*All dates and times are subject to change. Visit shoreconferencenj.org, schedulestar.com, or individual school sites to confirm game times.

 

Friday, Dec. 18

Class A North

Manalapan 48 at Marlboro 62

Freehold Boro 49 at Middletown North 53

Middletown South 44 at Howell 67

CBA 57 at Freehold Twp. 43

Class A Central

Monmouth 29 at Holmdel 47

Raritan 37 at Shore 35

Rumson-Fair Haven 33 at Manasquan 55

Class A South

Brick 61 at Jackson Memorial 59

Brick Memorial 39 at Toms River East 79

Lacey 22 at Toms River North 62

Class B North

Colts Neck 54 at Long Branch 57

Neptune 39 at Matawan 42

Ocean 41 at Red Bank Catholic 48

Red Bank 40 at Wall 30

Class B Central

Keyport 53 at Henry Hudson 50

Asbury Park 70 at Keansburg 40

St. Rose 55 at Ranney 68

Point Beach 38 at Mater Dei Prep 57

Class B South

Donovan Catholic 58 at Jackson Liberty 30

Pinelands 55 at Lakewood 82

Manchester 38 at Barnegat 28

Central 51 at Point Boro 69

 

Saturday, Dec. 19

WOBM Christmas Classic (See Link Below)

Hoop Group Tip-Off Classic

At Caldwell College

CBA 46 vs. Don Bosco 52

Regular Season

Class B Central

Keansburg 36 at Ranney 61

Non-Conference

Bayonne 59 at St. John Vianney 61 (OT)

Ocean City PBA Tip-Off Classic

At Ocean City

Southern 76 vs. Wildwood Catholic 79

Friends of South Amboy Showcase

At South Amboy

Mater Dei Prep 65 vs. Perth Amboy Tech 26

 

Monday, Dec. 21

Class A North

Middletown North 58 at Howell 63

Freehold Boro 33 at CBA 63

Marlboro 46 at Freehold Twp. 50 (OT)

Manalapan 67 at Middletown South 66

Class A Central

Holmdel 50 at Raritan 59

Manasquan 82 at Monmouth 41

St. John Vianney 63 at Rumson-Fair Haven 40

Class B North

Matawan 45 at Long Branch 59

Ocean 31 at Colts Neck 62

Neptune 40 at Red Bank 37

Red Bank Catholic 40 at Wall 47

Class B Central

Henry Hudson 31 at Mater Dei Prep 83

Class B South

Lakewood 60 at Barnegat 38

Non-Conference

J.F. Kennedy 37 at Shore 32

 

Tuesday, Dec. 22

Class A South

Brick Memorial 57 at Jackson Memorial 63

Southern 89 at Brick 92

Toms River South 34 at Lacey 16

Toms River East at Toms River North - PPD, TBD

Class B Central

Keyport 66 at Asbury Park 73

St. Rose 51 at Point Beach 48

Class B South

Central at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro 56 at Donovan Catholic 67

Pinelands 52 at Jackson Liberty 59

Non-Conference

Millville 43 at Barnegat 56

 

Wednesday, Dec. 23

Class B North

Red Bank Catholic 40 at Red Bank 46

Non-Division

Shore 27 at Middletown North 29

 

*Holiday Tournaments, Dec. 19 through Dec. 30 (Click for Schedule)*

 

Saturday, Jan. 2

Non-Division

Shore at Middletown South, 11:30 a.m.

Freehold Twp., at Rumson-Fair Haven, 1 p.m.

Howell at Ocean, 1 p.m.

St. Rose at St. John Vianney, 1 p.m.

Non-Conference

Moses Brown (R.I.) at CBA, 1 p.m.

Hoops for Troops Showcase

At Roselle Catholic

Westfield vs. Lakewood, 2 p.m.

Raritan at Roselle Catholic, 6:30 p.m.

 

Sunday, Jan. 3

Jingle Bells Showcase

At Paterson Eastside

Mater Dei Prep vs. Pope John, 4:30 p.m.

 

Monday, Jan. 4

Class A South

Lacey at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Brick at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Central, 5:30 p.m.

Donovan Catholic at Lakewood, 6:30 p.m.

Manchester at Point Boro, 6:30 p.m.

Barnegat at Pinelands, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Jan. 5

Class A North

Middletown South at Marlboro, 4 p.m.

Howell at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Freehold Twp. at Middletown North, 5:30 p.m.

Class A Central

St. John Vianney at Holmdel, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Shore, 6:30 p.m.

Manasquan at Raritan, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River North at Southern, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B North

Colts Neck at Neptune, 6:30 p.m.

Wall at Ocean, 6:30 p.m.

Long Branch at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Red Bank at Matawan, 6:45 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Keyport, 5 p.m.

Point Beach at Ranney, 5:45 p.m.

Asbury Park at St. Rose, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 6

Class A North

CBA at Manalapan, 3:45 p.m.

Class B Central

Ranney at Asbury Park, 5:15 p.m.

Non-Division

Freehold Boro at Jackson Liberty, 5:15 p.m.

Non-Conference

Allentown at Manasquan, 6:30 p.m.

 

Thursday, Jan. 7

Class A South

Lacey at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Southern, 6:30 p.m.

Brick at Toms River East, 6:30 p.m.

Toms River South at Toms River North, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Neptune, 6:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at Mater Dei Prep, 5:15 p.m.

Point Beach at Keyport, 5:15 p.m.

Henry Hudson at St. Rose, 6:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Central, 5:15 p.m.

Point Boro at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Barnegat at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

 

Friday, Jan. 8

Class A North

Middletown North at Manalapan, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Howell, 4 p.m.

Middletown South at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Marlboro at CBA, 6 p.m.

Class A Central

Holmdel at Rumson-Fair Haven, 6:30 p.m.

Shore at Monmouth, 6:30 p.m.

Manasquan at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class B North

Matawan at Colts Neck, 6:30 p.m.

Red Bank at Ocean, 6:30 p.m.

Long Branch at Wall, 6:45 p.m.

Class B South

Manchester at Pinelands, 6:30 p.m.

Non-Conference

New Egypt at Barnegat, 6:30 p.m.

Panther Classic

At Ranney

Semifinals

Doane Academy vs. Cross Christian Academy (De.), 5 p.m.

Ranney vs. Foundation Academy, 8 p.m.

 

Saturday, Jan. 9

Class A South

Toms River East at Toms River North, Noon

Hoop Group Boardwalk Showcase

At Long Branch

Neptune vs. Mater Dei Prep, Noon

Rumson-Fair Haven vs. Gil St. Bernard’s, 1:40 p.m.

Manasquan vs. Point Beach, 3:20 p.m.

CBA vs. St. Anthony, 5 p.m.

Long Branch vs. St. John Vianney, 6:40 p.m.

Non-Division

Keansburg at Pinelands, 11:30 a.m.

Manalapan at Toms River North, 11:30 a.m.

Brick Memorial at Colts Neck, 1 p.m.

Shore at Marlboro, 1 p.m.

Central at Wall, 1 p.m.

Point Boro at Howell, 2:30 p.m.

Non-Conference

Old Bridge at Matawan, 1 p.m.

At Montgomery High School

Raritan vs. Bridgewater-Raritan, 3:30 p.m.

Panther Classic

At Ranney

Consolation, 11:30 a.m.

Championship, 2:30 p.m.

 

Sunday, Jan. 10

Archdiocese of Newark Classic

At Kean University

Red Bank Catholic vs. St. Anthony, 3:30 p.m.

 

Monday, Jan. 11

Class A North

Howell at Marlboro, 4 p.m.

Manalapan at Freehold Boro, 5:15 p.m.

CBA at Middletown North, 5:15 p.m.

Freehold Twp. at Middletown South, 5:30 p.m.

Class A Central

Manasquan at Shore, 6:30 p.m.

Rumson-Fair Haven at Monmouth, 6:30 p.m.

Class B North

Neptune at Ocean, 6:30 p.m.

Colts Neck at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Wall at Matawan, 6:45 p.m.

Class B Central

Keyport at St. Rose, 5:15 p.m.

 

Tuesday, Jan. 12

Class A Central

St. John Vianney at Raritan, 3:45 p.m.

Class A South

Toms River North at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Lacey at Brick, 6:30 p.m.

Southern at Toms River East, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B North

Long Branch at Red Bank, 6:30 p.m.

Class B Central

Asbury Park at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Keansburg at Point Beach, 5:30 p.m.

Mater Dei Prep at Ranney, 5:30 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Lakewood, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Mancehster, 6:30 p.m.

Barnegat at Point Boro, 6:30 p.m.

Central at Pinelands, 6:30 p.m.

Non-Division

Holmdel at Manalapan, 3:45 p.m.

Monmouth at Ocean, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 13

Non-Conference

Academy for Urban Leadership Charter at Henry Hudson, 5 p.m.

Perth Amboy Tech at Keyport, 5 p.m.

 

Thursday, Jan. 14

Class A North

Manalapan at Howell, 3:45 p.m.

Middletown North at Marlboro, 4 p.m.

Freehold Boro at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Class A Central

Holmdel at Manasquan, 6:30 p.m.

Shore at Holmdel, 6:30 p.m.

Raritan at Rumson-Fair Haven, 6:30 p.m.

Class B North

Ocean at Long Branch, 5:30 p.m.

Red Bank at Colts Neck, 6:30 p.m.

Red Bank Catholic at Matawan, 6:45 p.m.

Neptune at Wall, 6:45 p.m.

Class B Central

Keyport at Keansburg, 5:15 p.m.

Non-Division

Barnegat at Monmouth, 6:30 p.m.

Toms River South at Central, 7 p.m.

 

Friday, Jan. 15

Class A North

Middletown South at CBA, 6 p.m.

Class A South

Southern at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Toms River South, 6:30 p.m.

Brick at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River East at Lacey, 6:30 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Ranney, 5:45 p.m.

Point Beach at Asbury Park, 6:30 p.m.

St. Rose at Mater Dei Prep, 6:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Point Boro, 6:30 p.m.

Central at Barnegat, 6:30 p.m.

Pinelands at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Manchester, 7 p.m.

Non-Division

Long Branch at Freehold Boro, 5:15 p.m.

 

Saturday, Jan. 16

Non-Division

Brick Memorial at Howell, 10 a.m.

Jackson Memorial at Middletown North, 11:30 a.m.

Rumson-Fair Haven at Middletown South, 11:30 a.m.

Ranney at Raritan, 11:30 p.m.

Marlboro at Wall, 1 p.m.

St. John Vianney at Matawan, 1 p.m.

Ocean at Pinelands, 1 p.m.

Colts Neck at Point Beach, 1 p.m.

Manasquan at Neptune, 1 p.m.

St. Rose at Holmdel, 2:30 p.m.

Non-Conference

Millville at Southern, Noon

Shore at Spotswood, 4:30 p.m.

Dan Finn Classic

At Jersey City Armory

Mater Dei Prep vs. St. Peter’s Prep, 2:15 p.m.

CBA vs. Bergen Catholic, 7:30 p.m.

Martin Luther King Showcase

At Pemberton High School

Gym A

Lakewood vs. Paul VI, 1 p.m.

Freehold Twp. vs. Cherry Hill East, 2:30 p.m.

Gym B

Manchester vs. Clayton, 3 p.m.

Toms River North vs. Rancocas Valley, 6 p.m.

 

Sunday, Jan. 17

Non-Conference

Rumson-Fair Haven at Barringer, 6 p.m.

 

Tuesday, Jan. 19

Class A North

Freehold Twp. at Manalapan, 3:45 p.m.

Howell at CBA, 4 p.m.

Marlboro at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Middletown North at Middletown South, 5:30 p.m.

Class A Central

Shore at Holmdel, 6:30 p.m.

Raritan at Manasquan, 6:30 p.m.

Monmouth at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class A South

Brick Memorial at Brick, 6:30 p.m.

Lacey at Southern, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River South at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B North

Wall at Colts Neck, 6:30 p.m.

Long Branch at Neptune, 6:30 p.m.

Matawan at Ocean, 6:30 p.m.

Red Bank at Red Bank Catholic, 7 p.m.

Class B Central

Mater Dei Prep at Asbury Park, 5 p.m.

Keansburg at St. Rose, 5:15 p.m.

Henry Hudson at Point Beach, 5:30 p.m.

Ranney at Keyport, 6:30 p.m.

Class B South

Donovan Catholic at Central, 5:30 p.m.

Lakewood at Manchester, 6:30 p.m.

Point Boro at Pinelands, 6:30 p.m.

Barnegat at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

 

Thursday, Jan. 21

Class A Central

Holmdel at Monmouth, 6:30 p.m.

Class A South

Toms River East at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Brick, 6:30 p.m.

Toms River South at Southern, 6:30 p.m.

Toms River North at Lacey, 6:30 p.m.

Class B North

Wall at Red Bank, 6:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at Asbury Park, 4 p.m.

Keyport at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Ranney at St. Rose, 5:15 p.m.

Mater Dei Prep at Point Beach, 6:30 p.m.

Class B South

Point Boro at Central, 5:30 p.m.

Lakewood at Pinelands, 6:30 p.m.

Barnegat at Manchester, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Non-Division

Freehold Twp. at Long Branch, 5:15 p.m.

 

Friday, Jan. 22

Class A North

Marlboro at Manalapan, 3:45 p.m.

Middletown North at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Howell at Middletown South, 5:15 p.m.

Freehold Twp. at CBA, 6 p.m.

Class A Central

Shore at Raritan, 6:30 p.m.

Manasquan at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Long Branch Colts Neck, 6:30 p.m.

Matawan at Neptune, 6:30 p.m.

Red Bank Catholic at Ocean, 6:30 p.m.

Class B South

Jackson Liberty at Barnegat, 6:30 p.m.

Non-Division

Pinelands at Brick, 6:30 p.m.

Non-Conference

Calvary Academy at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Keansburg at South River, 5:30 p.m.

Manchester at Lacey, 6:30 p.m.

 

Saturday, Jan. 23

Non-Division

Middletown South at Neptune, Noon

Donovan Catholic at St. Rose, 1 p.m.

Middletown North at Point Beach, 2 p.m.

Marlboro at St. John Vianney, 3:30 p.m.

Non-Conference

Warren Hills at Point Boro, 1:30 p.m.

Perth Amboy at Monmouth, 2 p.m.

Toms River North at Ridge, 7 p.m.

Martin Luther King Showcase

At Pemberton High School

Manasquan vs. Math, Civics, Science (Pa.), 10 a.m.

At Millville

Southern vs. Woodbury, 4:15 p.m.

 

Monday, Jan. 25

Class A North

Middletown South at Manalapan, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Marlboro, 4 p.m.

Howell at Middletown North, 5:15 p.m.

CBA at Freehold Boro, 5:30 p.m.

Class A Central

Raritan at Holmdel, 6:15 p.m.

Monmouth at Manasquan, 6:30 p.m.

Class A South

Southern at Toms River South

Class B North

Colts Neck at Ocean, 6:30 p.m.

Long Branch at Matawan, 6:45 p.m.

Wall at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Non-Division

Manchester at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Shore at Mater Dei Prep, 6:30 p.m.

Non-Conference

Brick at Academy Charter, 5:30 p.m.

 

Tuesday, Jan. 26

Class A Central

Rumson-Fair Haven at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Class A South

Jackson Memorial at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Brick at Southern, 6:30 p.m.

Lacey at Toms River South, 6:30 p.m.

Toms River North at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank at Neptune, 6:30 p.m.

Class B Central

Asbury Park at Keyport, 5 p.m.

Mater Dei Prep at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Ranney at Keansburg, 5:15 p.m.

Point Beach at St. Rose, 6:30 p.m.

Class B South

Manchester at Central, 5:30 p.m.

Barnegat at Lakewood, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Point Boro, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Pinelands, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Jan. 27

Non-Division

Freehold Boro at Monmouth, 6:30 p.m.

Non-Conference

South Amboy at Keanburg, 5:15 p.m.

 

Thursday, Jan. 28

Class A North

Middletown North at Freehold Twp., 4 p.m.

Freehold Boro at Howell, 5:15 p.m.

Marlboro at Middletown South, 5:30 p.m.

Class A Central

Shore at Rumson-Fair Haven, 5 p.m.

Holmdel at St. John Vianney, 6:30 p.m.

Raritan at Monmouth, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Long Branch, 5:30 p.m.

Neptune at Colts Neck, 6:30 p.m.

Matawan at Red Bank, 6:30 p.m.

Ocean at Wall, 6:45 p.m.

Class B Central

Keyport at Mater Dei Prep, 5:30 p.m.

Non-Division

Lacey at Pinelands, 6:30 p.m.

 

Friday, Jan. 29

Class A North

Manalapan at CBA, 6 p.m.

Class A South

Toms River East at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Lacey, 6:30 p.m.

Toms River South at Brick, 6:30 p.m.

Southern at Toms River North, 6:30 p.m.

Class B Central

Henry Hudson at Keansburg, 5:15 p.m.

Ranney at Point Beach, 5:15 p.m.

St. Rose at Asbury Park, 6:30 p.m.

Class B South

Central at Jackson Liberty, 5:30 p.m.

Lakewood at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Point Boro at Manchester, 6:30 p.m.

Pinelands at Barnegat, 6:30 p.m.

 

Saturday, Jan. 30

Non-Division

Wall at Freehold Boro, 11:15 a.m.

Brick at Ocean, 1 p.m.

Manalapan at Shore, 1 p.m.

Middletown South at Holmdel, 1:30 p.m.

Red Bank at Rumson-Fair Haven, 3 p.m.

Toms River Showcase

At Toms River North

Middletown North vs. Toms River East, 11 a.m.

Toms River North vs. Union, 12:45 p.m.

Toms River South vs. South Brunswick, 2:15 p.m.

Donovan Catholic vs. Ridge, 4:15

Central vs. North Brunswick, 6 p.m.

Manchester vs. East Brunswick, 7:45 p.m.

Non-Conference

Jeff Coney Classic

At Rancocas Valley

Lakewood vs. Cherry Hill West, 5:15 p.m.

 

Sunday, Jan. 31

Valerie Fund Basketball Challenge

At Pine Belt Arena

CBA vs. East Orange, 1:30 p.m.

Mater Dei Prep vs. St. Joseph Montvale, 6 p.m.

 

Monday, Feb. 1

Class A North

Manalapan at Middletown North, 5:15 p.m.

Class A South

Southern at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Toms River East at Brick, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Lacey, 6:30 p.m.

Toms River North at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B North

Ocean at Red Bank, 6:30 p.m.

Class B Central

St. Rose at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Mater Dei Prep at Keansburg, 5:15 p.m.

Asbury Park at Ranney, 5:15 p.m.

Class B South

Central at Lakewood, 6:30 p.m.

Pinelands at Manchester, 6:30 p.m.

Jackson Liberty at Point Boro, 6:30 p.m.

Barnegat at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Non-Division

Middletown South at Colts Neck, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 2

Class A North

CBA at Marlboro, 4 p.m.

Freehold Boro at Middletown South, 5:15 p.m.

Howell at Freehold Twp., 5:30 p.m.

Class A Central

Rumson-Fair Haven at Holmdel, 6:30 p.m.

Monmouth at Shore, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Manasquan, 6:30 p.m.

Class B North

Wall at Long Branch, 5:30 p.m.

Colts Neck at Matawan, 6:45 p.m.

Neptune at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Keyport at Point Beach, 5:15 p.m.

Class B South

Manchester at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

Non-Division

Raritan at St. Rose, 5:15 p.m.

 

Wednesday, Feb. 3

Class A South

Brick at Lacey, 6:30 p.m.

Toms River East at Toms River North, 6:30 p.m.

Non-Division

Barnegat at Ocean, 6:30 p.m.

Neptune at Monmouth, 6:30 p.m.

Non-Conference

Henry Hudson at Academy for Urban Leadership, 5 p.m.

 

Thursday, Feb. 4

Class A North

Marlboro at Howell, 3:45 p.m.

Class A South

Toms River South at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Brick Memorial at Toms River North, 6:30 p.m.

Toms River East at Southern, 6:30 p.m.

Class B North

Red Bank Catholic at Colts Neck, 6:30 p.m.

Matawan at Wall, 6:45 p.m.

Class B Central

St. Rose at Keyport, 5:15 p.m.

Point Beach at Keansburg, 5:30 p.m.

Ranney at Mater Dei Prep, 5:30 p.m.

Henry Hudson at Asbury Park, 6:30 p.m.

Class B South

Lakewood at Jackson Liberty, 5:30 p.m.

Point Boro at Barnegat, 6:30 p.m.

Pinelands at Central, 6:30 p.m.

Non-Division

Red Bank at Freehold Boro, 5:15 p.m.

Freehold Twp. at Holmdel, 6:30 p.m.

 

Friday, Feb. 5

Class A North

Middletown South at Freehold Twp., 3:45 p.m.

Freehold Boro at Manalapan, 5:15 p.m.

Middletown North at CBA, 6 p.m.

Class A Central

Raritan at St. John Vianney, 3:45 p.m.

Shore at Manasquan, 6:30 p.m.

Monmouth at Rumson-Fair Haven, 7 p.m.

Class B North

Wall at Long Branch, 5:30 p.m.

Ocean at Neptune, 6:30 p.m.

Non-Division

Howell at Central, Noon

Keansburg at Brick, 5:30 p.m.

Non-Conference

Nutley at Marlboro, 5 p.m.

Keyport at East Brunswick Tech, 5:30 p.m.

Peddie at Ranney, 6:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 6

Non-Division

Matawan at Holmdel, 12:45 p.m.

Point Boro at Point Beach, 1 p.m.

Wall at Manasquan, 1 p.m.

Non-Conference

Richel Brokerage Showcase

At Roselle Catholic

Lakewood vs. Colonia, 12:30 p.m.

Battle by the Bay

At Atlantic City High School

Southern vs. Eastern, 12:30 p.m.

CBA vs. St. Augustine, 6:30 p.m.

 

Sunday, Feb. 7

Richel Brokerage Showcase

At Roselle Catholic

Point Beach vs. Plainfield, 4:30 p.m.

 

Monday, Feb. 8

Class A North

Howell at Manalapan, 3:45 p.m.

Freehold Twp. at Freehold Boro, 5:15 p.m.

CBA at Middletown South, 5:15 p.m.

Marlboro at Middletown North, 5:30 p.m.

Class A Central

St. John Vianney at Shore, 6:30 p.m.

Class B North

Colts Neck at Red Bank, 6:30 p.m.

Long Branch at Ocean, 6:30 p.m.

Class B Central

Keansburg at Keyport, 5:15 p.m.

Non-Division

Brick at Barnegat, 6:30 p.m.

Monmouth at Mater Dei Prep, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 9

Class A Central

Manasquan at Holmdel, 6:15 p.m.

Rumson-Fair Haven at Raritan, 3:45 p.m.

Class A South

Toms River South at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Toms River North at Brick, 6:30 p.m.

Jackson Memorial at Southern, 6:30 p.m.

Lacey at Toms River East, 6:30 p.m.

Class B North

Wall at Neptune, 6:30 p.m.

Matawan at Red Bank Catholic, 6:45 p.m.

Class B Central

Ranney at Henry Hudson, 5:15 p.m.

Asbury Park at Point Beach, 6:30 p.m.

Mater Dei Prep at St. Rose, 6:30 p.m.

Class B South

Barnegat at Central, 5:30 p.m.

Point Boro at Lakewood, 6:30 p.m.

Manchester at Jackson Liberty, 6:30 p.m.

Donovan Catholic at Pinelands, 6:30 p.m.

Non-Conference

Academy for Urban Leadership Charter at Keansburg, 5:30 p.m.

 

Wednesday, Feb. 10

Class A North

Manalapan at Freehold Twp., 4 p.m.

Middletown South at Middletown North, 7 p.m.

Non-Conference

Hightstown at Jackson Liberty, 5:30 p.m.

 

Thursday, Feb. 11

Class A North

CBA at Howell, 3:45 p.m.

Freehold Boro at Marlboro, 5:30 p.m.

Class A Central

Manasquan at Raritan, 5:30 p.m.

Holmdel at Shore, 6:30 p.m.

St. John Vianney at Monmouth, 6:30 p.m.

Class A South

Brick at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Southern at Lacey, 6:30 p.m.

Toms River East at Toms River South, 6:30 p.m.

Class B North

Colts Neck at Wall, 6:30 p.m.

Ocean at Matawan, 6:30 p.m.

Class B Central

Point Beach at Henry Hudson, 5:15 p.m.

St. Rose at Keansburg, 5:15 p.m.

Keyport at Ranney, 7 p.m.

Non-Division

Red Bank at Middletown North, 5:15 p.m.

Rumson-Fair Haven at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

 

Friday, Feb. 12

Class A South

Toms River North at Jackson Memorial, 5:30 p.m.

Class B North

Neptune at Long Branch, 5:15 p.m.

Class B Central

Asbury Park at Mater Dei Prep, 6:30 p.m.

Class B South

Manchester at Lakewood, 6:30 p.m.

Central at Donovan Catholic, 6:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 13

Non-Division

Brick Memorial at Wall, 1 p.m.

Toms River South at Middletown North, 1 p.m.

Shore at Red Bank, 1 p.m.

St. John Vianney at Red Bank Catholic, 1 p.m.

Manasquan at St. Rose, 1:30 p.m.

Middletown North at Rumson-Fair Haven, 2:30 p.m.

Non-Conference

Primetime Shootout

At Roselle Catholic

Mater Dei Prep vs. Notre Dame, Noon

Point Beach vs. Ewing, 1:30 p.m.

Regular Season

Barack Obama Academy at Henry Hudson, Noon

Newark Arts at Southern, Noon

Barnegat at Academy Charter, 12:30 p.m.

 

Sunday, Feb. 14

Primetime Shootout

At Roselle Catholic

Lakewood vs. Newark Tech, 1:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 16

Non-Division

Toms River East at Pinelands, 4 p.m.

Red Bank at Brick Memorial, 6:30 p.m.

Barnegat at Lacey, 6:30 p.m.

Non-Conference

Roselle Park at Shore, 5:30 p.m.

 

*Shore Conference Tournament Begins Wednesday, Feb. 17. Seeds and Schedule TBA*

 

Wednesday, Feb. 17

Non-Division

Middletown North at Brick Memorial, 4 p.m.

 

Friday, Feb. 19

Non-Division

Pinelands at Middletown North, 5:15 p.m.

Central at St. John Vianney, 5:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 20

Non-Conference

Point Boro at New Egypt, 11:30 a.m.

 

Monday, Feb. 22

Non-Division

Shore at Brick Memorial, 5:30 p.m.

Colts Neck at Manchester, 6:30 p.m.

 

Tuesday, Feb. 23

Non-Division

Lakewood at Point Beach, 5 p.m.

Toms River North at Wall, 5:30 p.m.

Manasquan at Central, 5:30 p.m.

Ranney at Long Branch, 5:30 p.m.

Southern at Pinelands, 6:30 p.m.

 

Wednesday, Feb. 24

Non-Conference

South Amboy at Keyport, 5:15 p.m.

 

Thursday, Feb. 25

Non-Division

Ocean at Pinelands, 5:15 p.m.

Toms River North at Point Boro, 6:30 p.m.

Barnegat at Southern, 6:30 p.m.

 

Friday, Feb. 26

Non-Conference

Henry Hudson at East Brunswick Tech, 5:30 p.m.

 

Saturday, Feb. 27

Non-Conference

St. Anthony at Marlboro, Noon

 

*NJSIAA Tournament Begins Monday, Feb. 29. Seeds and Schedule TBA*