*NJSIAA Brackets are subject to change until Friday, when they will be finalized.

Shore teams in bold

 

NJSIAA Tournament Pairings

North Jersey 2, Group III

(16) Orange at (1) Chatham

(9) Hopewell Valley at (8) Summit

(12) Mendham at (5) Barringer

(13) Warren Hills at (4) Middletown South

(14) J.F.K. Iselin at (3) Cranford

(11) Ferris at (6) Rahway

(10) Colonia at (7) Middletown North

(15) Red Bank at (2) Somerville

 

Central Jersey Group IV

(16) North Brunswick at (1) Montgomery

(9) Monroe at (8) Sayreville

(12) Old Bridge at (5) Freehold Twp.

(13) Hightstown at (4) Freehold Boro

(14) Hillsborough at (3) Hunterdon Central

(11) Marlboro at (6) East Brunswick

(10) Colts Neck at (7) South Brunswick

(15) New Brunswick at (2) Manalapan

 

Central Jersey Group III

(16) Long Branch at (1) Toms River South

(9) Brick at (8) Pennsauken

(12) Burlington Twp. at (5) Nottingham

(13) Hamilton West at (4) Allentown

(14) Neptune at (3) Wall

(11) Ocean at (6) Northern Burlington

(10) Moorestown at (7) Jackson Liberty

(15) Lawrence at (2) Steinert

 

Central Jersey Group II

(16) Holmdel at (1) Governor Livingston

(9) Raritan at (8) A.L. Johnson

(12) North Plainfield at (5) Bernards

(13) Robbinsville at (4) Monmouth

(14) Newark Tech at (3) Spotswood

(11) Delaware Valley at (6) Voorhees

(10) Matawan at (7) East Brunswick Tech

(15) New Providence at (2) South Plainfield

 

Central Jersey Group I

(16) Palmyra at (1) Middlesex

(9) South River at (8) Point Beach

(12) Keansburg at (5) Highland Park

(13) Florence at (4) New Egypt

(14) Henry Hudson at (3) Riverside

(11) Keyport at (6) South Amboy

(10) Shore at (7) Perth Amboy Tech

(15) LEAP Academy at (2) Metuchen

 

South Jersey Group IV

(16) Atlantic City at (1) Eastern

(9) Toms River North at (8) Lenape

(12) Cherokee at (5) Washington Twp.

(13) Millville at (4) Rancocas Valley

(14) Jackson Memorial at (3) Shawnee

(11) Southern at (6) Vineland

(10) Williamstown at (7) Clearview

(15) Kingsway at (2) Egg Harbor

 

South Jersey Group III

(16) Timber Creek at (1) Hammonton

(9) Central at (8) Seneca

(12) Gloucester Tech at (5) Delsea

(13) Absegami at (4) Deptford

(14) Triton at (3) Lacey

(11) Pinelands at (6) Mainland

(10) Ocean City at (7) Cherry Hill West

(15) Cumberland at (2) Highland

 

South Jersey Group II

(16) Medford Tech at (1) Delran

(9) Manchester at (8) Cedar Creek

(12) Point Boro at (5) Bordentown

(13) Sterling at (4) Manasquan

(14) Middle Twp. at (3) West Deptford

(11) Barnegat at (6) Oakcrest

(10) Collingswood at (7) Cinnaminson

(15) Lower Cape May at (2) Haddonfield

 

South Jersey Non-Public A

(9) Paul VI at (8) Bishop Ahr, winner at (1) Bishop Eustace

(5) St. Joseph Metuchen at (4) CBA

(11) Camden Catholic at (6) Notre Dame, winner at (3) Red Bank Catholic

(10) St. John Vianney at (7) Donovan Catholic, winner at (2) St. Augustine

 

South Jersey Non-Public B

(9) Immaculata at (8) Doane Academy, winner at (1) Gloucester Catholic

(12) Timothy Christian at (5) St. Joseph Hammonton

(13) Wardlaw Hartridge at (4) Holy Spirit

(11) Mater Dei Prep at (6) Rutgers Prep, winner at (3) Holy Cross

(10) Calvary Christian at (7) Trenton Catholic, winner at (2) St. Rose

 

Sign Up For The SSN Newsletter

Please fill out this form to sign up for the Shore Sports Network newsletter.