Lincoln vs. Union City, 2:30 p.m.

Fifth Place Game

Allentown vs. Columbia, 12:45 p.m.

Seventh Place Game

Long Branch vs. Ewing, 11 a.m.

Score at the Shore Tournament

At Southern

Championship

(1) Pleasantville vs. (2) St. Mary's Elizabeth, 6:45 p.m.

Third Place Game

(4) Lenape vs. (6) Southern, 5 p.m.

Fifth Place Game

(8) Mainland vs (10) Howell, 3:15 p.m.

Seventh Place Game

(3) Jackson Liberty vs. (5) Wall, 1:30 p.m.

Consolation Round

(9) Asbury Park vs. (11) Atlantic Tech, 10 a.m.

(7) Mater Dei Prep vs. (12) Middle Twp., 11:45 a.m.

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.