Schedule is subject to change, sometimes on short notice. Check shoreconferencenj.org or bigteams.com to verify game times.

 

Friday, Dec. 15

Class A North

Neptune at Marlboro, 4 p.m.

CBA at Manalapan, 6 p.m.

Howell at Colts Neck, 6:30 p.m.

Freehold Twp. at Freehold Boro, 7 p.m.

Class A Central

Holmdel at Shore, 6:30 p.m.

Matawan at Red Bank, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Raritan, 6:30 p.m.

Class A South

Brick at Central, 5:30 p.m.

Toms River South at Toms River North, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Middletown North, 5:15 p.m.

Middletown South at Long Branch, 5:30 p.m.

Manasquan at Ocean, 6:30 p.m.

Monmouth at Wall, 6:30 p.m.

Class B Central

Asbury Park at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Keansburg at Mater Dei Prep, 5:15 p.m.

Keyport at St. Rose, 5:15 p.m.

Point Beach at Ranney, 5:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Point Boro, 6:30 p.m.

Manchester at Lacey, 6:30 p.m.

Barnegat at Pinelands, 6:30 p.m.

Donovan at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

 

Saturday, Dec. 16

Class B Central

Keansburg at Ranney, 1 p.m.

Non-Conference

Toms River East at Holy Spirit, 12:30 p.m.

Atlantic Tech at Southern, 1 p.m.

Hoop Group Tip-Off Classic

At Caldwell University

CBA vs. Blair Academy, 4:40 p.m.

 

Sunday, Dec. 17

Non-Conference

Hoop Group Tip-Off Showcase

At Caldwell University

Mater Dei Prep vs. St. Mary’s Elizabeth, 1 p.m.

 

Monday, Dec. 18

Class A South

Brick at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Central at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Toms River South at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Keyport, 5:15 p.m.

St. Rose at Point Beach, 6:30 p.m.

Class B South

Pinelands at Jackson Liberty, 5:15 p.m.

Barnegat at Lakewood, 6:30 p.m.

Manchester at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Lacey at Point Boro, 6:30 p.m.

Non-Conference

Robbinsville at Shore, 6:30 p.m.

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

First Round

Hudson Catholic vs. Webster Groves (Mo.), 3:30 p.m.

Southwest Florida Christian vs. Wildwood (Fla.), 5:15 p.m.

Canterbury (Fla.) vs. Mountain Brook (Ala.), 7 p.m.

Ranney vs. McEachern (Ga.), 8:45 p.m.

 

Tuesday, Dec. 19

Class A North

Freehold Boro at Manalapan, 3:45 p.m.

Howell at CBA, 4 p.m.

Colts Neck at Marlboro, 4 p.m.

Freehold Twp. at Neptune, 6:30 p.m.

Class A Central

Raritan at Holmdel, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Matawan, 6:30 p.m.

Red Bank at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River North at Southern, 6:30 p.m.

Class B North

Ocean at Long Branch, 5:30 p.m.

Monmouth at Middletown North, 5:30 p.m.

Wall at Middletown South, 5:30 p.m.

Manasquan at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Keansburg, 5:15 p.m.

Non-Division

Pinelands at Brick, 7 p.m.

Non-Conference

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

First Round

Wesleyan Christian (N.C.) vs Orlando Christian Prep (Fla.), 1:45 p.m.

Memphis East (Tenn.), vs. Lakewood Ranch (Fla.), 5:15 p.m.

University School (Fla.) vs. Archbishop Molloy (N.Y.), 7 p.m.

Mater Dei (Calif.) vs. Mountain Brook (Ala.) winner, 8:45 p.m.

Consolation

Ranney vs. Canterbury (Fla.), Noon

 

Wednesday, Dec. 20

Class B South

Donovan Catholic at Barnegat, 6:30 p.m.

Non-Conference

Marion P. Thomas at Raritan, 6 p.m.

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

Quarterfinals

Hudson Catholic vs. McEachern, 11 a.m.

Mater Dei (Calif.) vs. University School (Fla.), 2:30 p.m.

 

Thursday, Dec. 21

Class A North

Marlboro at Howell, 3:45 p.m.

Neptune at Freehold Boro, 5:15 p.m.

CBA at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Manalapan at Colts Neck, 6:30 p.m.

Class A Central

Matawan at Shore, 6:30 p.m.

Class A South

Southern at Central, 6 p.m.

Jackson Memorial at Toms River South, 6:30 p.m.

Toms River East at Toms River North, 6:30 p.m.

Brick Memorial at Brick, 7:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Wall, 5:30 p.m.

Long Branch at Manasquan, 6:30 p.m.

Middletown North at Ocean, 6:30 p.m.

Class B Central

Asbury Park at St. Rose, 5:15 p.m.

Keyport at Point Beach, 5:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Pinelands, 6:30 p.m.

Point Boro at Manchester, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Lacey, 6:30 p.m.

Non-Conference

Henry Hudson at Roselle, 4 p.m.

Red Bank at Plainfield, 7 p.m.

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

Quarterfinals

Chicago Simeon vs. Wesleyan Christian (N.C.) winner, 7 p.m.

Memphis East (Tenn.) vs. Oak Ridge (Fla.), 8:45 p.m.

Consolation

Orlando Christian Prep vs. Lakewood Ranch (Fla.), Noon

John Marshall (Va.) vs. Archbishop Molloy (N.Y.), 1:45 p.m.

Webster Groves (Mo.) vs. Mountain Brook (Ala.), 3:30 p.m.

 

Friday, Dec. 22

Class A Central

Holmdel at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Raritan, 6:30 p.m.

Class B North

Middletown South at Monmouth, 5 p.m.

Non-Conference

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

Semifinals

Memphis East (Tenn.) vs. Chicago Simeon, 7:15 p.m.

McEachern (Ga.) vs. University School (Fla.), 9 p.m.

Consolation

Ranney vs. Orlando Christian Prep, 9 a.m.

Archbishop Molloy (N.Y.) vs. Mountain Brook (Ala.), 10:40 a.m.

Fifth Place Consolation Semifinals

Mater Dei (Calif.) vs. Wesleyan Christian (N.C.), 2 p.m.

Hudson Catholic (N.J.) vs. Oak Ridge (Fla.), 3:45 p.m.

 

Saturday, Dec. 23

WOBM Christmas Classic

First Round

At Pine Belt Arena

(5) Marlboro vs. (12) Manchester, 10:15 a.m.

(4) Freehold Twp. vs. (13) Brick Memorial, 11:45 a.m.

(8) Donovan Catholic vs. (9) St. Rose, 1:15 p.m.

(1) Toms River North vs. (16) Jackson Memorial, 2:45 p.m.

At Toms River North Gym

(6) Point Boro vs. (11) Toms River East, 10 a.m.

(3) Red Bank Catholic vs. (14) Lacey, 11:30 a.m.

(7) Middletown South vs. (10) Central, 1 p.m.

(2) Manasquan vs. (15) Toms River South, 2:30 p.m.

Score at the Shore Holiday Tournament

At Southern

Preliminary Round

(7) Jackson Liberty vs. (10) Asbury Park, Noon

(8) Mainland vs. (9) Monmouth, 1:45 p.m.

City of Palms Classic

At Florida Southwestern State College

Championship

Memphis East (Tenn.) vs. University School (Fla.), 7:30 p.m.

Third Place

McEachern (Ga.) vs. Chicago Simeon, 5:45 p.m.

Fifth Place

Oak Ridge (Fla.) vs. Wesleyan Christiann (N.C.), 2:20 p.m.

Consolation

Ranney vs. Mountain Brook (Ala.), 12:40 p.m.

Non-Conference

At Drexel University

Mater Dei Prep vs. West Catholic (Pa.), 8 p.m.

 

Tuesday, Dec. 26

WOBM Christmas Classic

Quarterfinals

At Toms River Athletic Arena

(3) Red Bank Catholic vs. (6) Point Boro, 2:30 p.m.

(2) Manasquan vs. (7) Middletown South, 4:15 p.m.

(5) Marlboro vs. (13) Brick Memorial, 6 p.m.

(1) Toms River North vs. (9) St. Rose, 7:45 p.m.

Consolation

At Toms River Athletic Arena

(11) Toms River East vs. (14) Lacey, 11 a.m.

(10) Central vs. (15) Toms River South, 12:45 p.m.

At Toms River North Gym

(4) Freehold Twp. vs. (12) Manchester, 11 a.m.

(8) Donovan Catholic vs. (16) Jackson Memorial, 12:45 p.m.

Score at the Shore Holiday Tournament

At Southern

Quarterfinals

(1) Lenape vs. (8) Mainland, 1 p.m.

(4) Pleasantville vs. (5) Notre Dame, 2:45 p.m.

(2) St. Joseph Metuchen vs. (10) Asbury Park, 4:30 p.m.

(3) Holy Spirit vs. (6) Southern, 6:15 p.m.

Boardwalk Basketball Classic

G Bracket

At Wildwood Convention Center

Oakcrest vs. Delcastle Tech (De.), 11:15 p.m.

Wall vs. Cape May Tech, 12:45 p.m.

 

Wednesday, Dec. 27

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Quarterfinals

(3) Colts Neck vs. (6) Shore, 12:30 p.m.

(2) Lakewood vs. (7) Red Bank, 2 p.m.

(4) Sayreville vs. (5) Seton LaSalle (Pa.), 3:30 p.m.

(1) Middletown North vs. (8) Red Bank, 5 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Quarterfinals

(1) Seton Hall Prep vs. (8) Bloomfield Tech, 11 a.m.

(4) Lincoln vs. (5) Long Branch, 12:45 p.m.

(2) Ewing vs. (7) Dickinson, 2:30 p.m.

(3) Neptune vs. (6) St. John Vianney, 4:15 p.m.

Husky Christmas Classic

At Matawan

Quarterfinals

(4) Old Bridge vs. (5) Manalapan, Noon

(1) Union vs. (8) Tottenville (N.Y.), 1:45 p.m.

(3) Ocean vs. (6) Carteret, 3:30 p.m.

(2) Matawan vs. (7) Edison, 5:15 p.m.

Score at the Shore Holiday Tournament

At Southern

Semifinals

(1) Lenape vs. (4) Pleasantville, 4:30 p.m.

(2) St. Joseph Metuchen vs. (3) Holy Spirit, 6:15 p.m.

Consolation

(7) Jackson Liberty vs. (9) Monmouth, 11:15 a.m.

(5) Notre Dame vs. (8) Mainland, 1 p.m.

(6) Southern vs. (10) Asbury Park, 2:45 p.m.

Bulldawg Classic

At Rumson-Fair Haven

Barnegat vs. St. Peter's Prep, 5 p.m.

Rumson-Fair Haven vs. Fort Hamilton (N.Y.), 6:45 p.m.

Butch Kowal Classic

At Rahway

Semifinals

Holmdel vs. Gov. Livingston, 6 p.m.

Rahway vs. A.L. Johnson, 8 p.m.

Monsignor Kelly Christmas Classic

At Immmaculata

Semifinals

Immaculata vs. Irvington, 6 p.m.

Point Beach vs. St. Joseph Hammonton, 8 p.m.

Monroe Tournament

At Monroe

Semifinals

Brick vs. Robbinsville, TBA

South River Tournament

At South River

Keansburg vs. South River, 11 a.m.

Roselle Park Tournament

At Roselle Park

Keyport vs. Roselle Park, TBA

Boardwalk Basketball Classic

Dave Lewis Memorial Bracket

At Wildwood Convention Center

Championship

Wall vs. Oakcrest, 6:45 p.m.

 

 

Thursday, Dec. 28

WOBM Christmas Classic

Semifinals

At Pine Belt Arena

(2) Manasquan vs. (3) Red Bank Catholic, 6:15 p.m.

(1) Toms River North vs. (5) Marlboro, 8 p.m.

Consolation

At Pine Belt Arena

(14) Lacey vs. (15) Toms River South, 11 a.m.

(4) Freehold Twp. vs. (16) Jackson Memorial, 12:45 p.m.

(6) Point Boro vs. (7) Middletown South, 2:30 p.m.

(9) St. Rose vs. (13) Brick Memorial, 4:15 p.m.

At Toms River North Gym

(10) Central vs. (11) Toms River East, 11 a.m.

(8) Donovan Catholic vs. (12) Manchester, 12:45 p.m.

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Semifinals

(4) Sayreville vs. (8) Freehold Boro, 3:30 p.m.

(2) Colts Neck vs. (3) Lakewood, 5 p.m.

Consolation

(1) Middletown North vs. (5) Seton LaSalle (Pa.), 12:30 p.m.

(6) Shore vs. (7) Red Bank, 2 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Semifinals

(1) Seton Hall Prep vs. (4) Lincoln (N.J.), 2:30 p.m.

(2) Ewing vs. (3) Neptune, 4:15 p.m.

Consolation

(5) Long Branch vs. (8) Bloomfield Tech, 11 a.m.

(6) St. John Vianney vs. (7) Dickinson, 12:45 p.m.

Husky Christmas Classic

At Matawan

Semifinals

(1) Union vs. (4) Old Bridge, 3:30 p.m.

(2) Matawan vs. (3) Ocean, 5:15 p.m.

Consolation

(5) Manalapan vs. (8) Tottenville (N.Y.), Noon

(6) Carteret vs. (7) Edison, 1:45 p.m.

Skyline Classic

At Mater Dei Prep

CBA vs. Xaverian, 6 p.m.

Governor’s Challenge

Bracket 12

At Wicomico Youth and Civic Center, Salisbury, Md.

Howell vs. St. John’s Prep (Md.), Noon

Colonel Richardson (Md.) vs. New Dorp (N.Y.)

 

Friday, Dec. 29

Score at the Shore Holiday Tournament

At Southern

Championship

(1) Lenape vs. (2) St. Joseph Metuchen, 6:15 p.m.

Third Place

(3) Holy Spirit vs. (4) Pleasantville, 4:30 p.m.

Fifth Place

(8) Mainland vs. (10) Asbury Park, 2:45 p.m.

Seventh Place

(5) Notre Dame vs. (6) Southern, 1 p.m.

Bulldawg Holiday Classic

At Rumson-Fair Haven

Barnegat vs. Fort Hamilton (N.Y.), 5 p.m.

Rumson-Fair Haven vs. St. Peter’s Prep, 6:45 p.m.

Butch Kowal Classic

At Rahway

Consolation

Holmdel vs. Rahway, 6 p.m.

Monsignor Kelly Christmas Classic

At Immaculata

Consolation

Point Beach vs. Irvington, 6 p.m.

Warrior Classic

At New Egypt

Consolation

Raritan vs. Pinelands, Noon

Monroe Tournament

At Monroe

Championship

Brick vs. Monroe, 6 p.m.

Consolation

Governor’s Challenge

Bracket 12

Championship

At Wicomico High School (Md.)

Howell vs. New Dorp (N.Y.), 10 a.m.

 

Saturday, Dec. 30

WOBM Christmas Classic

Championship

At Pine Belt Arena

(1) Toms River North vs. (2) Manasquan, 7:30 p.m.

Third Place Game

At Pine Belt Arena

(3) Red Bank Catholic vs. (5) Marlboro, 2 p.m.

Albert E. Martin Buc Holiday Classic

At Red Bank

Championship

(3) Colts Neck vs. (4) Sayreville, 5 p.m.

Third Place

(2) Lakewood vs. (8) Freehold Boro, 3:30 p.m.

Fifth Place

(1) Middletown North vs. (7) Red Bank, 2 p.m.

Seventh Place

(5) Seton LaSalle (Pa.) vs. (6) Shore, 12:30 p.m.

Neptune Holiday Jubilee

At Neptune

Championship

(1) Seton Hall Prep vs. (3) Neptune, 4:15 p.m.

Third Place

(2) Ewing vs. (4) Lincoln, 2:30 p.m.

Fifth Place

(7) Dickinson vs. (8) Bloomfield Tech, 12:45 p.m.

Seventh Place

(5) Long Branch vs. (6) St. John Vianney, 11 a.m.

Husky Christmas Classic

At Matawan

Championship

(1) Union vs. (2) Matawan, 5:15 p.m.

Third Place

(3) Ocean vs. (4) Old Bridge, 3:30 p.m.

Fifth Place

(5) Manalapan vs. (6) Carteret, 1:45 p.m.

Seventh Place

(7) Edison vs. (8) Tottenville (N.Y.), Noon

Non-Conference

CBA at St. Anthony (N.Y.), 1 p.m.

 

Sunday, Jan. 1

Non-Conference

New Year’s Day Jumpoff

At Don Bosco Tech, Paterson

Mater Dei Prep vs. Teaneck, 3 p.m.

Ranney vs. Montclair Immaculate, 4:30 p.m.

 

Tuesday, Jan. 2

Class B Central

St. Rose at Keansburg, 5:15 p.m.

Ranney at Keyport, 5:15 p.m.

Mater Dei Prep at Asbury Park, 7 p.m.

Non-Division

Manalapan at Toms River South, 3:45 p.m.

Ocean at Pinelands, 6:30 p.m.

Red Bank Catholic at Red Bank, 6:30 p.m.

Barnegat at Raritan, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Point Beach, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Middletown South at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

 

Wednesday, Jan. 3

Class A South

Toms River East at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Non-Division

Henry Hudson at Shore, 5:15 p.m.

Keyport at Barnegat, 6:30 p.m.

Toms River North at Colts Neck, 6:30 p.m.

Manchester at Southern, 6:30 p.m.

Middletown North at Matawan, 6:30 p.m.

Central at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Pinelands at Monmouth, 6:30 p.m.

 

Thursday, Jan. 4

Class A North

Neptune at Howell, 3:45 p.m.

Manalapan at Marlboro, 4 p.m.

Freehold Boro at CBA, 5:30 p.m.

Colts Neck at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Class A Central

Shore at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Red Bank at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Middletown North at Long Branch, 5:30 p.m.

Ocean at Wall, 5:30 p.m.

Middletown South at Manasquan, 6:30 p.m.

Monmouth at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

 

Friday, Jan. 5

Class A Central

Raritan at Matawan, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River North at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Toms River East at Brick, 6:30 p.m.

Southern at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Central at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B Central

Keyport at Keansburg, 5:15 p.m.

Henry Hudson at St. Rose, 5:30 p.m.

Point Beach at Asbury Park, 7 p.m.

Class B South

Lakewood at Manchester, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Point Boro, 6:30 p.m.

Lacey at Barnegat, 6:30 p.m.

Pinelands at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Non-Division

Freehold Boro at Ocean, 6:30 p.m.

 

Saturday, Jan. 6

Hoop Group Boardwalk Showcase

At Brookdale Community College

CBA vs. Rumson-Fair Haven, 1 p.m.

Mater Dei Prep vs. Roman Catholic (Pa.), 2:40 p.m.

Neptune vs. Ocean, 4:20 p.m.

Point Beach vs. Middletown North, 6 p.m.

Ranney vs. Patrick School, 7:40 p.m.

Non-Division

Middletown South at Manalapan, 11:30 a.m.

Red Bank at Colts Neck, 12:30 p.m.

Freehold Twp. at Holmdel, 1 p.m.

Jackson Memorial at Wall, 1 p.m.

Raritan at Monmouth, 1 p.m.

St. Rose at Red Bank Catholic, 1:30 p.m.

Non-Conference

Old Bridge at St. John Vianney, 1 p.m.

Passaic Arts and Science Charter at Shore, 2 p.m.

Bayonne at Lakewood, 3 p.m.

Holy Spirit Showcase

At Holy Spirit

Howell vs. Sanford (De.), 3 p.m.

 

Monday, Jan. 8

Class A North

Freehold Boro at CBA, 4 p.m.

Class A South

Brick Memorial at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River South at Brick, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Central, 6:30 p.m.

Class B North

Middletown North at Long Branch, 5:30 p.m.

Ocean at Wall, 5:30 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Point Beach at Keansburg, 5:30 p.m.

Ranney at Asbury Park, 5:30 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Lakewood, 6:30 p.m.

Barnegat at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro at Pinelands, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Lacey, 6:30 p.m.

Non-Division

Middletown South at Howell, 3:45 p.m.

 

Tuesday, Jan. 9

Class A North

Freehold Twp. at Howell, 3:45 p.m.

Marlboro at Freehold Boro, 5:15 p.m.

CBA at Colts Neck, 6:30 p.m.

Manalapan at Neptune, 6:30 p.m.

Class A Central

Rumson-Fair Haven at Holmdel, 6:30 p.m.

Matawan at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Red Bank at Shore, 6:30 p.m.

Class A South

Southern at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B North

Middletown North at Middletown South, 5:30 p.m.

Red Bank Catholic at Ocean, 6:30 p.m.

Wall at Manasquan, 6:30 p.m.

Long Branch at Monmouth, 6:30 p.m.

Class B Central

Keyport at Ranney, 5:30 p.m.

Mater Dei Prep at St. Rose, 7 p.m.

Non-Division

Keansburg at Pinelands, 5:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 10

Class B South

Lakewood at Manchester, 6:30 p.m.

Non-Division

Monmouth at Barnegat, 6:30 p.m.

 

Thursday, Jan. 11

Class A North

Manalapan at Marlboro, 4 p.m.

Colts Neck at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Neptune at CBA, 5:30 p.m.

Class A South

Toms River East at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Toms River South at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Brick at Southern, 6:30 p.m.

Central at Toms River North, 6:30 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Point Beach, 5 p.m.

Keansburg at Asbury Park, 5:30 p.m.

Mater Dei Prep at Ranney, 5:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Manchester at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Barnegat at Point Boro, 6:30 p.m.

Lacey at Pinelands, 6:30 p.m.

Non-Division

St. John Vianney at St. Rose, 6:30 p.m.

 

Friday, Jan. 12

Class A North

Howell at Manalapan, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Marlboro, 4 p.m.

Class A Central

Holmdel at Matawan, 6:30 p.m.

Raritan at Red Bank, 6:30 p.m.

Shore at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Wall at Long Branch, 5:30 p.m.

Manasquan at Middletown North, 5:30 p.m.

Ocean at Monmouth, 6:30 p.m.

Middletown South at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Non-Conference

Henry Hudson at Somerset Tech, 4 p.m.

 

Saturday, Jan. 13

Class A North

Colts Neck at Neptune, 1 p.m.

Class A South

Jackson Memorial at Southern, Noon

Class B Central

Asbury Park at Keyport, 11:30 a.m.

Non-Division

Point Boro at Brick Memorial, 1 p.m.

Brick at Wall, 1 p.m.

Freehold Boro at Ocean, 1 p.m.

Donovan Catholic at Central, 1 p.m.

Rumson-Fair Haven at Point Beach, 1 p.m.

Non-Conference

Bayonne at Toms River North, 12:30 p.m.

 

Sunday, Jan. 14

Hoophall Classic

At Springfield College (Mass.)

Ranney vs. Mount St. Joseph (Md.), 4 p.m.

Non-Conference

At Rowan University

Lakewood vs. TBD

 

Monday, Jan. 15

MLK Showcase

At Long Branch

Asbury Park vs. Belleville, 11 a.m.

Neptune vs. Arts Newark, 12:30 p.m.

Long Branch vs. Matawan, 3:30 p.m.

 

Tuesday, Jan. 16

Class A North

Freehold Boro at Howell, 3:45 p.m.

Manalapan at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Class A Central

Red Bank at Holmdel, 6:30 p.m.

Shore at Raritan, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class A South

Brick Memorial at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Central at Toms River East, 6:30 p.m.

Toms River North at Brick, 6:30 p.m.

Southern at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B North

Ocean at Middletown South, 5:15 p.m.

Middletown North at Wall, 5:30 p.m.

Monmouth at Manasquan, 6:30 p.m.

Long Branch at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Keyport at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Ranney at St. Rose, 5:30 p.m.

Point Beach at Mater Dei, 7 p.m.

Class B South

Lacey at Lakewood, 6:30 p.m.

Pinelands at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Barnegat, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 17

Class A North

CBA at Marlboro, 4 p.m.

 

Thursday, Jan. 18

Class A North

Manalapan at CBA, 4 p.m.

Marlboro at Neptune, 6:30 p.m.

Freehold Boro at Freehold Twp., 7 p.m.

Class A Central

Shore at Holmdel, 6:30 p.m.

Red Bank at Matawan, 6:30 p.m.

Raritan at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B North

Long Branch at Middletown South, 5:30 p.m.

Monmouth at Wall, 5:30 p.m.

Ocean at Manasquan, 6:30 p.m.

Middletown North at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Ranney at Point Beach, 5:30 p.m.

Non-Division

Brick Memorial at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Non-Conference

Keyport at East Brunswick Tech, 5:30 p.m.

 

Friday, Jan. 19

Class A South

Southern at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Toms River East, 6:30 p.m.

Central at Brick, 6:30 p.m.

Toms River North at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Keansburg, 5:15 p.m.

Henry Hudson at Asbury Park, 5:30 p.m.

St. Rose at Keyport, 5:30 p.m.

Class B South

Point Boro at Lakewood, 6:30 p.m.

Lacey at Manchester, 6:30 p.m.

Pinelands at Barnegat, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Non-Division

Wall at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Non-Conference

South Plainfield at Matawan, 6:45 p.m.

 

Saturday, Jan. 20

Class A North

Colts Neck at Freehold Twp., 11:30 a.m.

Central Showcase

At Central

Howell vs. Colonia, 11 a.m.

Donovan Catholic vs. Woodbridge, 12:30 p.m.

Red Bank vs. Mater Dei, 2 p.m.

Central vs. Point Beach, 3:30 p.m.

Toms River North vs. Highland, 5 p.m.

Non-Division

Holmdel at Manalapan, 11:30 a.m.

Henry Hudson at Barnegat, 11:30 a.m.

Brick at Monmouth, 12:30 p.m.

Colts Neck at Middletown South, 1 p.m.

Manasquan at Marlboro, 1 p.m.

Donovan Catholic at St. Rose, 1 p.m.

St. John Vianney at Red Bank Catholic, 1:30 p.m.

Shore at Ocean, 6 p.m.

Non-Conference

Keansburg at Sussex Tech, Noon

Pinelands at Cape May Tech, 1 p.m.

Harry S. Truman at Long Branch, 1:30 p.m.

Box Out Cancer Showcase

At Millville

Southern vs. Cumberland, 12:45 p.m.

St. Augustine Showcase

At St. Augustine

CBA vs. Eastern, 3:30 p.m.

 

Sunday, Jan. 21

Team Swish Showcase

At Lakewood High School

Pope John vs. Teaneck, 3 p.m.

Neptune vs. Montclair Immaculate, 4:30 p.m.

Lakewood vs. Paterson Kennedy, 6 p.m.

Empire Invitational

At Adelphi University

Ranney vs. Westtown (Pa.), 4 p.m.

 

Monday, Jan. 22

Class A South

Brick Memorial at Central, 5:30 p.m.

Jackson Memorial at Brick, 6:30 p.m.

Toms River East at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Keyport at Mater Dei Prep, 5:15 p.m.

Point Beach at St. Rose, 6:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Barnegat, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro at Lacey, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Pinelands, 6:30 p.m.

Non-Division

Monmouth at Shore, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Jan. 23

Class A North

CBA at Howell, 3:45 p.m.

Manalapan at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Neptune at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Marlboro at Colts Neck, 6:30 p.m.

Class A Central

Holmdel at Raritan, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Red Bank, 6:30 p.m.

Matawan at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class A South

Southern at Toms River North, 6:30 p.m.

Class B North

Middletown South at Wall, 5:30 p.m.

Long Branch at Ocean, 6:30 p.m.

Middletown North at Monmouth, 6:30 p.m.

Red Bank Catholic at Manasquan, 6:45 p.m.

Class B Central

Asbury Park at Mater Dei Prep, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 24

Class B Central

Ranney at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Non-Division

Shore at Long Branch, 5:30 p.m.

 

Thursday, Jan. 25

Class A North

Howell at Marlboro, 4 p.m.

Freehold Boro at Neptune, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River South at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Central at Southern, 6:30 p.m.

Toms River North at Toms River East, 6:30 p.m.

Brick at Brick Memorial, 7:30 p.m.

Class B North

Ocean at Middletown North, 5:15 p.m.

Middletown South at Manasquan, 6:30 p.m.

Wall at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Point Beach at Keyport, 5:30 p.m.

Ranney at Keansburg, 6:30 p.m.

St. Rose at Asbury Park, 6:30 p.m.

Class B South

Pinelands at Lakewood, 6:30 p.m.

Manchester at Point Boro, 6:30 p.m.

Barnegat at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Lacey at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Non-Division

Red Bank at Freehold Twp., 5:30 p.m.

 

Friday, Jan. 26

Class A North

Freehold Twp. at CBA, 4 p.m.

Colts Neck at Manalapan, 6:30 p.m.

Class A Central

St. John Vianney at Holmdel, 6:30 p.m.

Shore at Matawan, 6:30 p.m.

Raritan at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Monmouth at Middletown South, 5:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at St. Rose, 5:15 p.m.

Class B South

Lacey at Barnegat, 6:30 p.m.

Non-Division

Jackson Liberty at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Lacey at Central, 7 p.m.

Saturday, Jan. 27

Toms River Showcase

At Pine Belt Arena

Brick Memorial at Donovan Catholic, 11 a.m.

Matawan at Toms River South, 12:30 p.m.

Long Branch vs. Manasquan, 2 p.m.

Toms River North vs. Hunterdon Central, 3:30 p.m.

Toms River East vs. Ridge, 5 p.m.

St. John Vianney vs. Central, 6:30 p.m.

Non-Division

Asbury Park at Raritan, 12:30 p.m.

Point Boro at Point Beach, 1 p.m.

Non-Conference

Princeton at Wall, 1 p.m.

Valerie Fund Challenge

At Mater Dei Prep

Middletown North vs. St. Peter’s Prep, 6 p.m.

Mater Dei Prep vs. Old Bridge, 7:30 p.m.

Jeff Coney Classic

At Rancocas Valley

Lakewood vs. Bordentown, 5:15 p.m.

 

Sunday, Jan. 28

Valerie Fund Challenge

At Mater Dei Prep

Rumson-Fair Haven vs. Bergen Catholic, 1:30 p.m.

Mater Dei Prep vs. Lincoln (N.J.), 4:30 p.m.

 

Monday, Jan. 29

Class A North

Marlboro at Manalapan, 4 p.m.

Class A Central

Rumson-Fair Haven at Red Bank, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Shore, 6:30 p.m.

Class B North

Long Branch at Middletown North, 5:30 p.m.

Manasquan at Middletown South, 5:30 p.m.

Wall at Ocean, 6:30 p.m.

Red Bank Catholic at Monmouth, 6:30 p.m.

Non-Division

Howell at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Non-Conference

Absegami at Toms River East, 5 p.m.

 

Tuesday, Jan. 30

Class A North

CBA at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Freehold Twp. at Colts Neck, 6:30 p.m.

Howell at Neptune, 6:30 p.m.

Class A Central

Matawan at Raritan, 6:30 p.m.

Class A South

Brick Memorial at Southern, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River South at Central, 7 p.m.

Class B Central

St. Rose at Henry Hudson, 5 p.m.

Keansburg at Keyport, 5:15 p.m.

Asbury Park at Point Beach, 7p.m.

Class B South

Manchester at Lakewood, 6:30 p.m.

Point Boro at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Barnegat at Lacey, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Pinelands, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 31

Class A South

Brick at Toms River East, 6:30 p.m.

Jersey Shore Challenge

At Brookdale Community College

Rumson-Fair Haven vs. Red Bank Catholic, 6 p.m.

Ranney vs. Roselle Catholic, 7:30 p.m.

Non-Division

Barnegat at Middletown South, 5:30 p.m.

Non-Conference

Lakewood at Piscataway, 7 p.m.

 

Thursday, Feb. 1

Class A North

Freehold Boro at Marlboro, 4 p.m.

Colts Neck at CBA, 5:30 p.m.

Howell at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Neptune at Manalapan, 6:30 p.m.

Class A Central

St. John Vianney at Matawan, 6:30 p.m.

Shore at Red Bank, 6:30 p.m.

Holmdel at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Monmouth at Long Branch, 5:30 p.m.

Manasquan at Wall, 5:30 p.m.

Neptune at Manalapan, 6:30 p.m.

Ocean at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Non-Division

Keansburg at Brick, 5:30 p.m.

Raritan at Lacey, 6:30 p.m.

 

Friday, Feb. 2

Class A South

Central at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Toms River North at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Brick at Toms River South, 6:30 p.m.

Toms River East at Southern, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank at Long Branch, 5:30 p.m.

Middletown South at Middletown North, 7 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Mater Dei Prep, 5:15 p.m.

Keansburg at Point Beach, 5:30 p.m.

Asbury Park at Ranney, 5:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Manchester at Barnegat, 6:30 p.m.

Pinelands at Point Boro, 6:30 p.m.

Lacey at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 3

Class A North

Colts Neck at Howell, 10 a.m.

Non-Division

Ocean at Henry Hudson, 11:30 a.m.

Matawan at Monmouth, 12:30 p.m.

Raritan at St. Rose, 1 p.m.

Brick Memorial at Holmdel, 1 p.m.

Wall at Jackson Liberty, 1 p.m.

Rumson-Fair Haven at Manasquan, 1 p.m.

Non-Conference

Edison at Freehold Boro, 11:15 a.m.

CBA at Cherokee, 1 p.m.

Bayonne at Neptune, 1 p.m.

At Roselle Catholic

Point Beach vs. A.L. Johnson, TBA

 

Monday, Feb. 5

Class A South

Toms River North at Central, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Toms River South, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B Central

Point Beach at Henry Hudson, 5:30 p.m.

Asbury Park at Keansburg, 5:30 p.m.

Ranney at Mater Dei Prep, 5:30 p.m.

Class B South

Donovan Catholic at Lakewood, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro at Barnegat, 6:30 p.m.

Pinelands at Lacey, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 6

Class A North

Manalapan at Howell, 3:45 p.m.

Marlboro at Freehold Twp., 5:30 p.m.

CBA at Neptune, 6:30 p.m.

Freehold Boro at Colts Neck, 6:30 p.m.

Class A Central

Matawan at Holmdel, 6:30 p.m.

Red Bank at Raritan, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Shore, 6:30 p.m.

Class A South

Southern at Brick, 6:45 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Middletown South, 5:15 p.m.

Long Branch at Wall, 5:30 p.m.

Middletown North at Manasquan, 6:30 p.m.

Monmouth at Ocean, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Feb. 7

Class B Central

Henry Hudson at Keyport, 5:15 p.m.

St. Rose at Mater Dei Prep, 7 p.m.

Non-Conference

Keansburg at South River, 5:30 p.m.

Barnegat at Bridgeton, 7 p.m.

 

Thursday, Feb. 8

Class A North

Marlboro at CBA, 4 p.m.

Howell at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Neptune at Colts Neck, 6:30 p.m.

Class A Central

Raritan at Shore, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River East at Central, 5:30 p.m.

Jackson Memorial at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Brick at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River South at Southern, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Red Bank, 5:30 p.m.

Manasquan at Monmouth, 6:30 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Ranney, 5:30 p.m.

Class B South

Barnegat at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Lakewood at Lacey, 6:30 p.m.

Manchester at Pinelands, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Point Boro, 6:30 p.m.

Non-Division

Keansburg at Ocean, 5:15 p.m.

 

Friday, Feb. 9

Class A North

Freehold Twp. at Manalapan, 3:45 p.m.

Class A Central

Red Bank at Holmdel, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B North

Wall at Middletown North, 5:30 p.m.

Middletown South at Ocean, 6:30 p.m.

Class B Central

Keyport at Asbury Park, 5:30 p.m.

St. Rose at Ranney, 5:30 p.m.

Mater Dei Prep at Point Beach, 7 p.m.

Non-Division

Matawan at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Central at Manchester, 6:30 p.m.

Southern at Lacey, 6:30 p.m.

Non-Conference

Brick at Montgomery, 7 p.m.

 

Saturday, Feb. 10

Non-Division

Neptune at Long Branch, 11:30 a.m.

Shore at Middletown South, 11:30 a.m.

Donovan Catholic at Toms River North, Noon

Brick Memorial at Matawan, 1 p.m.

Wall at Pinelands, 1 p.m.

Manasquan at St. Rose, 1 p.m.

CBA at Red Bank Catholic, 2 p.m.

Non-Conference

Immaculata at St. John Vianney, 1 p.m.

At Bordentown

Manchester vs. Paul VI, 10:30 a.m.

Primetime Shootout

At East Orange

Ranney vs. Riverdale Baptist (Md.), 6 p.m.

 

Sunday, Feb. 11

Primetime Shootout

At East Orange

Mater Dei Prep vs. Montclair Immaculate, 3:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 13

Non-Conference

Roselle at Henry Hudson, 5:30 p.m.

 

Thursday, Feb. 15

Non-Division

Toms River South at Lacey, 6:30 p.m.

 

Friday, Feb. 16

Non-Division

Barnegat at Toms River South, 6:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 17

Non-Division

Holmdel at Jackson Memorial, TBD

 

Monday, Feb. 19

Non-Division

Shore at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Non-Conference

Wall at Fair Lawn, 1 p.m.

 

Tuesday, Feb. 20

Non-Division

Jackson Liberty at Southern, 4 p.m.

Matawan at Wall, 4 p.m.

Middletown North at Toms River East, 5 p.m.

Howell at Point Boro, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Feb. 21

Non-Division

Middletown North at Neptune, 3:45 p.m.

Long Branch at Freehold Twp., 4 p.m.

Non-Conference

South Amboy at Keyport, 5:15 p.m.

 

Thursday, Feb. 22

Non-Division

Toms River South at Howell, 3:45 p.m.

Wall at Red Bank, 4:30 p.m.

Middletown South at Toms River North, 6:30 p.m.

Non-Conference

Southern at Pennsauken, 6:30 p.m.

 

Friday, Feb. 23

Non-Division

Holmdel at Manchester, 6:30 p.m.

Non-Conference

Keyport at South River, 5:15 p.m.

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.