NJSIAA Tournament

Public Opening Round Scheduled for Monday, May 23

Non-Public Opening Round Scheduled for Thursday, May 26

*Brackets are not official until noon on Friday, May 20

 

North Jersey 2, Group III

(16) Voorhees at (1) Mendham

(9) Carteret at (8) Nutley

(12) South Plainfield at (5) Summit

(13) Orange at (4) Cranford

(14) Barringer at (3) Governor Livingston

(11) Matawan at (6) Warren Hills

(10) Colonia at (7) Snyder

(15) Chatham at (2) Somerville

 

Central Jersey Group IV

(16) North Brunswick at (1) East Brunswick

(9) Hillsborough at (8) Marlboro

(12) South Brunswick at (5) Freehold Boro

(13) Manalapan at (4) Montgomery

(14) Hightstown at (3) Monroe

(11) Colts Neck at (6) Edison

(10) Old Bridge at (7) Middletown North

(15) Princeton at (2) Hunterdon Central

 

Central Jersey Group III

(16) Red Bank at (1) Steinert

(9) Hamilton West at (8) Brick

(12) Allentown at (5) Northern Burlington

(13) Neptune at (4) Ocean

(14) Moorestown at (3) Hopewell Valley

(11) Jackson Liberty at (6) Nottingham

(10) Pemberton at (7) Wall

(15) Ewing at (2) Middletown South

 

Central Jersey Group II

(16) Raritan at (1) Delaware Valley

(9) Bernards at (8) Monmouth

(12) A.L. Johnson at (5) East Brunswick Tech

(13) New Providence at (4) Metuchen

(14) Lincoln at (3) Delran

(11) Rumson-Fair Haven at (6) Robbinsville

(10) Spotswood at (7) Manasquan

(15) Holmdel at (2) Point Boro

 

Central Jersey Group I

(9) Keansburg at (8) Bound Brook, winner at (1) South River (bye) in quarterfinals

(12) South Hunterdon at (5) Shore

(13) Florence at (4) Middlesex

(14) Academy of Urban Leadership at (3) South Amboy

(11) Somerset Tech at (6) Point Beach

(10) Dunellen at (7) Highland Park, winner at (2) Keyport (bye) in quarterfinals

 

South Jersey Group IV

(16) Rancocas Valley at (1) Clearview

(9) Eastern at (8) Toms River North

(12) Egg Harbor at (5) Williamstown

(13) Howell at (4) Cherokee

(14) Vineland at (3) Cherry Hill West

(11) Washington Twp. at (6) Kingsway

(10) Brick Memorial at (7) Millville

(15) Jackson Memorial at (2) Lenape

 

South Jersey Group III

(16) Absegami at (1) Ocean City

(9) Central at (8) Hammonton

(12) Lacey at (5) Timber Creek

(13) Cumberland at (4) Mainland

(14) Gloucester Tech at (3) Delsea

(11) Pinelands at (6) Toms River South

(10) Toms River East at (7) Seneca

(15) Triton at (2) Highland

 

South Jersey Group II

(16) Pennsauken Tech at (1) West Deptford

(9) Middle Twp. at (8) Barnegat

(12) Gateway at (5) Buena

(13) Oakcrest at (4) Audubon

(14) Collingswood at (3) Cedar Creek

(11) Sterling at (6) Cinnaminson

(10) Manchester at (7) Lower Cape May

(15) Woodstown at (2) Haddonfield

 

South Jersey Non-Public A

(9) Pingry at (8) Notre Dame, winner at (1) Red Bank Catholic (bye) in quarterfinals

(12) Paul VI at (5) St. Joseph Metuchen

(13) Donovan Catholic at (4) Camden Catholic

(11) St. John Vianney at (6) St. Augustine, winner at (3) CBA (bye) in quarterfinals

(10) Union Catholic at (7) Bishop Eustace, winner at (2) Gloucester Catholic (by) in quarterfinals

 

South Jersey Non-Public B

(9) Holy Spirit at (8) Mater Dei, winner at (1) Trenton Catholic (bye) in quarterfinals

(12) Roselle Catholic at (5) Gill St. Bernard's

(13) Calvary Christian at (4) Rutgers Prep

(14) Ranney at (3) St. Joseph Hammonton

(11) Wardlaw-Hartridge at (6) St. Rose

(10) Immaculata at (7) Moorestown Friends

(15) Timothy Christian at (2) Holy Cross